Χρόνια πολλά (εορτή Αγ. Αντωνίου)

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
  • Στο εκλεκτό μέλος του φόρουμ κ. Αντώνη Μιχελουδάκη
  • Στην σύζυγο του κ. Λιναρδάκη
  • στους Βερροιείς, Γιαννιώτες και Περιστεριώτες!

και σε όσους εορτάζουν την μνήμη των σήμερον τιμωμένων αγίων

Χρόνια Πολλά και ευλογημένα!
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
  • Στο εκλεκτό μέλος του φόρουμ κ. Αντώνη Μιχελουδάκη
  • Στην σύζυγο του κ. Λιναρδάκη
  • στους Βερροιείς, Γιαννιώτες και Περιστεριώτες!

και σε όσους εορτάζουν την μνήμη των σήμερον τιμωμένων αγίων

Χρόνια Πολλά και ευλογημένα!

Παναγιώτη ευχαριστώ και αντεύχομαι!!!!
Και από μένα Ευχές για χρόνους πολλούς και Υπερευλογημένους σε όλους τους εορτάζοντες, και ιδιαιτέρως:
Στον κ. Αντώνιο Μιχελουδάκη
Στην κ. Αντωνία συζ. Ευαγγέλου Λιναρδάκη,
Στον κ. Αντώνιο Αετόπουλουλο,
και σε όσους εορτάζουν την μνήμη των σήμερον τιμωμένων αγίων, Βερροιείς, Γιαννιώτες Περιστεριώτες ........!!!!!!!!!!!!
Επισυνυνάπτω και το δώρο μου, μία πολύ Μελωδική Λεβέντικη Κρητική Μαντινάδα, που μόλις την άκουσα, άρχισα να πίνω το τσίπουρο στην Υγειά Σας.
 

Attachments

  • Tου Λασιθιού το δρόμο ..mp3
    11 MB · Views: 24

Nikos

Member
Χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν σε αυτήν την μεγάλη εορτή του Αγίου Αντωνίου, και ειδικότερα σε όλα τα μέλη αυτού του forum, τα ονόματα των οπίων προαναφέρθηκαν και επίσης στον εκλεκτό Καθηγητή- Μουσικοδιδάσκαλο κ. Αντώνη Κωνσταντινίδη (AntonisK). Ο Άγιος Θεός δια πρεσβειών του Αγ. Αντωνίου να χαρίζει σε αυτούς και στις οικογένειές τους υγεία και μακροημέρευση.
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Σε όλους τους Αντώνηδες και τις Αντωνίες του φόρουμ, εύχομαι κι εγώ, χρόνια πολλά και ευλογημένα. :)

Ειδικά στον αγαπητό φίλο από την Κρήτη, Αντώνη Μιχελουδάκη, εύχομαι προσωπική και οικογενειακή ευτυχία και προκοπή, δια πρεσβειών του Μεγάλου Αντωνίου. Του αφιερώνω και το παρόν άσμα, που είναι από ερασιτεχνική πρόβα (χωρίς μικρόφωνα) με το σχήμα μου, "Καφέ Αμάν", περίπου πριν 5 χρόνια. Για να πιεί και μια ρακή στην υγειά μας, εκεί στα Κρητικά μουχαμπέτια του... :wink:

Χάρης
 

Attachments

  • MinOrkizesaiVrePseftra_Symewnidis.mp3
    3.2 MB · Views: 41
Last edited:

Γιάννης Βενιέρης

Ο αποχωρήσας...
Θα ήθελα και εγώ να ευχηθώ σε όλα τους εορτάζοντες του φόρουμ (Αντώνηδες και Αντωνίες) Χρόνια Πολλά γεμάτα υγεία και χαρές!!! Κάθε τι άλλο, είναι εφικτό αν έχουμε υγεία και ευλογία Θεού!!!

Ιδιαιτέρως να ευχηθώ στον κ.Αντώνιο Μιχελουδάκη και στον Αντώνη Φάνη (asma).

Χρόνια σας Πολλά !!!
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Θερμότατα ευχαριστώ τους φίλους μου εδώ στο ψαλτολόγιο που μου ευχήθηκαν τα χρόνια πολλά στο παρόν θέμα,αλλά και με προσωπικά μνμ καθώς και τηλεφωνικά.Είναι πολύ όμορφο να βλέπει κανείς και τα καλά της τεχνολογίας και ένα απο αυτά είναι και η απόκτηση φίλων που κάτω απο άλλες συνθήκες δεν θα τους ήξερα ούτε και αυτοί εμένα.Και πάλι ευχαριστώ και αφιερώνω σε όλους την παρακάτω επισύναψη απο την Κυριακή 17-1 2010 απο τον Αγ.Γεώργιο Ρεθύμνου.Μάλιστα να κάνω και γω ένα κουίζ και να ρωτήσω ποιός ψάλλει δεξια....Πάντα γειά πάντα χαρά και που και που και καμμιά επανάσταση καλό θα μας εκάνει
 

Attachments

  • χερσον αβυσσοτοκον.mp3
    5.6 MB · Views: 37

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Μάλιστα να κάνω και γω ένα κουίζ και να ρωτήσω ποιός ψάλλει δεξια....
Ὅταν τό ἔχεις μαρτυρήσει, δέν εἶναι κουίζ.

Καί πάλι πολύχρονος καί σ᾿ εὐχαριστοῦμε.
Περιμένουμε κι ἄλλα (τά ὑπόλοιπα) ἀπ᾿ αὐτήν τήν ἡμέρα, ἀπό σένα καί τόν ἄρχοντα.

