Δανιηλαίοι

D_NENTAS

ΝΕΝΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ευχαριστούμε πολύ, ήταν ότι χρειάζεται για τις ημέρες!
 

D_NENTAS

ΝΕΝΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Ευχαριστούμε πολύ, ήταν ότι χεριάζεται για τις ημέρες!
είναι όλες οι ηχογραφήσεις του ίδιου έτους;
 

Xerouvim

xerouvim
.............................
 

Attachments

  • 55-LEITOYRGIKA.mp3
    4.8 MB · Views: 160
  • 56-AGAPISO SE.mp3
    11.5 MB · Views: 144
  • 57-AXION ESTIN.mp3
    11.6 MB · Views: 147

bstavropoulos

Μέλος
Ευχαριστούμε πολύ για τις ηχογραφήσεις αυτές. Μήπως μπορείτε να εξηγήσετε πως παίζονται οι ηχογραφησεις που κατεβάζουμε από το Mediafire? Tα files δεν έχουν extension. Δεν είναι mp3. Τί είναι; Με ποιό προγραμμα παίζονται;
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε πολύ για τις ηχογραφήσεις αυτές. Μήπως μπορείτε να εξηγήσετε πως παίζονται οι ηχογραφησεις που κατεβάζουμε από το Mediafire? Tα files δεν έχουν extension. Δεν είναι mp3. Τί είναι; Με ποιό προγραμμα παίζονται;

Για να δουλέψουν, μετονόμασε το αρχείο και πρόσθεσε την κατάληξη ".zip".
 

bstavropoulos

Μέλος
Για να δουλέψουν, μετονόμασε το αρχείο και πρόσθεσε την κατάληξη ".zip".
Ευχαριστώ Δημήτρη. μόλις το ανακάλυψα και γω. Έβαλα τη κατάληξη .rar. Το ίδιο είναι νομίζω, εφ' όσον έχω το WinRAR και όχι το WinZip. Πάντως, τα παίζω τώρα μια χαρά.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ευχαριστούμε πάρα πολύ για τα πολύτιμα ακούσματα. Όλες οι ηχογραφήσεις είναι το 1983 ή μόνο το Πάσχα, όπου και το αναγράφετε;
 

Λάμπρος Λιασής

Παλαιό Μέλος
Το Πάσχα είναι το 1983. Όλα τα άλλα είναι της ίδιας χρονιάς αλλά πότε ακριβώς δεν ξέρω. Μόνο ακουστικά μπορώ να εκτιμήσω ότι ίσως είναι τέλος της 10ετίας του 80.
 

Stayros

Παλαιό Μέλος
Αδερφέ σε εκείνη την πανύγυρι ήμουν αλλα έψαλε μονο ο Π. Δανιήλ απο τους Δανιηλαίους ο Π. Ακάκιος πήγε σε ένα κελί της Προβάτας που γιόρταζε και οι υπόλοιποι Δανιηλαίοι πάνε πήγαν στούς Γερασιμαίους
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Από παλαιότερη πανήυγρη στην Ιερά Μονή Μεγίστης Λαύρας, όπου τιμάται η μνήμη του κτίτορος αυτής Αγίου Αθανασίου του Αθωνίτου [μνήμη 5 Ιουλίου] ανεβάζω λίγα μέλη εσπερινού και όρθρου.
Ψάλλουν δεξιά οι Δανιηλαίοι, αριστερά οι Θωμάδες. Δυστυχώς, δεν διαθέτω άλλα κομμάτια στο αρχείο μου.
 

Attachments

  • 01 Arga prosomoia agiou Athanasiou Athonitou.mp3
    7.4 MB · Views: 145
  • 02 A' odi kanonos Agiou Athanasiou Athonitou [plagios tetartos].mp3
    6.6 MB · Views: 126

Bασίλης

Παλαιό Μέλος
Αν δεν έχει υποθεί παραπάνω,

Σύντομα στη σειρά σύμμεικτα θα προστεθεί μια κασετίνα με Αγορείτες Δανιήλ, Ακάκιος, Θωμάδες, Ροδοστόλου....

και ορισμένοι τα μαθήματα τα λένε απέξω (π.χ. Φιλανθίδη χωρίς το μουσικό μπροστά.... )

Μήνυμα τέλος.



ω ρε βουνό που έχω να ανέβω.......
 
Top