«Λόγον αγαθόν» Ήχος Άγια, Γεωργίου Ρυσίου

P

PANROUST

Guest
Πολυέλεος Γ.Ρυσίου ήχος Άγια.Διασκευή υπό Άρχ.Πρωτ. της Μ.τ.Χ.Ε. Θρ.Στανίτσας.

Attachments

panosdohi

Παναγιώτης Παρασκευόπουλος
Πολυέλεος Γ.Ρυσίου ήχος Άγια.Διασκευή υπό Άρχ.Πρωτ. της Μ.τ.Χ.Ε. Θρ.Στανίτσας.
Ο αυτός πολυέλαιος (άνευ της επεξεργασίας) ψαλλόμενος από χορό Βατοπαιδινών πατέρων.

Attachments

gorgopodarous

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ
Αγαπητοι συνάδελφοι ψαχνω το Λογον αγαθον σε ηχο αγια για κάποιον συνάδελφο που δινει για πτυχιο. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν ευγνωμων.

darlasis

Γεώργιος Δαρλάσης
Ο Πολυέλεος "Λόγον αγαθόν" - Ήχος Άγια του Γεωργ.Ρυσίου όπως είναι στην πάρτα (διασκευή Στανίτσα) από τον άρχοντα Μαΐστορα κ.Γρηγόρη Νταραβάνογλου εν έτει 1997.-

Attachments

Last edited:
Αγαπητοι συνάδελφοι ψαχνω το Λογον αγαθον σε ηχο αγια για κάποιον συνάδελφο που δινει για πτυχιο. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν ευγνωμων.
Επειδή οι εξετάσεις στα ωδεία (πτυχία, διπλώματα κλπ) γίνονται από κλασικά κείμενα και άν ιδούν διασκευές Στανίτσα βγάζουν .... σπυράκια και τους πιάνει φαγούρα:D τους κ.κ. καθηγητές - εξεταστές,(το ξέρω από πρώτο χέρι), σκανάρισα τις 4 σελίδες του εν λόγω πολυελέου από την Πανδέκτη.
Αν χρειαστούν περισσότεροι στίχοι, τα ξαναλέμε...

Attachments

gorgopodarous

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ
Φιλοι μου σας ευχαριστώ πολύ όλους!
Κατέβασα εχθές την διασκευή του Στανίτσα αλλά ήθελα και κάτι πιο απλό, για να έχει μεν δυνατότητα επιλογής αλλά δεν σας κρύβω οτι φοβόμουν μην τον χαντακώσω τον άνθρωπο, μήπως τον συγκρίνουν με τον Στανίτσα και του πουν καμία σχέση δεν εχεις εσύ φύγε...
τελος πάντων...και πάλι ευχαριστώ

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ἀπό τόν Πρωτοψάλτη μας (τοῦ Ἱεροῦ Ναοῦ Εὐαγγελιστοῦ Λουκᾶ - Πατησίων - Ἀθηνῶν) κ. Μιχάλη Καραγιάννη, ὁ στίχος «Τὸ πρόσωπόν σου λιτανεύσουσι...», ὅπως στίς σελ. 9-13 τοῦ pdf πού ἔφτιαξε ὁ Χάρης.

Attachments

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Συγχώνευσα τρία υπάρχοντα θέματα για τον πολυέλεο αυτό και παρακαλώ εάν κάποιος τον έχει όλο σε αυτόνομο PDF στην κλασσική του μορφή ας τον ανεβάσει για πληρότητα. Ευχαριστούμε.