The animals-House of the rising sun

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Ας ακούσετε και την άλλη μου πλευρά ;) Είναι live ηχογράφηση από εκεί που δουλεύω μερικές ημέρες της εβδομάδας μπας και βγάλουμε τα προς το ζην.
Περιμένω γνώμες!! :D Ας ειναι αντικειμενική η κρiτική σας. Ούτε ψαλμός είναι ούτε παραδοσιακό κομμάτι(για άλλους είναι ψαλμός και παραδοσιακό κομμάτι ;) ).
 

Attachments

  • The animals - House on the rising sun.mp3
    4.8 MB · Views: 81
E

emakris

Guest
ΜΠΡΑΒΟ!!! Καταπληκτική απόδοση. Άμα είναι μουσικός ο άνθρωπος...

ΥΓ Κρίμα να μην υπάρχει και μια κανονική μπάντα από πίσω, να πωρωθούμε λίγο... Λιτότης γαρ...
 
Last edited:

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
ΜΠΡΑΒΟ!!! Καταπληκτική απόδοση. Άμα είναι μουσικός ο άνθρωπος...

ΥΓ Κρίμα να μην υπάρχει και μια κανονική μπάντα από πίσω, να πωρωθούμε λίγο... Λιτότης γαρ...

Ακριβως. Με ενα keyboard και μια κιθαρα δουλεια δεν γινεται. Δεν προσφερουν περισσοτερα ομως για να μπορω να φερω και αλλα ατομα
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Μπράβο. Πολύ καλή εκτέλεση.
ΥΓ Το αγαπημένο μου των Animals είναι το "Please Don't let me be Misunderstood" :)
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Πρεπει να εχω ακομα κανα κλασσικο μεσα στο pc. Θα το ανεβασω :p
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Ας ακούσετε και την άλλη μου πλευρά ;) Είναι live ηχογράφηση από εκεί που δουλεύω μερικές ημέρες της εβδομάδας μπας και βγάλουμε τα προς το ζην.
Περιμένω γνώμες!! :D Ας ειναι αντικειμενική η κρiτική σας. Ούτε ψαλμός είναι ούτε παραδοσιακό κομμάτι(για άλλους είναι ψαλμός και παραδοσιακό κομμάτι ;) ).


Μην προδίδετε την ηλικία σας κάποιοι...:p

Μιχαήλ πολύ μα πάρα πολύ καλή ερμηνεία σε ένα τραγούδι
που δεν είναι τρομερά δύσκολο αλλά η δυσκολία του έγκειται
στις δισεκατομύρια φορές που έχει αναπαραχθεί ειδικά στο
ραδιόφωνο.Αυτό σημαίνει ότι κ το παραμικρό λάθος ή φαλτσάκι
θα ηχούσε τεράστια παραφωνία. Ειδικά σε τραγουδιστή ο οποίος
απευθύνεται σε αλλοδαπούς κ δεν είναι native speaker.
Μπράβο ταλεντάκι (μήπως θα μπορούσα να είχα το
Child in time?:D)
 
Μπράβο Μιχαήλ!!! Θα ήθελα να σε ακούσω σε κάποιο Ελληνικό (ίσως και παραδοσιακό;).
Πριν αρχίσεις να τραγουδάς κουρδίζεσαι με απήχημα ανανες;:D:D:D
 

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Αδελφέ Μιχαήλ ανακοίνωσες ότι θα βγάλουμε μαζί τον ύμνο της ομαδάρας μας; Ρωτήσατε ποιας; Τι ρωτάτε,λες και υπάρχουν πολλές.
Της ΑΕΚάρας βέβαια.Βυζάντιο-προσφυγιά-φτώχεια [μην πεις τίποτε αδελφέ Παύλο Κουρή...:D]-αγάπη-λατρεία-θεσμός......:)
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Μπράβο Μιχαήλ!!! Θα ήθελα να σε ακούσω σε κάποιο Ελληνικό (ίσως και παραδοσιακό;).
Πριν αρχίσεις να τραγουδάς κουρδίζεσαι με απήχημα ανανες;:D:D:D


Θα ανεβασω και κανενα Ελληνικο απο τις Ελληνικες μας βραδιες στα ξενοδοχεια.:)
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Αδελφέ Μιχαήλ ανακοίνωσες ότι θα βγάλουμε μαζί τον ύμνο της ομαδάρας μας; Ρωτήσατε ποιας; Τι ρωτάτε,λες και υπάρχουν πολλές.
Της ΑΕΚάρας βέβαια.Βυζάντιο-προσφυγιά-φτώχεια [μην πεις τίποτε αδελφέ Παύλο Κουρή...:D]-αγάπη-λατρεία-θεσμός......:)

Τώρα να μιλάς για ΑΕΚ σε έναν γαύρο απο κούνια είναι τουλάχιστον απαραδεκτο!!!χαχαχαχα
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Μπράβο Μιχαήλ!!! Θα ήθελα να σε ακούσω σε κάποιο Ελληνικό (ίσως και παραδοσιακό;).
Πριν αρχίσεις να τραγουδάς κουρδίζεσαι με απήχημα ανανες;:D:D:D

Ποτ πουράκι Φύσηξε αεράκι - Καράβια χιώτικα :) Δεν ήμουν και στα καλύτερα μου. Ένιωθα μεγάλη πίεση αλλά τεσπα. Να ένα δείγμα.
 

Attachments

  • fisikse aeraki - Karabia xiwtika.mp3
    5.1 MB · Views: 16

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
LET IT BE - IMAGINE :) υπαρχει ενα λαθακι απο τον πιανιστα στην αλλαγη αλλα δεν πειραζει :p:D
 

Attachments

  • LET IT BE-IMAGINE.mp3
    6.1 MB · Views: 11
Top