 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Ὅταν τό ἔχεις μαρτυρήσει, δέν εἶναι κουίζ.

Καί πάλι πολύχρονος καί σ᾿ εὐχαριστοῦμε.
Περιμένουμε κι ἄλλα (τά ὑπόλοιπα) ἀπ᾿ αὐτήν τήν ἡμέρα, ἀπό σένα καί τόν ἄρχοντα.


Ε καλά πάτερ μου δεν είμαι και σαν τον Νίκο (Γιάννου) στα κουιζ.Τώρα μαθαίνω.Πάντως στην ουσία εσύ το βρήκες.Πάντα γειά και ψήνονται τα καλύτερα
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Θερμότατα ευχαριστώ τους φίλους μου εδώ στο ψαλτολόγιο που μου ευχήθηκαν τα χρόνια πολλά στο παρόν θέμα,αλλά και με προσωπικά μνμ καθώς και τηλεφωνικά.Είναι πολύ όμορφο να βλέπει κανείς και τα καλά της τεχνολογίας και ένα απο αυτά είναι και η απόκτηση φίλων που κάτω απο άλλες συνθήκες δεν θα τους ήξερα ούτε και αυτοί εμένα.Και πάλι ευχαριστώ και αφιερώνω σε όλους την παρακάτω επισύναψη απο την Κυριακή 17-1 2010 απο τον Αγ.Γεώργιο Ρεθύμνου.Μάλιστα να κάνω και γω ένα κουίζ και να ρωτήσω ποιός ψάλλει δεξια....Πάντα γειά πάντα χαρά και που και που και καμμιά επανάσταση καλό θα μας εκάνει

Φίλε Αντώνη,

έστω και λίγο καθυστερημένα ευχές και από μένα για υγεία, χρόνια πολλά και καλά. Είμαι ευτυχής διότι μέσα εδώ στο ψαλτολόγιο γνώρισα και συνδέθηκα με ανθρώπους σαν και εσένα. Οι καλές φωνές , οι γνώσεις έρχονται και παρέρχονται, οι φιλίες μένουν. Χωρίς την παρουσία ανθρώπων σαν εσένα το ψαλτολόγιο θα ήταν πολύ φτωχότερο.

Και πάλι χρόνια πολλά και καλά
Γιώργος
 

Αντωνης Μιχελουδακης

παλαιόν στρουθίον μονάζον
Φίλε Γιώργο, σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και για τα καλά σου λόγια.Τα αισθήματα φιλίας που σε διακατέχουν είναι αμοιβαία μαζί με την εκτίμηση προς το προσωπό σου και προς κάθε καλό και συνετό συνάδερφο.Πάντα γειά
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Xρόνια Πολλά στους σήμερα εορταζόμενους (αλφαβητικά):


Αντώνη Αετόπουλο

Αντώνη Μιχελουδάκη

Αντώνη Φάνη

(και όποιον άλλο "δι' άγνοιαν ή λήθην" δεν είπα)


Ο άγιός σας, ο πολιστής της ερήμου, να είναι ευλογία και βοήθειά σας!
 
Xρόνια Πολλά στους σήμερα εορταζόμενους (αλφαβητικά):


Αντώνη Αετόπουλο

Αντώνη Μιχελουδάκη

Αντώνη Φάνη

(και όποιον άλλο "δι' άγνοιαν ή λήθην" δεν είπα)


Ο άγιός σας, ο πολιστής της ερήμου, να είναι ευλογία και βοήθειά σας!

Χρόνια Πολλά και από μένα . Εύχομαι κάθε καλό.
 

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Καλησπερα !
Χρονια πολλα σε ολους τους Αντωνηδες του ψαλτολογιου !!
Και ιδιαιτερα στον μελλοντικο πρωτα ο Θεος διδασκαλο μου Αντωνη Μιχελουδακη !!

Φιλικα
Χριστοφορος
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Χρόνια πολλά κι εὐλογημένα στούς ἑορτάζοντας καί στούς πανηγυρίζοντας!

article_16641_52145.jpg


article_16641_52136.jpg


http://www.amen.gr/article16641
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια Πολλά στα εκλεκτά μέλη και καλούς φίλους Αντώνη Αετόπουλο και Αντώνη Μιχελουδάκη και σε όλους τους Αντώνηδες και τις Αντωνίες.

Ο άγιος να είναι βοήθειά σας!
 

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
αναμένουμε τα ηχητικά ... βλέπω μασίνι επί του αναλογίου ~

Δεν "έπιασε" τίποτα το εξαιρετικό, αφού είπαμε τα ίδια τα περσυνά... και φωνητικά είχα τα μαύρα μου τα χάλια, αφού το σύστημα των ... σωληνώσεων όντας .. βλαμμένο δούλεψε μεν αλλά ο υπάρχων ξέρει πώς!!!
Η μοναδική διαφορά ήταν σήμερα το πρωΐ στη δοξολογία, που ψάλαμε τη συνθεση με την οποία έλαβε μέρος στο διαγωμισμό μελοποιΐας ο ... υπάρχων:D:wink:
Θα την ακούσω κι άν αξίζει τον κόπο θα τα πούμε.
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και ιδιαίτερα του π. Μαξίμου, και του χρόνου!!!
Ευχαριστίες επίσης στους συναδέλφους που μας πλαισίωσαν στις ακολουθίες της εορτής του Αγίου μας.
 
Last edited:
Top