02-02-2020 Εσπερινός, Όρθρος & Θ. Λειτουργία Κυριακής της Υπαπαντής Ήχος Πλ. δ΄ Εωθ. ΙΑ

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα
της 02-02-2020 Εσπερινός και Ορθρος Υπαπαντής Ηχος Πλ. δ΄ Εωθ. ΙΑ
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.

Attachments

tsak77

Χρῆστος Τσακίρογλου
Τὰ αὐτὰ κατὰ τὴν ΕΟΠ.

Σημείωση· ἡ ΕΟΠ ἀναφέρει ὡς δόξα τῶν Αἴνων τὸ «Ὁ τοῖς Χερουβὶμ ἐποχούμενος». Στὴν ἐπισυναπτόμενη ἐργασία ἀναγράφεται τὸ προβλεπόμενο ἐκ τοῦ ΤΜΕ «Ὁ ἐν χερσὶ πρεσβυτικαῖς» (Παρ. 5).

Attachments

Επισυνάπτω τα μουσικά κείμενα
της 02-02-2020 Εσπερινός και Ορθρος Υπαπαντής Ηχος Πλ. δ΄ Εωθ. ΙΑ
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Γεια σου Βασίλη. Ευχαριστώ πολύ για τα κείμενα της Υπαπαντής. Είμαι καινούργιος εδώ και προσπαθώ να μάθω. Δεν μπορώ να ανοίξω τα file που τελειώνουν με .mel. Μπορείτε να μου πείτε τι χρειάζομαι; Τα άλλα που τελειώνουν με .pdf ανοίγουν εύκολα. Και παλι σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας. Ηρακλής

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Γεια σου Βασίλη. Ευχαριστώ πολύ για τα κείμενα της Υπαπαντής. Είμαι καινούργιος εδώ και προσπαθώ να μάθω. Δεν μπορώ να ανοίξω τα file που τελειώνουν με .mel. Μπορείτε να μου πείτε τι χρειάζομαι; Τα άλλα που τελειώνουν με .pdf ανοίγουν εύκολα. Και παλι σας ευχαριστώ για την βοήθειά σας. Ηρακλής
Τα αρχεία με επέκταση .mel προορίζοντια για όσους έχουν αγοράσει το πρόγραμμα "Μελωδός". Πληροφορίες που ισχύουν σήμερα εδώ
Επίσης ένα μέρος της λειτουργίας του μπορείτε να δείτε σε video εδώ

platwnk

Νέο μέλος
Ο ν ψαλμός χύμα και δεν έχει ευλογηταρια ισχύει αυτό ? Το ρωτάω γιατί μου είπαν ότι ψάλλονται

Manolas

Εμμανουήλ Ονησιφορίδης
Ο ν ψαλμός χύμα και δεν έχει ευλογηταρια ισχύει αυτό ? Το ρωτάω γιατί μου είπαν ότι ψάλλονται
Δες δίπτυχα σελ. 94 και ΤΜΕ σελ. 173

Προβλεπόμενο είναι ότι αναγράφει το τυπικό της Αποστολικής διακονίας και αυτά πρπει να ψάλλονται....
Τὰ αὐτὰ κατὰ τὴν ΕΟΠ.

Σημείωση· ἡ ΕΟΠ ἀναφέρει ὡς δόξα τῶν Αἴνων τὸ «Ὁ τοῖς Χερουβὶμ ἐποχούμενος». Στὴν ἐπισυναπτόμενη ἐργασία ἀναγράφεται τὸ προβλεπόμενο ἐκ τοῦ ΤΜΕ «Ὁ ἐν χερσὶ πρεσβυτικαῖς» (Παρ. 5).
Τὰ αὐτὰ κατὰ τὴν ΕΟΠ.

Προβλεπόμενο