30. Μουσικὰ Ἁγίου Ἀποστόλου Ἀνδρέου τοῦ Πρωτοκλήτου

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα της 30-11-2015 Εσπερινός και Όρθρος του Ἁγίου Ἀνδρέου Ἀποστόλου τοῦ Πρωτοκλήτου για Τάμπλετ, τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Χρόνια πολλά και ευλογημένα στον κόσμο άπαντα, και ιδιαίτερα σε όσες και όσους έχουν τα ονομαστήριά των, καθώς και στα μέλη που διακονούν Ναούς που πανηγυρίζουν.

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf & mel τα μουσικά κείμενα της
30-11-2016 Εσπερινός και Όρθρος του Ἁγίου Ἀνδρέου Ἀποστόλου τοῦ Πρωτοκλήτου για Τάμπλετ,
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Χρόνια πολλά και ευλογημένα στον κόσμο άπαντα, και ιδιαίτερα σε όσες και όσους έχουν τα ονομαστήριά των,
καθώς και στα μέλη που διακονούν Ναούς που πανηγυρίζουν.​

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα
της 30-11-2018 Εσπερινός και Όρθρος του Ἁγίου Ἀνδρέου Ἀποστόλου τοῦ Πρωτοκλήτου
Χρόνια πολλά και ευλογημένα στον κόσμο άπαντα, και ιδιαίτερα σε όσες και όσους έχουν τα ονομαστήριά των,
καθώς και στα μέλη που διακονούν Ναούς που πανηγυρίζουν.​

Attachments

Προσόμοιο (αργό) εσπερινού εορτής Αγ. Ανδρέα, ήχος δ΄ (λέγετος).

Απο τον ΤΡΟΠΟ του Κ. Αγγελίδη (Πάτρα, Νοέμβριος 2007).

Attachments

Last edited:

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf και mel τα μουσικά κείμενα
της 30-11-2020 Εσπερινός και Ορθρος Αγίου Αποστόλου Ανδρέου
Ενημερωτικά!!!!!!!!!!
Οι ακολουθίες σε pdf & mel Κυριακών & καθημερινών Νοεμβρίου 2020 έχουν αναρτηθεί και Εδώ & Καθημερινών

Attachments

Δοξαστικό αίνων, "Τον κύρηκα της πίστεως", Σ.Περιστέρη.

Απο τον αριστερό χορό της Μητρόπολης Αθηνών με διευθυντή τον Αλέξη Κατσαρό, εδώ (αγρυπνία Αγ. Ανδρέου - Πάτρα, 29.11.2019).

Attachments

Απόστιχα Αγίου Αποστόλου Ανδρέα

Γειά σας! Μπορείτε να μου βοηθήσετε με αυτό το κείμενο παρακαλώ;

Last edited by a moderator:
Χαίρετε!
Αναρτώ, με συνημμένο αρχείο, τις ζητούμενες μελωδίες των τροπαρίων των Αποστίχων της εορτής του Αγίου Αποστόλου Ανδρέα του Πρωτόκλητου, με την παρατήρηση ότι έχω μελοποιήσει, "στο ίδιο μουσικό καλούπι", με μικρές αποκλίσεις από την εκτέλεση του Άρχ. Πρωτοψάλτη και το Β' τροπάριο των αποστίχων, που δεν ακούγεται στην πιο πάνω ηχογράφηση.
Όλη η Ακολουθία, εδώ.

Attachments

Χαίρετε!
Αναρτώ, με συνημμένο αρχείο, τις ζητούμενες μελωδίες των τροπαρίων των Αποστίχων της εορτής του Αγίου Αποστόλου Ανδρέα του Πρωτόκλητου, με την παρατήρηση ότι έχω μελοποιήσει, "στο ίδιο μουσικό καλούπι", με μικρές αποκλίσεις από την εκτέλεση του Άρχ. Πρωτοψάλτη και το Β' τροπάριο των αποστίχων, που δεν ακούγεται στην πιο πάνω ηχογράφηση.
Όλη η Ακολουθία, εδώ.
Σας ευχαριστώ!