Ι. Αρβανίτης: Λειτουργικά Α΄ ήχου (Β΄σειρά)

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
[Σημείωμα συντονιστή] Βασίλη, συνεχίζεις να στέλνεις μηνύματα με υποννοούμενα κτλ. Επειδή συνεχίζω να πιστεύω οτι αυτός ο τρόπος συμμετοχής στο φόρουμ είναι απαράδεκτος σου ζητώ ακόμα μία φορά να σταματήσεις να το κάνεις και να τροποποιήσεις το πιό πάνω μήνυμά σου. Εάν δεν μπορείς να συζητήσεις με ξεκάθαρα επιχειρήματα χωρίς υποννοούμενα μην γράφεις σε παρακαλώ και απλά παρακολούθησε τις συζητήσεις.

Εκτος απο το Υ.Γ που εσφαλμενα "τρυπωσε" στο μηνυμα , δεν βρισκω υπονοουμενα . Παντως υπακουων στην υποδειξη , διορθωσα το μην. και επανελαβα αυτο που ειχε πει ο ΑΡΧΩΝ για τα "κειμενα" και τα "ψαλσιματα" της συγκεκριμενης "σχολης" .
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Και εγώ "διόρθωσα" περαιτέρω το μήνυμα του κ. Νικολόπουλου, προς τον οποίον απευθύνω δημόσια παρατήρηση.

Υπενθυμίζω ότι είναι δικαίωμα ενός εκάστου να του αρέσει η ψαλτική όπως την εκφράζει ο Χ. ή ο Ψ. δάσκαλος, η διδασκαλία με τον Α. ή Β. τρόπο. Εν τούτοις φράσεις ειρωνικές ή προκλητικές θα διαγράφονται ως παραβίαση των κανόνων του φόρουμ.

Ευχαριστώ για τη συνεργασία.
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Και εγώ "διόρθωσα" περαιτέρω το μήνυμα του κ. Νικολόπουλου, προς τον οποίον απευθύνω δημόσια παρατήρηση.

Υπενθυμίζω ότι είναι δικαίωμα ενός εκάστου να του αρέσει η ψαλτική όπως την εκφράζει ο Χ. ή ο Ψ. δάσκαλος, η διδασκαλία με τον Α. ή Β. τρόπο. Εν τούτοις φράσεις ειρωνικές ή προκλητικές θα διαγράφονται ως παραβίαση των κανόνων του φόρουμ.

Ευχαριστώ για τη συνεργασία.


Αγαπητε , το μηνυμα ηταν απαντηση στην ερωτηση του μελους priggos .
Σαφεστατα δεν ειχε σκοπο να θιξει το μελος Laosynaktis . Και επι πλεον δεν εκανα προσωπικο σχολιο . Απλα επειδη θεωρηθηκε πως το αρχικο μηνυμα μου περιειχε υπονοουμενα επειδη δεν ειχα γραψει ολη την προταση-χαρακτηρισμο του μακαριστου Στανιτσα , προεβην στην συμπληρωση . Τωρα αν η φραση του Α.Π.τ.Μ.τ.Χ .Εκκλησιας ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΥ ΣΤΑΝΙΤΣΑ , ειναι ειρωνικη η/και προκλητικη ...πασο !
 
Last edited:

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
To παρόν θέμα αφορά τα λειτουργικά του κ. Αρβανίτη και μόνον. Το τι είπε ο ένας αείμνηστος για τον άλλον είναι εκτός θέματος. Και δεν είναι και ανάγκη να το επαναλάβεις! Μπορείς να γράψεις "παραπέμπω στην συνέντευξη του Στανίτσα" και όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την ακούσει.

Ευχαριστώ.
 
To παρόν θέμα αφορά τα λειτουργικά του κ. Αρβανίτη και μόνον. Το τι είπε ο ένας αείμνηστος για τον άλλον είναι εκτός θέματος. Και δεν είναι και ανάγκη να το επαναλάβεις! Μπορείς να γράψεις "παραπέμπω στην συνέντευξη του Στανίτσα" και όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την ακούσει.

Ευχαριστώ.

Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω, ποιον φοβάστε, τι φοβάστε;

Τι;

Μήπως σηκωθεί ο νεκρός και μας μηνύσει;

Έλα Χριστέ και Παναγιά εδώ μέσα, σε λίγο θα γράφουμε αφού λογοκριθούν τα κείμενά μας.


Υ.Γ.: Μπορεί τώρα να σβήνεται τα μηνύματα κατά το δοκούν, όμως δεν θα είχατε καμία εξουσία, αν αυτή δεν σας είχε δοθεί εξ Αυστραλίας:).
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Αγαπητέ κ. Ανδριώτη,

δεν φοβάμαι τίποτε και κανέναν και εφαρμόζω τους κανόνες του φόρουμ.

Δεν είναι νομίζω τόσο δύσκολο να τους διαβάσετε, να τους κατανοήσετε και να τους εφαρμόσετε πχ να αποστείλετε προσωπικό μήνυμα όχι δημόσιο περί θεμάτων συντονισμού, να μην προβείτε στη δημοσίευση προκλητικών φράσεων (με έπιασαν τα γέλια από το έργο του Χ. ή θα το έκαιγα για προσάναμμα κλπ).

Και για να μην βιαστεί κανείς να μου προσάψει κατηγορίες ότι είμαι οπαδός της τάδε ή δείνα σχολής επαναλαμβάνω ότι είμαι "αμετανόητος" ωδειακός που εν έτει 2009 ψάλλει (και θα εξακολουθήσει να ψάλλει!) από Μουσικό Πανδέκτη Ζωής, Ι. Υμνωδία Σακελλαρίδη, συνθέσεις Σερβίων & Κοζάνης Διονυσίου κλπ κλπ.

Αυτά και καλό βράδυ.
 
Καθόλου ἄσχημη ἰδέα γιὰ τὰ δικά ΣΟΥ κείμενα


Μόνο σαν αστείο μπορώ να το λάβω :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Θυμίζω:
Ἢ λέγε τι σιγῆς κρεῖττον ἢ σιγὴν ἔχε. (Μένανδρος)
 
Last edited:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Μόνο σαν αστείο μπορώ να το λάβω :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Θυμίζω:
Ἢ λέγε τι σιγῆς κρεῖττον ἢ σιγὴν ἔχε. (Μένανδρος)

Τὸ ρητὸ κόβει κι ἀπ᾿ τὶς δυὸ μεριές
 

Shota

Παλαιό Μέλος
Και για να μην βιαστεί κανείς να μου προσάψει κατηγορίες ότι είμαι οπαδός της τάδε ή δείνα σχολής επαναλαμβάνω ότι είμαι "αμετανόητος" ωδειακός που εν έτει 2009 ψάλλει (και θα εξακολουθήσει να ψάλλει!) από Μουσικό Πανδέκτη Ζωής, Ι. Υμνωδία Σακελλαρίδη, συνθέσεις Σερβίων & Κοζάνης Διονυσίου κλπ κλπ.

Νομίζω δεν είσαι 100% ωδειακός, έχεις και κάτι... "καραμανικό" :D
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Νομίζω δεν είσαι 100% ωδειακός, έχεις και κάτι... "καραμανικό" :D

Τις παύσεις, τα σιγά-δυνατά, τις κορώνες και τα σημεία αναπνοής! :D
 
Top