Νότης Σφακιανάκης

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Βάλε και καμία φατσούλα... Θα παρεξηγηθείς :D
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Και τι έχουν να ακούσουν τα αυτιά μας αυτές τις Αγιες Ημέρες.
 

sokrates

Σωκράτης Μαραγκουδάκης
Θα τρεζαθούμε που λένε και στη Κρήτη... αυτός είχε δηλώσει άθεος...
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΡΑΣΤΡΑΤΙΔΗΣ;32987 said:
Ε όχι και ο Σφακιανάκης...έλεος.Από την μια να βλαστημάει στα σκυλάδικα και από την άλλη να προσποιείται τον ευσεβή.

Θα τρεζαθούμε που λένε και στη Κρήτη... αυτός είχε δηλώσει άθεος...

Λεπτομέρειες. Το χειροκρότημα πέφτει; Αυτό φτάνει :mad:

Υ.Γ. 1 Δοξάσου σαι την σην...
Υ.Γ. 2 Η ζωή πως θνήσκει(...) το ς που;;;;
Υ.Γ. 3 Δύο ακούμε και τα δύο λάθος, καλά για την μουσική no comment...
 
Last edited:

npapadimit

Νικόλαος Παπαδημητρίου - Πύργος
Βέβαια! Είναι κατ' εκτέλεσιν του Άρχοντος Γαϊτάνου!

Μια ερώτηση: Βγάλανε και Επιτάφιο στο REX γιατί είδα λουλούδια στο πάτωμα....:D
 

sokrates

Σωκράτης Μαραγκουδάκης
Ένα έχω να πω Αχ κατακαημένη Ρούμελη τι σου 'μελε να πάθεις...
 

master_yianni

Αργός και μετά μέλους
Λεπτομέρειες. Το χειροκρότημα πέφτει; Αυτό φτάνει :mad:

Αν πεφτει το χρημα θα εννοεις κ. Χρηστο, γιατι το χειροκροτημα ειναι τζαμπα! :D
 

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Αν πεφτει το χρημα θα εννοεις κ. Χρηστο, γιατι το χειροκροτημα ειναι τζαμπα! :D
Ε μα φυσικά master! Υπάρχει όμως και το: "Το χρήμα πολλοί εμίσησαν (λέμε τώρα) την δόξα ουδείς"... :D
 
Τί να πώ?Αυτή του την κίνηση την θεωρώ επιεικώς απαράδεκτη...Μα επιτρέπετε ένας άνθρωπως που δηλώνει ΆΘΡΗΣΚΟΣ να ψέλνει ύμνο της Ορθοδόξου Εκκλησίας:eek:???Ποιά ομάδα ανθρώπων πάει να προσεγγίσει με αυτή του την κίνηση?Ένας τραγουδιστής ανάλογα με το ύφος του είδους μουσικής που έχει επιλέξει να αντιπροσωπεύσει προσελκύει και μια αντίστοιχη ομάδα ανθρώπων..δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους...απλά έλεος...
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης

Αν είναι να ακούμε αυτά και τού χρόνου, να ΜΗΝ αξιοθούμε να δούμε τον επόμενο χρόνο.

Πρέπει να ντρέπετε τα μούτρα του ο Νότις. Κρίμας.... και μετά θα μας πη ότι την δικαιούτε την εκτέλεση λόγου καλλιτεχνικής εκφράσεως.

Socrates, το "μπούρδες" πως εκφράζετε στην Ρούμελη;

Απόστολος
 

sokrates

Σωκράτης Μαραγκουδάκης
Εεε δε γνωρίζω από τη Κρήτη είμαι:D εμείς πάντως αυτά τα λέμε κουζουλαμάρες :wink:
 

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Για όνομα Θεού:mad: Η πλήρης ασυδοσία! Τί άλλο θα ακούσουμε! Αυτός είναι δηλωμένος δωδεκαθειστής και πως τολμά κάτι τέτοιο
ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

vaiacum

Ποιος είπε ότι ο Δημήτρης Μητροπάνος δεν ζει πια;;
Τί να πώ?Αυτή του την κίνηση την θεωρώ επιεικώς απαράδεκτη...Μα επιτρέπετε ένας άνθρωπως που δηλώνει ΆΘΡΗΣΚΟΣ να ψέλνει ύμνο της Ορθοδόξου Εκκλησίας:eek:???Ποιά ομάδα ανθρώπων πάει να προσεγγίσει με αυτή του την κίνηση?Ένας τραγουδιστής ανάλογα με το ύφος του είδους μουσικής που έχει επιλέξει να αντιπροσωπεύσει προσελκύει και μια αντίστοιχη ομάδα ανθρώπων..δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους...απλά έλεος...

αν και κινδυνεύω να γίνω ο συνήγορος του διαβόλου σε όσα θέματα συζήτησης παρακολουθώ, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: ποιο είναι περισσότερο κατακριτέο, ένας άθρησκος να ψάλει ορθοδόξους ύμνους ή ένας βαπτισμένος να τραγουδάει αιρετικούς στίχους (βλ. Νατάσα Θεοδωρίδου «αν υπάρχει παράδεισος, τότε είναι στα μάτια σου», Κατερίνα Στανίση «σ’ έχω κάνει Θεό, μια φορά να σε δω» και πολλά άλλα παραδείγματα);;;;;
 
αν και κινδυνεύω να γίνω ο συνήγορος του διαβόλου σε όσα θέματα συζήτησης παρακολουθώ, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: ποιο είναι περισσότερο κατακριτέο, ένας άθρησκος να ψάλει ορθοδόξους ύμνους ή ένας βαπτισμένος να τραγουδάει αιρετικούς στίχους (βλ. Νατάσα Θεοδωρίδου «αν υπάρχει παράδεισος, τότε είναι στα μάτια σου», Κατερίνα Στανίση «σ’ έχω κάνει Θεό, μια φορά να σε δω» και πολλά άλλα παραδείγματα);;;;;

Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω εν μέρη μαζί σας...Γιατι πιστεύω οτι οι στίχοι στα τραγούδια πολλές φορές δεν κυριολεκτούν!
Τι εννοώ μ'αυτο για παράδειγμα στο στίχο που αναφέρατε <<αν υπαρχει παράδεισος, τότε είναι στα μάτια σου>> χρησιμοποιεί μεν την έννοια του παραδείσου όπως εμείς την ξέρουμε αλλα γίνετε μετφορικά προκειμένου να δείξει το "μέγεθος της ομορφιάς του παραδείσου (την μεγαλοπρέπεια)...
Ή στον άλλο στίχο της Στανίση <<σ'εχω κάνει Θεό>> γίνετε το ίδιο θα μου πείτε μα χρειάζετε να επικληθεί τον Θεό προκειμένου να βγάλει την καψούρα της???Εδω συμφωνώ με την άποψη σας...αλλα πιστεύω οτι υπάρχουν στίχοι 3χειρότεροι απο τις μεταφορικές επικλήσεις στον Θεό ή στον παράδεισο...
Δυστυχών υπάρχουν (ο Θεός να τα κάνει) τραγούδια που βρίζουν τα Θεία και καταλύουν κάθε ίχνος πίστης, αξιών και ηθικών αρχών...
Με εκτίμηση και σεβασμό!
 

nikosthe

Νίκος Θεοτοκάτος
Ο Σφακιανάκης έχει δηλώσει άθεος;;; Εκπλήσσομαι, καθώς όταν τον άκουσα σε αυτό το τραγούδι να λέει "Στην Πόλη στην Αγιά Σοφιά δακρύζει πάντα η Παναγιά" άρχισα να τον έχω σε εκτίμηση...
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
[Σημείωμα συντονιστή] Αγαπητοί, οι αστήρικτες αναφορές σε θρησκευτικές πεποιθήσεις συγκεκριμένων ατόμων φεύγουν από τα όρια του Ψαλτολογίου και θα παρακαλέσω να σταματήσουν εδώ. Ευχαριστώ.
 
Top