Ηχογραφήσεις του ιεροψάλτη και μέλους του φόρουμ κυρίου Ιωάννη Καρασταμάτη του εξ Ύδρας

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι, διαισθάνθηκα ότι ήλθε πλέον η στιγμή με πολλή αγάπη και σεβασμό στο πρόσωπό σας να παρουσιάσω τις ταπεινές μου εκτελέσεις, πάντα στην ώρα της λατρείας στο αναλόγιο όπου διακονώ. Θέλω να πιστεύω ότι θα τύχω ευγενικής αποδοχής και ότι θα έχω την χαρά και την τιμή να δεχθώ την πολύτιμη γνώμη σας καθώς και κάθε καλοπροαίρετο (και μη) σχόλιο.
 
Last edited:

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
View attachment ΩΣ ΕΠ ΕΣΧΑΤΩΝ ΜΕΡΟΣ Α΄.rar
Αγαπητοί συνάδελφοι και φίλοι, διαισθάνθηκα ότι ήλθε πλέον η στιγμή με πολλή αγάπη και σεβασμό στο πρόσωπό σας να παρουσιάσω τις ταπεινές μου εκτελέσεις, πάντα στην ώρα της λατρείας στο αναλόγιο όπου διακονώ. Θέλω να πιστεύω ότι θα τύχω ευγενικής αποδοχής και ότι θα έχω την χαρά και την τιμή να δεχθώ την πολύτιμη γνώμη σας καθώς και κάθε καλοπροαίρετο (και μη) σχόλιο.
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Kε Γιαννη συγχαρητηρια!...
Ο Θεος να σας δινει υγεια και δυναμη!...Περιμενουμε κι αλλες ηχογραφησεις!...:)
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε για την ηχογράφηση. Για ευκολία δική σας και όλων μπορείτε να μετατρέπετε τα αρχεία wav σε mp3 βλ. Πρόγραμμα μετατροπής αρχειων wav σε mp3.

Μαθητής του Δ. Ιωαννίδη αν δεν κάνω λάθος. Το μέλος που ψάλλετε ποιό είναι;
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Ευχαριστούμε για την ηχογράφηση. Για ευκολία δική σας και όλων μπορείτε να μετατρέπετε τα αρχεία wav σε mp3 βλ. Πρόγραμμα μετατροπής αρχειων wav σε mp3.

Μαθητής του Δ. Ιωαννίδη αν δεν κάνω λάθος. Το μέλος που ψάλλετε ποιό είναι;

Ειναι του δασκαλου μου με ελαχιστες εξ ακοης διαφορετικες θεσεις.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Ζητώ συγνώμη που άργησα και συνεχίζω με την παράθεση του καλοφωνικού ειρμού εν τη βροντώση καμίνω του Πέτρου Μπερεκέτη όπως ψάλθηκε εν ώρα ακολουθίας.
Το αφιερώνω με πολλή αγάπη και σεβασμό στον δασκαλό μου Άρχοντα Πρωτοψάλτη Δημήτριο Ιωαννίδη​
 

Attachments

  • ΕΝ ΤΗ ΒΡΟΝΤΩΣΗ.mp3
    11.1 MB · Views: 318

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Επισυνάπτω στην αγάπη σας το ακόλουθο δύναμις και εξαιτούμαι την επιείκειά σας.
 

Attachments

  • ΔΥΝΑΜΙΣ ΝΗΛΕΩΣ ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ.mp3
    2.3 MB · Views: 335

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Πολυ ωραια εκτελεση και δυνατος στα ψηλα:wink: Ποσο χρονων ειστε αν επιτρεπετε?
 
Last edited:

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Πολυ ωραια εκτελεση και δυνατος στα ψηλα, συγκεκριμενα ειναι μιση φωνη πιο πανω:wink: Ποσο χρονων ειστε αν επιτρεπετε?

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια και είμαι 44 ετών.
 

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
.....Γιάννη μου ...εγώ βέβαια ....γνωρίζω και την ''ποιότητα -ποσότητα'' του ταλάντου σου αλλά και το βάθος των γνώσεων σου επάνω σε όλα τα είδη της μουσικής και κυρίως στην Β.Μ.....
...μα ..δεν μπορώ να μη σε συγχαρώ και δημοσίως ....για τις υπέροχες εκτελέσεις σου...

ο Κύριος να σ΄έχει πάντα καλά και σένα και την Ευγενία ....και .....βέβαια την κορούλα σας...
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
.....Γιάννη μου ...εγώ βέβαια ....γνωρίζω και την ''ποιότητα -ποσότητα'' του ταλάντου σου αλλά και το βάθος των γνώσεων σου επάνω σε όλα τα είδη της μουσικής και κυρίως στην Β.Μ.....
...μα ..δεν μπορώ να μη σε συγχαρώ και δημοσίως ....για τις υπέροχες εκτελέσεις σου...

ο Κύριος να σ΄έχει πάντα καλά και σένα και την Ευγενία ....και .....βέβαια την κορούλα σας...

Τακη μου σ'ευχαριστω για την τιμη! Κι εσυ να χαιρεσαι την κυρα και το ασκερι σου που τοσο απλοχερα ο Κυριος σου χαρισε!
 
Ζητώ συγνώμη που άργησα και συνεχίζω με την παράθεση του καλοφωνικού ειρμού εν τη βροντώση καμίνω του Πέτρου Μπερεκέτη όπως ψάλθηκε εν ώρα ακολουθίας.
Το αφιερώνω με πολλή αγάπη και σεβασμό στον δασκαλό μου Άρχοντα Πρωτοψάλτη Δημήτριο Ιωαννίδη​

γεια σου αρχοντα κεντας
 

IsoFAn

Φανάρας Γεώργιος
ωραιοτατον υφος (μου θυμιζει Στανιτσα κ Πριγγο)
φωνη ευλυγιστη και μεγαλης εκτασης
το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι σας ανεβαινουν τοσο πολυ τα ισα?
Ξεπερνουν τον ενα τονο ειδικα στο εωθινο και στο εν τη βροντωση..
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
ωραιοτατον υφος (μου θυμιζει Στανιτσα κ Πριγγο)
φωνη ευλυγιστη και μεγαλης εκτασης
το μονο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι σας ανεβαινουν τοσο πολυ τα ισα?
Ξεπερνουν τον ενα τονο ειδικα στο εωθινο και στο εν τη βροντωση..

Σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια! Τωρα για τα ισα ειναι κατι που συμβαινει καποιες φορες. Λιγο ο λαιμος λιγο το λαθος ισοκρατημα και η ολισθηση πετυχε!!!
 
Top