21. Μουσικὰ Ἰσαποστόλων Κωνσταντίνου καὶ Ἑλένης

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Εσπερινός και Δοξαστικό Αίνων Αγίων Ισαποστόλων Κωνσταντίνου και Ελένης (pdf & mel).

Γραμματοσειρά για τα αρχιγράμματα που χρησιμοποιείται στο μουσικό κείμενο, είναι η PFKonstantinople Initials, από εδώ, μαζί με όλα τα άλλα που έχει προσφέρει στο forum ο frephraim.

Attachments

Last edited by a moderator:

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τον πλήρη Εσπερινό & Όρθρο της 21 Μαϊου σε pdf & .mel.
Τα μουσικά κείμενα θα είναι εκ των Μεγάλων Δωρητών μας του κ. Χρήστου Τσακίρογλου και της κ. Ελένης Ντόβα. Εγώ απλά έκανα την διαμόρφωση των.
Εξυπακούεται ότι είναι ευπρόσδεκτες οι σχετικές διορθώσεις που θα υποδειχθούν.
Χριστός Ανέστη!!!!
Βασίλης Κιαμηλίδης

Attachments

Last edited:

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Ανέβασα τον πλήρη εσπερινό καθώς και τον πλήρη όρθρο της 21-05-2010 καθώς εκεί που παραπέμπει ο κ. Τσακϊρογλου, και τα επισυνάπτω και εδώ.

Τα μουσικά κείμενα θα είναι εκ των Μεγάλων Δωρητών μας του κ. Χρήστου Τσακίρογλου και της κ. Ελένης Ντόβα. Εγώ απλά έκανα την διαμόρφωση των.
Εξυπακούεται ότι είναι ευπρόσδεκτες οι σχετικές διορθώσεις που θα υποδειχθούν. Χριστός Ανέστη!

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω για όποιον ενδιαφέρεται βεβαίως τον πλήρη εσπερινό καθώς και τον πλήρη όρθρο της 21-05-2011, τα οποία και έγραψα για τις προσωπικές μου ανάγκες, με το πρόγραμμα ''Μελωδός'' του κ. Σάββα Παπαδόπουλου Πτολεμαϊδα.
Βασίλης Κιαμηλίδης

Attachments

Last edited:

panayiotis constantinou

Παλαιό Μέλος
Επισυνάπτω για όποιον ενδιαφέρεται βεβαίως τον πλήρη εσπερινό καθώς και τον πλήρη όρθρο της 21-05-2011, τα οποία και έγραψα για τις προσωπικές μου ανάγκες, με το πρόγραμμα ''Μελωδός'' του κ. Σάββα Παπαδόπουλου Πτολεμαϊδα.
Βασίλης Κιαμηλίδης

Κυρ. Βασίλη , ψάχνω τα της λιτής .

ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την ΕΞΑΙΡΕΤΗ εργασία σας !!!!!!!!!!!!!!

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf και σε .mel τον πλήρη εσπερινό καθώς και τον πλήρη όρθρο της 21-05-2012, τα οποία και έγραψα για τις προσωπικές μου ανάγκες, με το πρόγραμμα ''Μελωδός'' του κ. Σάββα Παπαδόπουλου Πτολεμαϊδα.
Διευκρινίζω, πως εκ παραδρομής κατέγραψα και το Τριαδικό τροπάριο των Κανόνων της Εορτής το οποίο σύμφωνα με το τυπικό παραλείπεται.
Βασίλης Κιαμηλίδης

Attachments

Last edited:
Το απολυτίκιο των Αγίων Κων/νου και Ελένης είναι σε ήχο Δ΄ και όχι σε πλ.Δ΄. Έχει γίνει λάθος στα Μηναία. Δες και Δοξαστάριον Πρίγγου.

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χριστός Ανέστη!!!! και χρόνια πολλά και ευλογημένα.

Επισυνάπτω σε pdf τον πλήρη εσπερινό καθώς και τον πλήρη όρθρο της 21-05-2013, τα οποία και έγραψα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Τα αρχεία σε Μελωδό θα τα ανεβάσω εν καιρώ διότι ..............

