Ηχογραφήσεις του ιεροψάλτη και μέλους του φόρουμ κυρίου Ιωάννη Καρασταμάτη του εξ Ύδρας

IsoFAn

Φανάρας Γεώργιος
Σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! Τωρα για τα ισα ειναι κατι που συμβαινει καποιες φορες. Λιγο ο λαιμος λιγο το λαθος ισοκρατημα και η ολισθηση πετυχε!!!
δυστυχως αμα φωναζουν οι διπλανοι...:(
γιαυτο καραμανης μοιραζε σφαλιαρες στους δομεστιχους του...χαχαχα:D
 

Στράτος

Μέλος
Γιάννη μου, πολλά μπράβο κι από μένα. Περιμένουμε νέες αναρτήσεις...παρεπιπτόντως, χαθήκαμε!...
 
ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ, ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΣΟΥ!!..
ΕΥΓΕ Σ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΜΑΣ κ. ΙΩΑΝΝΙΔΗ... ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ !!!!
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ, ΥΠΕΡΟΧΕΣ ΟΙ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΣΟΥ!!..
ΕΥΓΕ Σ ΕΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΑΣΚΑΛΟ ΜΑΣ κ. ΙΩΑΝΝΙΔΗ... ΜΙΑ ΜΟΡΦΗ !!!!

Δημητρη μου η αποψη για τις παρουσες ζωντανες ηχογραφησεις απο ειδικους και γνωστες σαν εσενα ειναι για μενα μεγαλη τιμη! Βεβαιως για να ειμαστε ακριβοδικαιοι και προσγειωμενοι, τα μεγαλα ευγε και η ευγνωμοσυνη ανηκουν σ'αυτον που μοχθησε τοσα χρονια πανω απ'το κεφαλι μας, οπως πολυ σωστα αναφερεις!!! Στον Αρχοντα Δημητρη Ιωαννιδη!!!
 
Επιβεβαιώνοντας την άποψη του μεγάλου Παναγιωτίδη ότι η βυζαντινή μουσική είναι 99% εκτέλεση και 1% θεωρία (γιατί ο κόσμος την εκτέλεση ακούει όχι τις θεωρητικές γνώσεις) αρχίζω να ανεβάζω μερικές ηχογραφήσεις του φίλου πρωτοψάλτη Ιωάννη Καρασταμάτη στον οποίο ο Κύριος χάρισε μεγάλο φωνητικό τάλαντο και αυτός του το ανταπέδωσε υμνώντας τον παραδοσιακά!
Απολαύστε μία από τις καλύτερες φωνές που υπάρχουν σήμερα!
Γιάννη σου εύχομαι υγεία σε σένα και την οικογένειά σου και σε ευχαριστώ για το ωραίο αρχείο που μου έστειλες!
 

Attachments

  • 1 Tois en skotei.mp3
    2.9 MB · Views: 99
  • 2 Thn ypshlofrona.mp3
    4 MB · Views: 86
  • 3 Ouk estin.mp3
    4.3 MB · Views: 99

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Επιβεβαιώνοντας την άποψη του μεγάλου Παναγιωτίδη ότι η βυζαντινή μουσική είναι 99% εκτέλεση και 1% θεωρία (γιατί ο κόσμος την εκτέλεση ακούει όχι τις θεωρητικές γνώσεις) αρχίζω να ανεβάζω μερικές ηχογραφήσεις του φίλου πρωτοψάλτη Ιωάννη Καρασταμάτη στον οποίο ο Κύριος χάρισε μεγάλο φωνητικό τάλαντο και αυτός του το ανταπέδωσε υμνώντας τον παραδοσιακά!
Απολαύστε μία από τις καλύτερες φωνές που υπάρχουν σήμερα!
Γιάννη σου εύχομαι υγεία σε σένα και την οικογένειά σου και σε ευχαριστώ για το ωραίο αρχείο που μου έστειλες!

