[Ψάχνω] ηχογραφήσεις Π. Σουσούνη

antonis80

Νέο μέλος
Γεια σας,
Ο Κος Παναγιωτης Σουσούνης ήταν για μένα η αιτία για να γεννηθεί μέσα μου η επιθυμία να μάθω βυζαντινή μουσική, όταν τυχαίως πριν κάποιους μήνες άκουσα ένα από τα λιγοστά ηχογραφημένα του που βρήκα στο διαδίκτυο. πραγματικά το ύφος του με συγκλόνισε. Κυρίως το χερουβικό ίσως είναι το καλύτερο που έχω ακούσει.
Από τότε ψάχνω αρκετά στο διαδίκτυο αλλα δεν βρίσκω άλλες ηχογραφήσεις πέραν των 7-8 που υπάρχουν στο ieropsaltis.com και 1-2 αλλες από κάπου αλλού.

Αν έχει κάποιος από εσάς κάτι από τον κύριο Σουσούνη που μπορεί να μην βρηκα στο διαδίκτυο θα του ήμουν πολύ ευγνώμων.

ευχαριστώ
 

antonis80

Νέο μέλος
γεια σας αγαπητα μέλη,

ψάχνω εδω και αρκετο καιρο ηχογραφησεις του κ. Σουσουνη Παναγιωτη


οι μονες που βρηκα ειναι αυτες στο ieropsaltis.

μήπως έχει και καπου αλλου κατι.

ο κ. Σουσούνης για μένα είναι απο τις καλύτερες και πιο εκφραστικες φωνες που εχω ακουσει.
Μοναδικό υφος.

ευχαριστώ
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
γεια σας αγαπητα μέλη,

ψάχνω εδω και αρκετο καιρο ηχογραφησεις του κ. Σουσουνη Παναγιωτη


οι μονες που βρηκα ειναι αυτες στο ieropsaltis.

μήπως έχει και καπου αλλου κατι.

ο κ. Σουσούνης για μένα είναι απο τις καλύτερες και πιο εκφραστικες φωνες που εχω ακουσει.
Μοναδικό υφος.

ευχαριστώ

http://www.psaltologion.com/showpost.php?p=9551&postcount=3
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Υπάρχουν κάποιες ηχογραφήσεις και στο psaltiri.org. Κάποιες είναι ίδιες, αλλά και κάποιες όχι.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Σύμφωνα μ΄αυτό κι αυτό το μήνυμα, η ακόλουθη μονωδία είναι από τον Παναγιώτη Σουσούνη.
 

Attachments

  • Παναγιώτης Σουσούνης (Μονωδία) Υψωθήτω η χειρ σου.mp3
    3.5 MB · Views: 123

ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΚΟΥΓΙΑΣ

Παλαιό Μέλος

Δοξολογία, Ήχος πλ. Α΄ Ειρμολογικός (Τρίσημος), εδώ.

Αριστερά, ψάλλει ο κ. Ιωάννης Χρήστου.
ΥΓ: Στο video, που μας παραπέμπει ο ανωτέρω σύνδεσμος, διακρίνεται μεταξύ των άλλων (δεξιά του α' ψάλτη) και ο αείμνηστος Γ. Σύρκας;

 
Last edited:
Top