6cd!! M. Εβδομάδα, Τριώδιο, Πεντηκοστή...κλπ

Κορυφαιος ψαλτης....Πιστευω οτι ειναι χαλαρα μεσα στους top 5.απιστευτος..ακουσα προσφατα 5cd!!M.βδομαδα,τριωδιο,πεντηκοστη...κλπ.[και πολυ καθαρα]θα σας τα παραθεσω συντομα.[εχω πρωτοψαλτη τσακαλι δικα του ειναι!!!]

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Κορυφαιος ψαλτης....Πιστευω οτι ειναι χαλαρα μεσα στους top 5.απιστευτος..ακουσα προσφατα 5cd!!M.βδομαδα,τριωδιο,πεντηκοστη...κλπ.[και πολυ καθαρα]θα σας τα παραθεσω συντομα.[εχω πρωτοψαλτη τσακαλι δικα του ειναι!!!]
Αναμένουμε!!!

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ

Υπενθυμιζω το θέμα,εαν υπαρχει ακομα η δυνατοτητα παρακαλω πολυ, αν μπορειτε, να ανεβασετε τις εν λογο ηχογραφησεις απο τα cd.

Eυχαριστουμε!

Δυστυχως αυτη η καθαροτητα μας εφαγε...δεν μπορω να τα ανεβασω εχω τρια CD,6 ηταν νομιζα οτι τα ειχα αντιγραψη ολα...δραμα μενω αν καποιος γνώστης συμφορουμιστης δραμινος ας βοηθήσει να γινει η δουλεια..

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Αν θελετε τα στελνετε σε μενα τα αντιγραφω και σας τα ξαναστελνω πισω,τα επεξεργαζομαι και τα ανεβαζω.Πειτε μου οταν θελετε να σας στειλω τα σχετικα.

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
Υπενθυμιζω το θέμα,εαν υπαρχει ακομα η δυνατοτητα παρακαλω πολυ, αν μπορειτε, να ανεβασετε τις εν λογο ηχογραφησεις απο τα cd.

Eυχαριστουμε!
Aπο την ημέρα που εστειλα αυτο το μηνυμα υπενθύμιση για τα εν λόγο cd με ηχογραφησεις του πρωτοψάλτου κ. Μαιδανογλου Σπυρίδων, βρισκομαι σε επικοινωνια με τον κ.Παπαδόπουλο Δαυιδ,ο οποιος προς μεγαλη του τιμή,μου εμπιστευθηκε αυτο το υλικο αποστέλοντας το μου.

Προκειται για 6 cd τα οποια περιεχουν διαφορες ζωντανες ηχογραφησεις σε ναο οπου ψαλλει ο αειμνηστος.

Λογικα εφοσον δεν εχουν ηχογραφηθει σε στουντιο υποθετω οτι δεν υπαρχει ''εμπορικη εκμεταλευση'' αυτων.

Εαν παρολαυτα τιθεται θέμα ''Πνευματικων δικαιωμάτων'' παρακαλω πολυ τους κ.διαχειριστές για την διαγραφή τους.

Τα cd αυτα θα τα ανεβασω σταδιακα στην κοινότητα του Ψαλτολογιου.

Σημέρα ανεβαζω το CD 01, με υμνους απο την Μεγάλη Εβδομαδα.

Και πάλι ενα μεγαλο ευχαριστω στον Δαυιδ, για την διάθεση αυτου του υλικού!!

Attachments

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Μήπως θα μπορούσατε να μας ανεβάσετε και ένα σκανάρισμα από τα εξώφυλλα των ψηφιακών δίσκων όταν τα ανεβάζετε; Θα ήτο ευχής έργον, ΕΑΝ υπάρχουνε.

Ευχαριστώ!

Απόστολος

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Aπο την ημέρα που εστειλα αυτο το μηνυμα υπενθύμιση για τα εν λόγο cd με ηχογραφησεις του πρωτοψάλτου κ. Μαιδανογλου Σπυρίδων, βρισκομαι σε επικοινωνια με τον κ.Παπαδόπουλο Δαυιδ,ο οποιος προς μεγαλη του τιμή,μου εμπιστευθηκε αυτο το υλικο αποστέλοντας το μου.

Προκειται για 6 cd τα οποια περιεχουν διαφορες ζωντανες ηχογραφησεις σε ναο οπου ψαλλει ο αειμνηστος.

