Συναυλία στην αίθουσα του φιλολογικού συλλόγου «Παρνασσός»

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Έχω στο αρχείο μου ένα mp3 από μια συναυλία του Άρχοντα με τη χορωδία του στην αίθουσα του φιλολογικού συλλόγου «Παρνασσός». Ημερομηνία δεν λέει. Αν δεν μας βεβαιώσει καποιος ότι την έχει και μπορεί να την ανεβάσει θα την ανεβάσω εγώ, διότι η μεταφορά σε mp3 ήταν αρκετά ερασιτεχνική ώστε να έχει έντονα σκαμπανεβάσματα η ένταση που δε φτιάχνουν όλα καλά με το audition.

nektarios

Παλαιό Μέλος
H Συναυλία έγινε τον Ιανουάριο του 1981!!!!!
Έχω κάποια κομμάτια........μου λείπουν 3!!
Είναι από ερασιτεχνική ηχογράφηση....
Αν μπορείς φίλε μου ανέβασέ τα...
Ευχαριστώ!!!

Attachments

Last edited:

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Βρήκα χρόνο.

Επειδή το αρχείο μου είναι σε πολύ ταπεινή ποιότητα, πρόχειρη ψηφιοποίηση ενός φίλου με την κασέτα παιγμένη σε δημοσιογραφικό και το σήμα να βγαίνει από τα ακουστικά, ανεβάζω μόνο τα ελλείποντα σε δύο μορφές, ανεπεξέργαστα από φύσημα και επεξεργασμένα, τα τελευταία για ομοιομορφία με τα παραπάνω, που σημειωτέον ότι προέρχονται από τη σελίδα του κ. Παϊβανά, όπου φαίνεται και το πλήρες πρόγραμμα. Εκτός από το δημοσιευμένο πρόγραμμα, στο αρχείο μου περιλαμβάνεται και το «Γεύσασθε» μεταξύ «Βασιλεύ ουράνιε» και «Λόγον αγαθόν». Μακάρι κάποια στιγμή να ανεβούν και τα υπόλοιπα καθαρά στην παραπάνω ιστοσελίδα!

Από τη σελίδα του κ. Παϊβανά και η παρακάτω φωτογραφία της εκδηλώσεως.

με τη λεζάντα:
Στην φωτογραφία διακρίνονται:
ο χοράρχης Α.Π.τ.Μ.τ.Χ.Ε. Θρασύβουλος Στανίτσας, ο Ανδρέας
Πετρόχειλος, ο Κωνσταντίνος Ζόππας, ο Γεώργιος Βαλλής, ο Χρήστος Χαλκιόπουλος, ο Θανάσης Παϊβανάς κ.α.
Ανεπεξέργαστα:
View attachment «Δούλοι Κύριον», Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος, Ήχ. πλ. δ'.mp3
View attachment «Βασιλεύ ουράνιε», Θρ. Στανίτσα, Ήχ. πλ. β'.mp3
View attachment «Γεύσασθε», Ι. Κλαδά, Ήχ. α' 4φωνος.mp3
View attachment «Λόγον αγαθόν», Γεωργίου Ρυσίου, Ήχ. δ'.mp3

Επεξεργασμένα:
View attachment «Δούλοι Κύριον», Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος, Ήχ. πλ. δ' (επεξ).mp3
View attachment «Βασιλεύ ουράνιε», Θρ. Στανίτσα, Ήχ. πλ. β' (επεξ).mp3
View attachment «Γεύσασθε», Ι. Κλαδά, Ήχ. α' 4φωνος (επεξ).mp3
View attachment «Λόγον αγαθόν», Γεωργίου Ρυσίου, Ήχ. δ' (επεξ).mp3

Last edited: