14. Ακολουθία Αγίου Μεγαλομάρτυρος Ισιδώρου

Doukellis

Ιωάννης Δουκέλλης
Από την ομάδα στο facebook "ΦΥΛΛΑΔΕΣ - ΙΕΡΕΣ ΑΚΟΛΟΥΘΙΕΣ ΤΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ (ΓΙΑ ΔΩΡΕΑΝ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ)" https://www.facebook.com/groups/spanosphotmail.gr/ του π. Παντελεήμονος Σπανού https://www.facebook.com/profile.php?id=100001371662946&fref=nf βρήκα μια ακολουθία του Αγίου Μεγαλομάρτυρος Ισιδώρου εν Χίω αθλήσαντος, που εορτάζει στις 14 Μαΐου. Η ακολουθία απ' ότι κατάλαβα απ' το υδατογράφημα που αφαίρεσα είναι ψηφιοποιημένη από την Ανέμη. Εγώ την επεξεργάστηκα λίγο για ευκολότερη χρήση.
 

Attachments

  • 05_14 Ακολουθία του Αγιου Μεγαλομάρτυρος Ισιδώρου.pdf
    6.5 MB · Views: 437

papastrumf009

New member
Την παρούσα Ακολουθία την συνέταξα για προσωπική χρήση. Περιλαμβάνει το κείμενο από έκδοση της ακολουθίας του 1920. Τα Εόρτια του Θωμά τα πρόσθεσα για δική μου χρήση.
 

Attachments

  • ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΑΓ. ΙΣΙΔΩΡΟΥ ΧΙΟΥ ΜΕ ΕΟΡΤΙΑ ΤΟΥ ΘΩΜΑ.pdf
    589.8 KB · Views: 157
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Την παρούσα Ακολουθία την συνέταξα για προσωπική χρήση. Περιλαμβάνει το κείμενο από έκδοση της ακολουθίας του 1920. Τα Εόρτια του Θωμά τα πρόσθεσα για δική μου χρήση.
Γιά τό Σάββατον τῆς ἀποδόσεως τῆς ἑορτῆς τοῦ Θωμᾶ ἡ παροῦσα σύνταξις ἔχει σοβαρά σφάλματα τυπικοῦ. Παραβάλατε Δίπτυχα 2015, Ἀπριλίου 25.

Θά ἦταν σημαντική ἡ προσφορά σας ἄν μᾶς δίδατε τήν ἀκολουθία τοῦ ἁγίου, ἤτοι το κείμενο από έκδοση της ακολουθίας του 1920, χωρίς τήν συμπλοκή ἑορτίων τροπαρίων, σέ doc & pdf.

Χριστός Ἀνἐστη!

 

papastrumf009

New member
Γιά τό Σάββατον τῆς ἀποδόσεως τῆς ἑορτῆς τοῦ Θωμᾶ ἡ παροῦσα σύνταξις ἔχει σοβαρά σφάλματα τυπικοῦ. Παραβάλατε Δίπτυχα 2015, Ἀπριλίου 25.

Θά ἦταν σημαντική ἡ προσφορά σας ἄν μᾶς δίδατε τήν ἀκολουθία τοῦ ἁγίου, ἤτοι το κείμενο από έκδοση της ακολουθίας του 1920, χωρίς τήν συμπλοκή ἑορτίων τροπαρίων, σέ doc & pdf.

Χριστός Ἀνἐστη!


Πάτερ, με όλο το σεβασμό, εξηγώ ότι η ακολουθία που αντέγραψα είναι για προσωπική χρήση! Αν αφαιρέσει κανείς με αντιγραφή επικόλληση τα κείμενα μόνο του Αγίου έχει έτοιμη την ακολουθία!

Και πολύ είναι που τα ανέβασα κι αυτά! Να εκτιμάτε τον κόπο που έκανα για να τα φτιάξω! Δε με πληρώνετε για να ανεβάζω κάτι εδώ!
 
Top