[Ανακοίνωση] Όρθρος Μεγάλης Δευτέρας 2012

Επισυνάπτω ολόκληρη την ακολουθία του όρθρου της Μ. Δευτέρας καθώς δεν γνωρίζω να την επεξεργάζομαι.Να με συγχωρείτε!Πρωτοψάλτης ο κ. Παναγιώτης Νεοχωρίτης και Λαμπαδάριος ο κ. Παπατζαλάκης Δήμος. Η ηχογράφηση έγινε με το ηχογραφικό μου πάνω από το αναλόγιο.:)

Attachments

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Επισυνάπτω ολόκληρη την ακολουθία του όρθρου της Μ. Δευτέρας καθώς δεν γνωρίζω να την επεξεργάζομαι.Να με συγχωρείτε!Πρωτοψάλτης ο κ. Παναγιώτης Νεοχωρίτης και Λαμπαδάριος ο κ. Παπατζαλάκης Δήμος. Η ηχογράφηση έγινε με το ηχογραφικό μου πάνω από το αναλόγιο.:)
Ένα εύκολο πρόγραμμα <<τεμαχισμού>> αρχείων ήχου είναι και το mp3DirectCut..δοκίμασε το!!:)

Γιώργος Μ.

Παλαιόν μέλος
Απέκοψα και ανεβάζω ορισμένα μέλη κατ' επιλογήν.
Θερμότατες ευχαριστίες για την ανάρτηση.

Attachments

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Πολύ ωραίος ο κ.Νεοχωρίτης, (και πως να μην ήταν αφού με όποιο δάσκαλο καθήσεις...:)) αλλά και το κανονάρχημα από το παιδάκι είναι το κάτι άλλο..

φίλε δημήτρη ποιος αντιλέγει;
Η πραγματικοτητα αντιλεγει...
Η πλειαδα ψαλτων που στεκονται μονοι τους στο αναλογιο κατ'επιλογην,ενω στο ιερο υπαρχουν καμμια δεκαρια παιδια,τα οποια "βοηθανε" τον ιερεα.

Last edited:

alexchrys

Αλέξανδρος Χρυσανθόπουλος
Υ π έ ρ ο χ η ηχογράφηση!!
Περιμένουμε κι άλλα από αυτόν τον εκπληκτικό ψάλτη :)
Το παιδί που κανοναρχεί πώς λέγεται;

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Συνήθως (σε κάποιο παλιότερο μνμ το είχα δει)
κανοναρχούσε ο γιός του.
-"Ερχόμενος ο Κύριος" απόλαυση
-"Φθάσαντες πιστοί" ταξίδι
-"Δόξα-Κύριε ερχόμενος" κ "Κύριε προς το
μυστήριον"σωστός ρυθμός