1967-02-26 Κυριακή Ασώτου ήχος πλάγιος του δευτέρου - Εωθινό ΣΤ' (Άγ. Δημήτριος Αμπελοκήπων)

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Η ηχογράφηση αυτή είναι η επόμενη Κυριακή αυτής, οπότε είναι ή το 1967, ή το 1973. Από νεότερα στοιχεία που προέκυψαν, σχεδόν σίγουρο είναι ότι πρόκειται για το 1967, αλλά και πάλι διατηρείται το ερωτηματικό.
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Η ηχογράφηση αυτή είναι η επόμενη Κυριακή αυτής, οπότε είναι ή το 1967, ή το 1973. Από νεότερα στοιχεία που προέκυψαν, σχεδόν σίγουρο είναι ότι πρόκειται για το 1967, αλλά και πάλι διατηρείται το ερωτηματικό.

Συνέχιζε, Γιάννη, συνέχιζε! Μην σταματάς!!

Απόστολος
 

nektarios

Παλαιό Μέλος
H Hχογράφηση έγινε στις 26-2-1967!!!!
Οπότε οι ειδικοί του foroum ας την κατατάξουν στην σχετική κατηγορία!!!!!!!
Ευχαριστώ!!!!!
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
[Σημείωμα β. Συντονιστή dpapagia]: Το παρόν μήνυμα προέρχεται από αυτό το θέμα. Κάποια από τα κομμάτια δεν συμπεριλαμβάνονται στα περιεχόμενα του πρώτου μηνύματος του παρόντος θέματος.

Στο Δύναμις του Κρητός κ' στο χερουβικό γίνεται ''μακελειό''...!!!:D:D

Υ.Γ. Παρακαλώ ας μην ανοίξουμε τη συζήτηση περι των πνευματικών δικαιωμάτων -περα απο τη δική μου διευκρίνηση που έγινε για ευνόητους λόγους- κ' ας απολαύσουμε τις ηχογραφήσεις του αείμνηστου Άρχοντα.
 

Attachments

  • Την τιμιωτέραν-Των γηγενών(ειρμός Θ'). Ηχος Πλ.Β'.mp3
    2.4 MB · Views: 197
  • Πάσα πνοή-Αίνοι. Ηχος Πλ. Β'.mp3
    2.6 MB · Views: 184
  • Ως ο άσωτος υιός. Ηχος Δ'.mp3
    1 MB · Views: 144
  • Δόξα. Πάτερ αγαθέ. Ηχος Πλ.Β'.mp3
    4.6 MB · Views: 241
  • Δοξολογία Βιολάκη.Ηχος Πλ.Β'.mp3
    5.7 MB · Views: 206
  • Δύναμις Κρητός.mp3
    4.5 MB · Views: 261
  • Χερουβικός ύμνος. Ηχος Πλ. Β'.mp3
    11.7 MB · Views: 266
  • Λειτουργικά. Ηχος Πλ.Β'.mp3
    1.8 MB · Views: 174
Last edited by a moderator:

Φῶς Ιλαρὸν

Νέο μέλος
Ας μη μείνουμε στην ημερομηνία αγαπητοί μου (κατ᾽ εμένα από τη φωνητική του Στανίτσα κατάσταση είναι αναμφίβολα το έτος 1967). Ο άρχοντας στις καλύτερες του στιγμές! Τι να πρωτοπεί κανείς; Ο Θεός να τον αναπαύσει μετά δικαίων υμνείν την Αγίαν Τριάδα εις αιώνας!
 
Top