06. Μουσικὰ Θεοφανείων

Μανώλης Παπαδάκης

Πρωτοψάλτης Ι.Ν. Αγίου Γεωργίου Εξω Μουλιανών
Μπορεί καποιος ν αναρτήσει τα ιδιόμελα των Αίνων και το Δοξαστικό από το Δοξαστάριο του Πρίγγου; Ευχαριστώ και χρόνια πολλά σε όλους.

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf & mel τα μουσικά κείμενα
του Εσπερινού μετά του Μεγάλου Αγιασμού και του όρθρου των Θεοφανείων και για Τάμπλετ για την 6/1/2017
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Σημειώνεται πως υπάρχουν και τα ιδιόμελα του Μεγάλου Αγιασμού, καθώς και όλα τα αναγνώσματα.
Με την ευκαιρία Χρόνια πολλά και Ευλογημένο το 2017, με υγεία, δύναμη και πολλές και δυνατές αντοχές για τα ελλείποντα.​

Attachments

Last edited by a moderator:

andreasgon

Παλαιό Μέλος
Η ακολουθία του Μεγάλου Αγιασμού Μουσικά, γραμμένη με το "Μουσικά Κείμενα".
Χαίρετε!
Ανεβάζω αυτή μου την εργασία για κάθε ενδιαφερόμενο σε δύο αρχεία PDF.
Το πρώτο είναι για εκτύπωση σε Α4.
Το δεύτερο είναι για χρήση σε Tablet.

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα του Μεγάλου Εσπερινού, του Όρθρου & του Μεγάλου Αγιασμού των Θεοφανείων για την 6/1/2019
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Σημειώνεται πως υπάρχουν τα ιδιόμελα του Μεγάλου Αγιασμού, καθώς και όλα τα αναγνώσματα.

Attachments

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Καλησπερα μηπως υπαρχουν οι αινοι 6 ιανουαριου του Πετρου λαμπαδαριου
Το δοξαστάριο του Πέτρου δεν περιλαμβάνει τα ιδιόμελα, μόνον τα δοξαστικά. Τα ιδιόμελα στην κλασική τους μελοποίηση βρίσκονται στην
«Συλλογή Ιδιομέλων και Απολυτικίων», Μανουήλ Πρωτοψάλτου, Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος, Κωνσταντινούπολη, επίτομη (1831)
ή σε συμπλήρωμα του δοξασταρίου του Πέτρου όπως είναι το
«Δοξαστάριον», Πέτρου του Πελοποννησίου, Παναγιώτου Γεωργιάδου Κηλτζανίδου, Κωνσταντινούπολη, τ. Α΄ (1882) και τ. Β΄ (1886)

Το δοξαστάριο του Πέτρου δεν περιλαμβάνει τα ιδιόμελα, μόνον τα δοξαστικά. Τα ιδιόμελα στην κλασική τους μελοποίηση βρίσκονται στην
«Συλλογή Ιδιομέλων και Απολυτικίων», Μανουήλ Πρωτοψάλτου, Χουρμουζίου Χαρτοφύλακος, Κωνσταντινούπολη, επίτομη (1831)
ή σε συμπλήρωμα του δοξασταρίου του Πέτρου όπως είναι το
«Δοξαστάριον», Πέτρου του Πελοποννησίου, Παναγιώτου Γεωργιάδου Κηλτζανίδου, Κωνσταντινούπολη, τ. Α΄ (1882) και τ. Β΄ (1886)

Σας ευχαριστω πολυ !!!!