26. Μουσικὰ Ὁσίου Στυλιανοῦ τοῦ Παφλαγόνος

Αγαπητοί φίλοι μήπως έχει κάποιος σε μουσικό κείμενο τα δοξαστικά του Αγίου Στυλιανού για τον εσπερινό;

Στην κυπρο υπαρχει ειδική φυλλάδα όπου το δοξαστικό στον εσπερινό είναι σε δεύτερο ήχο και είναι μάλιστα και αρκετά μεγάλο :). αν μπορεί καποιος να βοηθήσει.

Last edited by a moderator:

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Αγαπητοί φίλοι μήπως έχει κάποιος σε μουσικό κείμενο τα δοξαστικά του Αγίου Στυλιανού για τον εσπερινό;
Ἀπὸ τὸ Μουσικὸ Μηνολόγιον τοῦ π. Κων/νου Παπαγιάννη. Πρόκειται γιὰ τὴν ἀκολουθία τοῦ μακαριστοῦ π. Γερασίμου Μικραγιαννανίτου πάντως, ὅπως σημειώνει ὁ π. Κωνσταντίνος.

(Συγγνώμη γιὰ τὶς κακὲς φωτογραφίες, ἔχει χαλάσει τὸ scanner καὶ παιδεύομαι μὲ τὸ κινητό)

Attachments

στην κυπρο υπαρχει ειδική φυλλάδα όπου το δοξαστικό στον εσπερινό είναι σε δεύτερο ήχο και είναι μάλιστα και αρκετά μεγάλο :). αν μπορεί καποιος να βοηθήσει.
Επισύναψε το κείμενο να το γράψουμε όσοι μπορούν, και... διαλέγεις και παίρνεις!
Κοίταξα Κυψέλη 1ο & 3ο τόμο (μη εορταζομένων αγίων) δεν έχει Αγίου Στυλιανού.

ΥΓ Το παραπάνω συνημμένο σε pdf.

Attachments

Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Στην Κύπρο υπαρχει ειδική φυλλάδα όπου το δοξαστικό στον εσπερινό είναι σε δεύτερο ήχο και είναι μάλιστα και αρκετά μεγάλο :). αν μπορεί καποιος να βοηθήσει.
Επισύναψε το κείμενο να το γράψουμε όσοι μπορούν...
Αγαπητοί φίλοι επισυνάπτω το κείμενο με το δόξα του εσπερινού απο τα κύπρια μηναία του Αγίου Στυλιανού. Όσοι μπορούν να το γράψουν σε μουσική θα με βοηθούσαν πολύ. Ευχαριστώ
http://voutsinasilias.blogspot.com/2009/11/26-2.html

Ποίημα Κυρίλλου τοῦ Λαυριώτου (ἐκ τοῦ Κώδικος ω111 τῆς Λαυριωτικῆς βιβλιοθήκης) καί ἔχει ἐκδοθεῖ στό Βόλο, 1985, ἐκ τοῦ Τυπογραφείου υἱῶν Σωτ. ΣΧΟΙΝΑ.
http://voutsinasilias.blogspot.com/2009/11/26-2.html

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Πέραν των εξαίρετων και πληρέστατων υφιστάμενων μουσικών κειμένων, σας ενημερώνω πως για τις προσωπικές μου ανάγκες έκανα τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την 26η Νοεμβρίου 2013 σημειώνοντας πως είναι σε μέγεθος Β5 με μεγάλες γραμματοσειρές διότι προορίζονται για τάμπλετ μόνον.
Τα αρχεία αυτά σε pdf σε αναβαθμισμένο .mel τα έχω ανεβάσει στην Βιβλιοθήκη του Μελωδού στην δ/νση: http://melodos.com/bibliothiki/?cat=37
Σημειώνεται ότι όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τα κατεβάσει κατά τα γνωστά (δεξί κλικ, αποθήκευση ) χωρίς να χρειάζεται καν εγγραφεί ή να συνδεθεί.
Σημειώνεται πως το κατέβασμα αυτών των αρχείων γίνεται και από τους ''επισκέπτες'' του Ψαλτολογίου
Σας ευχαριστώ πολύ.

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Πέραν των εξαίρετων και πληρέστατων υφιστάμενων μουσικών κειμένων, επισυνάπτω και τα αρχεία του εσπερινού και του όρθρου για την 26η Νοεμβρίου για τάμπλετ που έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.

Attachments

Γεώργιος Μ.

Πολλάκις την υμνωδία εκτελών...
θερμή παράκληση μπορεί κάποιος να το γράψει με κάποιο πρόγραμμα? Ευχαριστώ.
Ορίστε.

Attachments

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Το δοξαστικό των εσπερίων από τον Βασίλη Ψυλλάκο εξ Αυστραλίας. Ευχαριστίες.

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf & mel τα μουσικά κείμενα του Εσπερινού και του Όρθρου
της 26-11-2016 για Τάμπλετ, τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Χρόνια πολλά σε όσες και όσους εορτάζουν και διακονούν Ιερούς Ναούς που πανηγυρίζουν.​

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του Εσπερινού και του Όρθρου
της 26-11-2019 Εσπερινός και Όρθρος Αγίου Στυλιανού
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Χρόνια πολλά σε όσες και όσους εορτάζουν

Attachments