"Ψυχή μου, ψυχή μου" - Πέτρου Βυζαντίου

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Το κοντάκιο "ψυχή μου, ψυχή μου" σε μέλος Π. Βυζαντίου από το ΒΟΥ όπως γράφει και η αρκτική μαρτυρία άλλωστε. Είναι κάπως χαμηλά σε σχέση με τα συνηθισμένα ακούσματα του συγκεκριμένου τροπαρίου, αλλά αποτελεί μόνο μια προσπάθεια με αρκετά στοιχεία που χρειάζονται ακόμα βελτίωση, γι αυτό το λόγο έχει προστεθεί και βάθος το οποίο... τα ελλείποντα αναπληροί και τα ασθενή θεραπεύει :rolleyes:
 

Attachments

  • PsiximouVizantiou.mp3
    2.2 MB · Views: 160
  • PsixiMouVizantiou_Colourful.jpg
    PsixiMouVizantiou_Colourful.jpg
    376.9 KB · Views: 40
Last edited:
Το κοντάκιο "ψυχή μου, ψυχή μου" σε μέλος Π. Βυζαντίου από το ΒΟΥ όπως γράφει και η αρκτική μαρτυρία άλλωστε. Είναι κάπως χαμηλά σε σχέση με τα συνηθισμένα ακούσματα του συγκεκριμένου τροπαρίου, αλλά αποτελεί μόνο μια προσπάθεια με αρκετά στοιχεία που χρειάζονται ακόμα βελτίωση, γι αυτό το λόγο έχει προστεθεί και βάθος το οποίο... τα ελλείποντα αναπληροί και τα ασθενή θεραπεύει :rolleyes:


Ωραιότατο!!!:)
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Το κοντάκιο "ψυχή μου, ψυχή μου" σε μέλος Π. Βυζαντίου από το ΒΟΥ όπως γράφει και η αρκτική μαρτυρία άλλωστε. Είναι κάπως χαμηλά σε σχέση με τα συνηθισμένα ακούσματα του συγκεκριμένου τροπαρίου, αλλά αποτελεί μόνο μια προσπάθεια με αρκετά στοιχεία που χρειάζονται ακόμα βελτίωση, γι αυτό το λόγο έχει προστεθεί και βάθος το οποίο... τα ελλείποντα αναπληροί και τα ασθενή θεραπεύει :rolleyes:

Αν εκαναν ολες οι μελισσες μελι, θα ειχε 10 λεπτα το κιλο!
 

π. Ραφαήλ Γκουρβέλος

Βλάσιος-Ραφαήλ Γκουρβέλος
Από τα καλύτερα που ανθολογούνται.
Αφού εμπλουτήσατε το κείμενο με διχρωμία,
σημειώσατε και "φει ση ται"αντί του "φυ σει ται".
 
Top