Και νυν εσπερίων Μ. Σαββάτου "Φοβερόν και παράδοξον μυστήριον"

Πλέον δεν έχεις αφήσει , καμία σχολή - κανένα ύφος..
Τα καταγράφεις όλα πετυχημένα και προπαντώς ορθογραφημένα.
Έχεις αναδειχθεί σε καινούριο "χιρσίζ"...
Την επόμενη φορά που θα έρθεις στον ναό θα προσέχω ...
Ούτε θα βήξω , ούτε θα τραβήξω τη μύτη μου , γιατί εσύ είσαι ικανός να το καταγράψεις κι αυτό.... :D:D:D
Τα γράφω όλα αυτά δημόσια , γιατί αφ ενός μεν πιστεύω ότι τ αξίζεις (είμαι από τους ανθρώπους που διέκρινα αυτά τα χρόνια της γνωριμίας μας την τεράστια εξέλιξή σου - και καμαρώνω , επειδή δεν έπεσα έξω στις προσδοκίες μου ) αλλά και αφ ετέρου , γνωρίζω την ακεραιότητα του χαρακτήρα σου και ξέρω ότι δεν σε επηρεάζουν , ούτε σε αλλοιώνουν οι "κολακίες" , από όπου κι αν προέρχονται .
Άλλωστε εγώ δεν σε κολακεύω , στο παρελθόν σου χω κάνει και κριτική (πιστεύω εποικοδομητική ..)
Πάντως σου έκαναν καλό οι "συναναστροφές" των τελευταίων ετών :D:D
 

Κων/νος Βαγενάς

Κωνσταντίνος
Πλέον δεν έχεις αφήσει , καμία σχολή - κανένα ύφος..
Τα καταγράφεις όλα πετυχημένα και προπαντώς ορθογραφημένα.
Έχεις αναδειχθεί σε καινούριο "χιρσίζ"...
Την επόμενη φορά που θα έρθεις στον ναό θα προσέχω ...
Ούτε θα βήξω , ούτε θα τραβήξω τη μύτη μου , γιατί εσύ είσαι ικανός να το καταγράψεις κι αυτό.... :D:D:D
Τα γράφω όλα αυτά δημόσια , γιατί αφ ενός μεν πιστεύω ότι τ αξίζεις (είμαι από τους ανθρώπους που διέκρινα αυτά τα χρόνια της γνωριμίας μας την τεράστια εξέλιξή σου - και καμαρώνω , επειδή δεν έπεσα έξω στις προσδοκίες μου ) αλλά και αφ ετέρου , γνωρίζω την ακεραιότητα του χαρακτήρα σου και ξέρω ότι δεν σε επηρεάζουν , ούτε σε αλλοιώνουν οι "κολακίες" , από όπου κι αν προέρχονται .
Άλλωστε εγώ δεν σε κολακεύω , στο παρελθόν σου χω κάνει και κριτική (πιστεύω εποικοδομητική ..)
Πάντως σου έκαναν καλό οι "συναναστροφές" των τελευταίων ετών :D:D

Με κάνεις και κοκκινίζω (κι εγώ που έλεγα ότι θα σχολιάσεις το 240 GD :D:D:D)

Ευχαριστώ πολύ. Πάντα προσπαθώ να κάνω το καλύτερο, να διαβάζω και να ακούω για να γίνομαι καλύτερος με γνώμονα τη γνωστή παρομοίωση του Μ. Βασιλείου σχετικά με τις μέλισσες και τα λουλούδια κλπ.

Όσο για τις συναναστροφές - Απόστολέ μου - μου δίνεις την ευκαιρία να πω ότι νιώθω ΠΟΛΥ τυχερός διότι είχα την τύχη να γνωρίσω και να μαθητεύσω και να εξακολουθώ να μαθητεύω δίπλα σε σημαντικές προσωπικότητες της σύγχρονης ψαλτικής και να προλάβω αρκετούς παλαιότερους. Μεγάλο ευχαριστώ στο Ψαλτολόγιο για όλα αυτά...
 
Top