Attachments

Last edited:

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Αδελφοί!!!!!!!!!!!
Χριστός Ανέστη!!!!!!!!
Επισυνάπτω κατά τα γνωστά, τα μουσικά κείμενα του εσπερινού και του όρθρου της 21/05/2014 σε pdf καθώς και σε αναβαθμισμένο Μελωδό για Τάμπλετ, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013.
Με την ευκαιρία και προκαταβολικά θερμές ευχές σε όλα τα Μέλη που εορτάζουν.
Χριστός Ανέστη!!

Attachments

Last edited:
ευχαριστουμε πολυ κυριε Βασιλη για την ακολουθια.πολυ χρησιμη και χρηστικη.θα με βοηθησει αρκετα μιας και ειμαι ιεροψαλτης στον Αγ. Κωνσταντινο στη Νεα Ιωνια Αττικης.καλο μας πανηγυρι και ο θεος να μας δωσει κουραγιο και δυναμη.

stam_korf

Νέο μέλος
Χριστός Ανέστη! Κε Βασίλη ειλικρινές ευχαριστώ για τον κόπο σας! Ειδικά για εμάς, τους αρχάριους στον χώρο της ψαλτικής και του αναλογίου η βοήθειά σας είναι ανεκτίμητη!

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
ΑΔΕΛΦΟΙ!!!!!!!!!!! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ !!!!!!!!!!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΠΑΝΤΑ
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του εσπερινού και του όρθρου για την 21-05-2015 της Αναλήψεως και των Αγίων Κωνσταντίνου & Ελένης
για Τάμπλετ , τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Προκαταβολικά, θερμές ευχές για Χρόνια πολλά και Υπέρευλογημένα σε όλα τα μέλη που έχουν τα Ονομαστήριά των

Attachments

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
[Σημ. συντ.] 1) Το προηγούμενο μήνυμα του κ. Κιαμηλίδη υπάρχει από τις μουσικές φυλλάδες και στα μουσικά της Αναλήψεως. 2) Τα μουσικά της παράκλησης των Αγίων μεταφέρθηκαν στην οικεία ενότητα [Παράκλησις Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης].

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης

Αδελφοί!!!!!!!!!!! Χριστός Ανέστη!!!!!!!
Επισυνάπτονται σε pdf & mel τα αρχεία της 21-05-2016 Εσπερινός των Ἁγίων ἐνδόξων, μεγάλων, θεοστέπτων καὶ Ἰσαποστόλων Βασιλέων, Κωνσταντίνου καὶ Ἑλένης.
& Απόδοσις των Μυροφόρων, κατά τα γνωστά.
Χρόνια πολλά και Ευλογημένα σε όλες και όλους που έχουν τα Ονομαστήριά των, και διακονούν Ιερούς Ναούς που πανηγυρίζουν

Attachments

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Από την σελίδα των Νάξιων Μελιστών (εδώ), μεταφέρω μετά από λίγη επεξεργασία των εικόνων τα δοξαστικά εσπερινού και αίνων υπό Εμμανουήλ Βαμβουδάκη για κάθε ενδιαφερόμενο. Προέρχονται από το βιβλίο "Νέα Ανθολογία" που εξέδωσε ο ίδιος το 1921. Ιδιότυπες, ασυνήθιστες θέσεις, θα έλεγα ...

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Αντιγραφή: http://analogion.com/forum/showthread.php?p=224309#post224309

Επισυνάπτονται σε pdf & mel τα αρχεία
της 21-05-2017 Ἑσπερινός & Όρθρος Κυρ. τοῦ Τυφλοῦ & των Ἁγίων Κωνσταντίνου καὶ Ἑλένης. Ἦχος πλ. α΄
που έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Χρόνια πολλά και Ευλογημένα σε όλες και όλους που έχουν τα Ονομαστήριά των, και διακονούν Ιερούς Ναούς που πανηγυρίζουν​

Attachments