π. Χρυσόστομος Καλαϊτζής

αλεξανδρος123

Αλέξανδρος Διόλατζης
Βρήκα τυχαία κάποιες ηχογραφήσεις από κάποιο κελί της Παναγούδας Αγίου Όρους στις οποίες ψάλλει ο π. Χρυσόστομος Καλαϊτζής και από οτι είδα δεν υπάρχει ανάλογο θέμα οπότε αποφάσισα να ανεβάσω κάποιες ηχογραφήσεις με κάποιες επιφυλάξεις διότι δεν γνωρίζω αν ανήκουν σε κάποιο ψηφιακό δισκο :) !!!

Attachments

pransot

Πράντζος Σωτήρης
Είναι όλα από εκδεδομένα CD:
Μύρον Μελωδικόν (Ι.Ν.Αγ.Νικολάου Αρετσούς)
Αγκάλας πατρικάς (Ι.Κ. Αγ.Ιωάννου Θεολόγου)=το κελλί τους
Ένα διπλό CD υπό τη διεύθυνση του Κ. Φωτόπουλου για τη Ρωσία

alexchrys

Αλέξανδρος Χρυσανθόπουλος
Μόλις σήμερα πρόσεξα αυτό το θέμα...
Πολύ ενδιαφέρουσα η τελευταία ηχογράφηση που παρατίθεται... Μήπως ξέρετε από πού είναι; Από κάποιο cd;

sotos92

Νέο μέλος
Με αφορμή αυτό το θέμα http://analogion.com/forum/showthread.php?p=209055#post209055 αναρτώ την αγαπημένη μου εκτέλεση σε αυτό το μάθημα από τους φιλακόλουθους αγιορείτες πατέρες του Κελίου Αγίου Ιωάννου του Θεολόγου Καρυών. Ξεχωρίζει ο π. Χρυσόστομος Καλαϊτζής.

Attachments

pransot

Πράντζος Σωτήρης
Μόλις σήμερα πρόσεξα αυτό το θέμα...
Πολύ ενδιαφέρουσα η τελευταία ηχογράφηση που παρατίθεται... Μήπως ξέρετε από πού είναι; Από κάποιο cd;
Το "ιδού σοι το τάλαντον" είναι ηχογραφημένο 99% από ακολουθία στο κελλί. Ξεχωρίζει ο π. Αθανάσιος. Ο π. Χρυσόστομος λέει το Και νυν.

Απορώ πώς βρέθηκε αυτή η ηχογράφηση "στον αέρα"

καλησπερα ειμαι καινουργιο μέλλος εδω ..προσπαθώθω να μαθω βυζαντινη μουσικη...και μενω εκπληκτη απο την ομορφη δουλεια που εχεται κανει εδω..φυσικα γνωριζω τον γερονταΓρηγοριο ο οποιος ειναι πνεμυατικος μου επι 15 συναπτα ετη..και θαυμαζω πολυ την συνοσεια του..αν εχετε και αλλε ηχογραφηχ=σεις η ακομη και καποιες ομολιες του σας παρακαλω να τις ανεβασεται..μας λειπουν τετοιοι ανθρωποι..σας ευχαριστω

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Ο δεύτερος από αριστερά είναι ο αδελφός του, Ιωάννης (Χρυσόστομος) κατά κόσμον. Δεν ξέρω το καλογερικό του.