Λογικα εφοσον δεν εχουν ηχογραφηθει σε στουντιο
υποθετω
οτι δεν υπαρχει ''εμπορικη εκμεταλευση'' αυτων.

Εαν παρολαυτα τιθεται θέμα ''Πνευματικων δικαιωμάτων'' παρακαλω πολυ τους κ.διαχειριστές για την διαγραφή τους.

Αγαπητε συναδελφε καλως υποθετετε ! Δεν τιθεται ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ θεμα για π.δ . Καντε λοιπον την υποθεση , βεβαιοτητα !

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
CD 02.YMNOI ΤΡΙΩΔΙΟΥ

Attachments

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
CD 03.

Attachments

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδία εκτελών...

Λογικα εφοσον δεν εχουν ηχογραφηθει σε στουντιο υποθετω οτι δεν υπαρχει ''εμπορικη εκμεταλευση'' αυτων.

Σας ευχαριστώ πολύ και τους δύο!!

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
CD 04.

Attachments

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
CD 05.

Attachments

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Ευχαριστίες θερμές για όλες τις αναρτήσεις. Ως προς τα ανώνυμα...

Track 30= Και ευλογημένος με κράτημα Π. Μπερεκέτου, βάσει διασκευής Αθ. Καραμάνη

Track 31= Ἄκουσον θύγατερ, στίχος από τον Πολυέλεο Λόγον Αγαθόν του Γ. Κρητός, ήχος Βαρύς, με κράτημα.

Track No 32;;;= Στίχοι από Δοξολογία σε τροχαϊκή διποδία, ήχος πλ δ. Βεβαιότατα ΔΕΝ ψάλλει εδώ ο Σπ. Μαϊδανόγλου.

δ.

psaltaki

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΚΙΡΤΣΙΟΣ
CD 06.

Mε αυτό το 6ο Cd ολοκληρώνεται σήμερα το ''ανεβασμα'' των ηχογραφήσεων του αειμνήστου πρωτοψάλτου κ.Μαιδανογλου Σπυριδων,οπως ακριβως τα παρελαβα απο τον κ.Παπαδόπουλο Δαυιδ,τον οποιο για αλλη μια φορα, ευχαριστουμε ιδιαίτερα που διέθεσε αυτο το πολυτιμο υλικο,προς όλους μας.

Τα cd αυτα δεν έφεραν εξώφυλλα.

Τα κομματια αριθμουσαν μονο με ''Track 01''κτλ....

Eβαλα τους τιτλους οσο μπορουσα πληρότερα και οσο μου επετρεπαν οι ''συνθηκες''.Ζητω την κατανόησή σας για τυχόν ελλείψεις.

..Απο τις ιστορικές αυτες ηχογραφησεις, ευκολο να καταλαβει κάνεις το πολυ μέγαλο φωνητικο τάλαντο που του δωσε ο Κυριος ώστε να φέρει τας υψώσεις του Θεού,εν τω λάρυγγι αυτού.

Κρίμα που έφυγε νωρίς..πέρισσοτερο για μας τα ''ψαλτακια'' και για όσους νιωθουν ''ψαλτακια'' και έχουν πνέυμα μαθητείας μπροστα σε τέτοιους ''τιτάνες''.

Φιλικά
Αναστάσιος

Attachments

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδία εκτελών...
Και πάλι ένα τεράστιο ευχαριστώ για την εξαιρετική δουλειά σας.

Εδώ συγκέντρωσα σε ένα pdf τα περιεχόμενα κάθε cd (τα πήρα αυτούσια απο τους τίτλους σας και τα επεξεργάστηκα ελαφρώς) συν μερικές φωτογραφίες και βιογραφικό του αειμνήστου πρωτοψάλτου κ.Μαιδανόγλου Σπυρίδωνος.

Το ένα pdf είναι σε διάσταση Α4 και το άλλο σε διάσταση για cd τευχίδιο (12*12cm), μπορεί να εκυπωθεί και να μπεί σε μια πλαστική θήκη cd.

Όσο για τον αείμνηστο... μιλάνε οι ηχογραφήσεις...

Και μου άρεσε αυτό που έλεγε ο ίδιος (απο την βιογραφία του): «δια να γίνη κάποιος καλός Ιεροψάλτης πρέπει να μελετά και να ζη αυτά τα οποία λέγει όταν ψάλη»

Τώρα (31/01 21:39) πλήρως διορθωμένο και βελτιωμένο.

Attachments

Last edited: