Εκδήλωση ενδιαφέροντος - Εγγραφή συνδρομητών (Για Δ΄ Τόμο Απάντων Μπερεκέτου)

Να έχει και καμιά απόδειξη μέσα, όχι όπως το προηγούμενο αναστασιματάριο...

Αν ενδιαφέρεσαι για αντίτυπο πες μου κι εσύ τα στοιχεία σου και θα κανονίσω εγώ προσωπικά να πάρεις απόδειξη μαζί με το βιβλίο.
 

destur

Παλαιό Μέλος
Αν ενδιαφέρεσαι για αντίτυπο πες μου κι εσύ τα στοιχεία σου και θα κανονίσω εγώ προσωπικά να πάρεις απόδειξη μαζί με το βιβλίο.

Δεν ήξερα ότι πρέπει να ζητήσω απόδειξη και ότι χρειάζεται να "μεσολαβήσει" τρίτος για το αυτονόητο.
 
Δεν ήξερα ότι πρέπει να ζητήσω απόδειξη και ότι χρειάζεται να "μεσολαβήσει" τρίτος για το αυτονόητο.

Εγώ δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σου ακριβώς και με τί δικαίωμα εφόσον δεν δηλώνεις συνδρομητής ζητάς πράγματα (έστω και "αυτονόητα").
 

s_mikhalis

Μιχάλης Στρουμπάκης
Μιχάλης Στρουμπάκης, 1 σώμα.
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!
 
Κι εγώ ένα σώμα.

Νίκο καλημέρα και καλή χρονιά !

Απλώς να διευκρινήσω ότι στην ολοκληρωμένη Μουσική συλλογή του εκδότου που απαρτίζεται από Βιβλία Θεωρίας της Μουσικής και Μουσικά αν δεν κάνω λάθος στο σύνολο ΙΑ΄Τόμων είναι ο Ε΄Τόμος κατά σειρά και ταυτόχρονα ο 4ος του Πέτρου Μπερεκέτου που ουσιαστικά ολοκληρώνει τα άπαντά του.
 
Last edited:
Κι εγώ ένα σώμα.

Νίκο καλημέρα και καλή χρονιά !

Απλώς να διευκρινήσω ότι στην ολοκληρωμένη Μουσική συλλογή του εκδότου που απαρτίζεται από Βιβλία Θεωρίας της Μουσικής και Μουσικά αν δεν κάνω λάθος στο σύνολο ΙΑ΄ Τόμων είναι ο Ε΄Τόμος κατά σειρά και ταυτόχρονα ο 4ος του Πέτρου Μπερεκέτου που ουσιαστικά ολοκληρώνει τα άπαντα του.

Ναι, Βαγγέλη μου, πολύ σωστή παρατήρηση.
Για το νέο έτος εύχομαι υγεία και χαρά σε σένα και την οικογένειά σου!
 

Giorgos Sterpis

Νέο μέλος
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Παρακαλώ βάλτε και τους παρακάτω συνδρομητές:

Σχολή Εκκλησιαστικής Μουσικής Σχηματαρίου Σώμα 1
Ευάγγελος Σιακανδάρης Σώμα 1
Γεώργιος Δάρρας Σώματα 3
 

Giorgos Sterpis

Νέο μέλος
Καλημέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες.
Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι στον τέταρτο και τελευταίο τόμο των Απάντων του Πέτρου του Μπερεκέτη περιλαμβάνονται:
α. Αργά μαθήματα του Τριωδίου και Πεντηκοσταρίου (π.χ. του Τελώνου και Φαρισαίου έχει μελοποιήσει το "Μη προσευξώμεθα", του Ασώτου το "Ω πόσων αγαθών" κ.λ.π.)
β. Τον οκτάηχο οίκο "Ψάλλοντές σου τον τόκον" (είναι 45 σελίδες μάθημα!!!)
γ. Τα κρατήματα τα λεγόμενα νάια.
δ. Κοινωνικά της εβδομάδας και του ενιαυτού εξηγήσεως Γρηγορίου που δεν μπήκαν στον αντίστοιχο τόμο.
ε. Αργό μάθημα στην εορτή του Αγίου Σπυρίδωνα που δεν μπήκε σε προηγούμενο τόμο.

Εύχομαι να υπάρξει ανάλογο ενδιαφέρον από τους φιλόμουσους ιεροψάλτες και μελετητές της εκκλησιαστικής μας μουσικής, όχι μόνο για να μπορέσουμε να συγκεντρώσουμε τα χρήματα και να εκδόσουμε το βιβλίο αυτό, αλλά και για την εμπειρία που θα αποκομίσουν από την μελέτη αυτών των μαθημάτων.

Με εκτίμηση,

Γιώργος Στέρπης
 
Χρόνια πολλά σε όλους!
Ευχαριστώ τον κ. Στέρπη για την ενημέρωση.
Μέχρι στιγμής πάντως έχουν ζητηθεί μόνο 35 σώματα (μαζί με όσους μου έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον με ΠΜ).
 

Giorgos Sterpis

Νέο μέλος
Κυριε Νίκο καλημέρα,
Παρακαλώ προσθέστε και τους παρακάτω συνδρομητές:

Μαρουλάκης Θεόδωρος Ένα Σώμα
Τσιτσικάος Δημήτρης Ένα Σώμα

Τα βιβλία των συνδρομητών που σας στέλνω θα τα παραλάβω εγώ από τον κ. Χαράλαμπο.
Ευχαριστώ και καλή εβδομάδα.
 

emakris

Μέλος
Ένα σώμα. Αλλά αυτή τη φορά να γραφεί σωστά ο ναός στον οποίο διακονώ... (Στον κατάλογο συνδρομητών του Αναστασιματαρίου, ο Άγ. Σωσίπατρος έγινε... Ευστράτιος!)
 

Haris Tsarouxis

Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους!
Ευχαριστώ τον κ. Στέρπη για την ενημέρωση.
Μέχρι στιγμής πάντως έχουν ζητηθεί μόνο 35 σώματα (μαζί με όσους μου έχουν εκδηλώσει ενδιαφέρον με ΠΜ).

Καλημέρα σας, καλό χρόνο και κάθε καλό από Θεού! Παρακαλώ προσθέστε και μένα. Τσαρούχης Χαρίλαος, 1 σώμα.
 

chris

Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά.
Και για μένα ένα σώμα
Ι.Ν. Αγίου Σπυρίδωνος Τριανδρίας Θεσσαλονίκης.
 
Top