Εκδήλωση ενδιαφέροντος - Εγγραφή συνδρομητών (Για Δ΄ Τόμο Απάντων Μπερεκέτου)

Σήμερα μίλησα με τον κ. Καρακατσάνη και με ενημέρωσε πως ο Δ΄ Τόμος των Απάντων του Μπερεκέτου είναι έτοιμος. Στην ερώτησή μου πότε θα εκδοθεί μου είπε ότι δυσκολεύεται οικονομικά και στην παρατήρησή μου ότι ένα τέτοιο έργο δεν πρέπει να μείνει ανολοκλήρωτο, μου υποσχέθηκε πως αν βρεθούν τουλάχιστον 100 συνδρομητές θα το προχωρήσει άμεσα.
Η τιμή του θα κυμανθεί υποθέτω στα ίδια επίπεδα (εκτός αν μαζευτούν πολλοί συνδρομητές και πέσει).
Πιστεύω ότι αξίζει (αν και είναι δύσκολη η εποχή για όλους, εξ απόψεως οικονομικής) να στηρίξουμε αυτήν την προσπάθεια ενός ανθρώπου που στα 80 του χρόνια έχει προσφέρει μεγάλο έργο στον εκδοτικό τομέα, με τις εκδόσεις κλασσικών μαθημάτων.
Όποιος επιθυμεί να γραφτεί συνδρομητής ας το καταθέσει εδώ με την αναγραφή των στοιχείων του και των σωμάτων που επιθυμεί, ώστε αν υπάρξει το ανάλογο ενδιαφέρον να ενημερώσω τον κ. Καρακατσάνη να προχωρήσει.
Ευχαριστώ εκ μέρους του.
 
Last edited by a moderator:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
.... ο Δ΄ Τόμος των Απάντων του Μπερεκέτου είναι έτοιμος. ...

Κάποια στοιχεία για τα περιεχόμενα του Δ΄τόμου είναι διαθέσιμα;
... Η τιμή του θα κυμανθεί υποθέτω στα ίδια επίπεδα.....
τα οποία είναι περίπου ....;
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Ενδιαφέρομαι. Εχω όλα υπόλοιπα
από τον κ.Χαράλαμπο κ είμαι μέσα.
Στοιχεία σε π.μ αν μου ζητηθούν.
 
Κάποια στοιχεία για τα περιεχόμενα του Δ΄τόμου είναι διαθέσιμα;

τα οποία είναι περίπου ....;

Αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι Μαθηματάριον Τριωδίου και Πεντηκοσταρίου, μαζί με κρατήματα και κάποια παραλειπόμενα μέλη.
Η τιμή ήταν γύρω στα 40 ευρώ.
 

NKontis

Παλαιό Μέλος
Βάλτε και εμένα στα υπ᾽ όψιν.
Κόντης Νεκτάριος
Για 1 αντίτυπο (φυσικά!!!)
 

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Νικόλαε, βάλε κι εμένα στους συνδρομητές (1 σώμα).

Με την ευκαιρία, Χρόνια Πολλά σε όλους!
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Νεοκλής Λευκόπουλος. Ένα.
 
Last edited:

Mpanelas Mixail

Μέλος
Μόλις επικοινώνησα με τον κ. Καρακατσάνη, ο οποίος με ενημέρωσε ότι στους συνδρομητές θα δοθεί δώρο, ως δείγμα εκτίμησης για την υποστήριξη, το Θεωρητικό του Κυρίλλου του Μαρμαρηνού:
http://www.karakatsanis.eu/html/publications/item/61-byzantini-potamiis-ia.html

Μίλησα με τον φιλτατο κ. Χαράλαμπο. Του είπα οτι υπάρχει μεγάλο ενδιαφέρον και πρέπει η έκδοση να δρομολογηθεί. Εύχομαι ολόψυχα η Παναγία μας να τον σκεπάζει και να τον προστατεύει από παντός δαιμονιου και δη μεσημβρινού. . .
 
Εύχομαι ολόψυχα η Παναγία μας να τον σκεπάζει και να τον προστατεύει από παντός δαιμονιου και δη μεσημβρινού. . .

Σας είπε για το ατύχημα, ε; Από θαύμα σώθηκε...
 

dimitris

Παλαιό Μέλος
Ἕνα παρακαλῶ.
Καί ἄλλο ἕνα τοῦ τόμου Α' ἐάν ὑπάρχει.
Δημήτρης Λέκκας.
Εὐχαριστῶ.
 
Top