Ερώτηση για Κλίμακες

Υάκινθος B

Well-known member
Μήπως κάποιος συνάδελφος έχει ζωγραφισμένες τις κλίμακες (Διατονική, χρωματικές ,εναρμόνιες και χρόες) χωριστά, σε Α4 και μπορεί να τις ανεβάσει για εκτύπωση ;
 

tzark

Μέλος
Μήπως κάποιος συνάδελφος έχει ζωγραφισμένες τις κλίμακες (Διατονική, χρωματικές ,εναρμόνιες και χρόες) χωριστά, σε Α4 και μπορεί να τις ανεβάσει για εκτύπωση ;
Ποιες κλίμακες?? Γιατί υπάρχουν πολλές.
Κάθε ένας που βγάζει ένα βιβλίο βάζει και τις δικές του κλίμακες.
Αν δώσω εικόνες παραδείγματα από τα βιβλία τους θα πέσει το forum…..!!!
 

Υάκινθος B

Well-known member
Ποιες κλίμακες?? Γιατί υπάρχουν πολλές.
Κάθε ένας που βγάζει ένα βιβλίο βάζει και τις δικές του κλίμακες.
Αν δώσω εικόνες παραδείγματα από τα βιβλία τους θα πέσει το forum…..!!!

Από το θεωρητικό του ΔΓ Παναγιωτόπουλου.
 

Diogenes

Νέο μέλος
IMG_3708.jpeg
IMG_3710.jpeg
IMG_3711.jpeg
Σάς συστήνω να αγοράσετε το θεωρητικό του κου. Γεωργίου Καραγιαννάκη (@Γεώργιος Καραγιαννάκης). Σάς επισυνάπτω τρεις φωτογραφίες για να δείτε πώς φαίνονται οι έγχρωμες κλίμακες.
Πρόκειται για ένα σύντομο, κατατοπιστικό και φθηνό θεωρητικό.
 
Last edited:

Υάκινθος B

Well-known member
Σάς συστήνω να αγοράσετε το θεωρητικό του κου. Γεωργίου Καραγιαννάκη (@Γεώργιος Καραγιαννάκης). Σάς επισυνάπτω τρεις φωτογραφίες για να δείτε πώς φαίνονται οι έγχρωμες κλίμακες.
Πρόκειται για ένα σύντομο, κατατοπιστικό και φθηνό θεωρητικό
Το έχω το συγκεκριμένο θεωρητικό ,όπως και πολλά άλλα που κυκλοφορούν. Δεν ζητάω όμως αυτό . Ζητάω ,αν κάποιος έχει τις κλίμακες ξεχωριστά σε σελίδα Α4 για να αποφύγω τον κόπο να τις γράψω μόνος μου (για χρήση των μαθητών) . Ξέρω ότι κάτι τέτοιο είναι χρονοβόρο αλλά μπορεί κάποιος συνάδελφος να το έχει ήδη κάνει και να είναι πρόθυμος να διευκολύνει και άλλους. Επίσης κάποιοι που γνωρίζουν καλά υπολογιστές ενδεχομένως να τις έχουν φτιάξει με κάποιο πρόγραμμα Βυζαντινής γραφής οπότε θα είναι το τέλειο.
 
Top