συγχαρητηρια στον φιλο Ιωαννη!!!ευχαριστουμε και τον Νικολαο..Πολυ καλες οι αναρτησεις!!!!!!!! Αν εχει κι αλλες ας τις ανεβασει!!!!!!!
 

DIALE

Νέο μέλος
ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΛΑΙΚΗ ΠΑΡΟΙΜΙΑ ΜΟΠΟΙΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΚΑΘΙΣΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ...
 
Συνεχίζω με ηχογραφήσεις του φίλου μου Γιάννη Καρασταμάτη!
 

Attachments

  • 4 Ton Agion Pateron.mp3
    6.4 MB · Views: 126
  • 5 Trisagion-Dunamis Protou.mp3
    5.8 MB · Views: 94
  • 6 Xeroubiko protou.mp3
    9.4 MB · Views: 91

nektarios

Παλαιό Μέλος
Συγχαριτήρια φίλε μου Ιωάννη!!!!!
Έχεις στοιχεία από Στανιτσα!!!!
Να είσαι πάντα καλά!!!!:)
 

vazjohn

Βαζούρας Ιωάννης
Θέλω και εγώ να επισημανω με την σειρά μου ότι ο φίλος Γιάννης πάνω απ όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με Μεγάλη Καρδιά και μετα είναι και Μεγάλη Ψαλτάρα!!!!
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Συγχαριτήρια φίλε μου Ιωάννη!!!!!
Έχεις στοιχεία από Στανιτσα!!!!
Να είσαι πάντα καλά!!!!:)

Σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια! Σωστα το ειπες...εχω στοιχεια, αλλα ονομαζομαι Καρασταματης.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Θέλω και εγώ να επισημανω με την σειρά μου ότι ο φίλος Γιάννης πάνω απ όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ με Μεγάλη Καρδιά και μετα είναι και Μεγάλη Ψαλτάρα!!!!

Φτυσε με βρε!!!:wink:
 
Συγχαρητήρια Ιωάννη. Πολύ όμορφα όλα.
Μόνο δύο σημεία: η ποιότητα των ηχογραφήσεων να ήταν λίγο καλύτερη και ο συμπαθέστατος καθ'όλα κύριος που μερακλώνει από δίπλα και το εκφράζει με ηχητικό τρόπο.:wink:
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Ανεβαζω μερος απο την αγρυπνια της 22ας-23ης Αυγουστου,στην Υδρα,κατα την εορτη της Παναγιας μας,στον Μητροπολιτικο Ναο.

Να σημειωσω,οτι ο αγαπητος φιλος Γιαννης,τη στιγμη που χτυπαει στο τελος του Δοξα σοι Κυριε,ανω Λα,ακουγεται αμυδρα μια φωνη να λεει: ''Αμαν!...''
Καταλαβαινετε λοιπον αγαπητοι συναδελφοι,την πνευματικη κατασταση που βιωσαμε εκεινο το βραδυ....:cool::)
Αδελφε μου Γιαννη,πολλα τα χρονια σου...να εισαι γερός και δυνατος και για αλλη μια φορα σ'ευχαριστω που μου εδωσες αυτη την ευκαιρια,να ζησω,μαζι και με τους υπολοιπους συναδελφους,στιγμες ανεπαναληπτες!.....:cool:
 

Attachments

  • Agrypnia 22-23 Avgoust.-Ydra 1.mp3
    14.6 MB · Views: 106

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Και εδω η συνεχεια...Καλη ακροαση!:wink:
 

Attachments

  • Agrypnia 22-23 Avgoust.-Ydra.mp3
    14.3 MB · Views: 61

Σκαρμούτσος

Κωνσταντίνος
Μία ολονύκτιος ακολουθία άφθαστου μεγαλείου και ανυπέρβλητης βυζαντινής μεγαλοπρέπειας...


ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ. ΣΚΑΡΜΟΥΤΣΟΣ
 
Top