Χορωδία νέων ενορίας Αγ. Νικολάου Δέρκων Αρετσούς Θεσσαλονίκης

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χαίρετε, γνωρίζει κανείς πληροφορίες για τη χορωδία αυτή; Οι Θεσσαλονικείς θα την γνωρίζουν. Ανεβάστε κανένα ηχητικό εάν έχετε και δεν υπάρχει πρόβλημα με δικαιώματα. Ευχαριστώ.
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Δημήτρη,

Έχουν εκδόσει παλιότερα το Μύρον Μελωδικόν με ύμνους της εορτής του Αγ. Νικολάου, νομίζω.

MYPON MEΛΩΔIKON ('Oρθρος Aγίου Nικολάου)
Ψάλλει χορός νέων κατά το αγιορείτικο ύφος.

βλέπε εδώ
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Παιδιά, οι μισοί είναι πλέον καλόγεροι...
Θα βρω το cd να ανεβασω κανενα κομματι..
Δυνατή παρέα... και πολύ διαβασμένοι
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ανέβασε ,ευλογημένε, και το ιδιόμελο του Ν', έχει καλή μονωδία, αν θυμάμαι καλά.

ευχαριστίες
Δ.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
Δεν το έχω σπίτι αυτό τον καιρό :)() αλλά έχει αργή Δοξολογία του Μπερεκέτου, το Άξιον Εστίν (πλ α΄) εκ του Βλαχικού που ανέβασε πρόσφατα ο Βασίλης Κιαμηλίδης, το Εις μνημόσυνον (πλ α΄) του Μανουήλ Χρυσάφου και άλλα...

Καλή επιλογή αγοράς :wink:
 

kaelthas

Νεκτάριος Ρ.
Παιδιά, οι μισοί είναι πλέον καλόγεροι...
Θα βρω το cd να ανεβασω κανενα κομματι..
Δυνατή παρέα... και πολύ διαβασμένοι

Όντως είναι καλόγεροι... γι' αυτο και άλλαξα τον artist στα δικά μου αρχεία :wink:
Ανεβάζω πληροφορίες για τους δίσκους που έχουν εκδόσει

Για περισσότερο info μόνο με ΠΜ.
Οι δίσκοι ακόμη κυκλοφορούν στα καταστήματα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να ανεβάσουμε track στο forum.....:rolleyes: :rolleyes:
 

Attachments

  • Picture 2.png
    189 KB · Views: 348
  • Picture 3.png
    317.9 KB · Views: 286

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
...οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να ανεβάσουμε track στο forum.....:rolleyes: :rolleyes:

Δεν μπορούμε χωρίς άδεια, δεν υπάρχει πιο λογικό πράγμα, είναι εμπορικό CD. Κάποιοι περιμένουν ακόμη έσοδα από αυτό...

1-2 δείγματα είναι και διαφήμιση αλλά αρκούν.
 

Firfiris

Κωστόπουλος Ευθύμιος
...γι' αυτο και άλλαξα τον artist στα δικά μου αρχεία :wink:

Άλλαξέ τον και βάλε τον σωστό, το κυριότερο μέλος της χορωδίας είναι κάπου που έχει πολλά μοναστήρια και σκήτες κ.τ.λ. :wink:
 

kostaeri

Μπουσδέκης Κώστας
Αφού είναι μοναχοί, τον γέροντα του κελιού ή το όνομα της αδελφότητας βάζουμε, όχι τον πρωτοψάλτη. Νομίζω...
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Πολύ ωραία ψάλλουν! Θυμίζουν λίγο Δανιηλαίους;
 
Όντως είναι καλόγεροι... γι' αυτο και άλλαξα τον artist στα δικά μου αρχεία :wink:
Ανεβάζω πληροφορίες για τους δίσκους που έχουν εκδόσει

Για περισσότερο info μόνο με ΠΜ.
Οι δίσκοι ακόμη κυκλοφορούν στα καταστήματα οπότε δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να ανεβάσουμε track στο forum.....:rolleyes: :rolleyes:

Το ΜΥΡΟΝ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΝ απο που μπορουμε να το αγορασουμε;
 

kaelthas

Νεκτάριος Ρ.
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ;54915 said:
Το ΜΥΡΟΝ ΠΑΡΑΚΛΗΤΙΚΟΝ απο που μπορουμε να το αγορασουμε;

Στο περιβόλι της Παναγίας σίγουρα και νομίζω το είχα δει και στην Αποστολική Διακονία της Θεσσαλονίκης.

Με μία επιφύλαξη... ίσως να υπάρχει και στον ιερό ναό Αγίου Νικολάου στη Καλαμαριά Θεσσαλονίκης.

Υ.Γ. Βλέπω τώρα το CD Cover του δίσκου...
Παραγωγή - Κεντρική Διάθεση
Ι. Ναός Αγίου Νικολάου Αρετσούς Δέρκων
Αγ. Νικολάου 12, 551 32, Καλαμαριά, Θεσσαλονίκη
Τηλ. 2310 444 482
© π. Σάββας Κενανίδης
 
Last edited:

ψονκεν

Νέο μέλος
Ο συντονιστής της χορωδίας είναι ο π. Ρωμανός Κενανίδης. Είναι αρχιμανδρίτης στον π. Συμεών στο Πανόραμα. Στις αγρυπνίες λένε και κανένα σοβαρό μάθημα!!
Υπάρχει και ένα διπλό CD που έχει ωραία μαθήματα.
Το CD μπορείς να το αγοράσεις από το Περιβόλι της Παναγίας ή από τον ΙΝ του Αγίου Νικολάου Αρετσούς Καλαμαριά.

Καλή Ακρόαση!!!
 
Top