Χ. Νταραβάνογλου - Μουσικο-φιλολογική εκδήλωση

drigop

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
Ο ΑΡΧΩΝ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ κ. ΧΑΡΗΣ ΝΤΑΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ ΨΑΛΛΕΙ ΗΧΟ "ΑΓΙΑ" ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ κ. ΛΥΚΟΥΡΓΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

http://www.youtube.com/watch?v=0xlKl7oEX9M
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Τον κ. Χ. Νταραβάνογλου δεν τον έχω δει ζωντανά εν τω ψάλλειν και παρατήρησα κάτι που μου άρεσε: χρησιμοποιεί, πολύ ελεγχόμενα, διακριτικά, αλλά και πολύ εκφραστικά το ένα χέρι σε λίγα σημεία για να υπομνηματίσει στον εαυτό του το νόημα του μέλους.
Ο κάθε ένας με τον τρόπο του. Άλλοι κάνουν αλλιώς, το αποτέλεσμα μετράει. Και η καρδιά του ψάλλοντος. Εδώ πάντως είναι αρκετά καλό.
 

GAITANOS

Νέο μέλος
Ο ΑΡΧΩΝ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ κ. ΧΑΡΗΣ ΝΤΑΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ ΨΑΛΛΕΙ ΗΧΟ "ΑΓΙΑ" ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ κ. ΛΥΚΟΥΡΓΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

http://www.youtube.com/watch?v=0xlKl7oEX9M[/Q




ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ........ΠΟΛΥ ΜΑΡΣΑΡΙΣΜΑ ΠΕΦΤΕΙ!
 

domesticus

Lupus non curat numerum ovium
Πολὺ ἔντονος, συνεχόμενος λαρυγγισμὸς, εἰδικὰ στὶς καταβάσεις, μὲ κούρασε κάπως.

Καὶ ἡ ἀντιφωνία στὸ τέλος, προσωπικά, δὲν μοῦ ἄρεσε σὰν ἔμπνευση.
Τέλος πάντων, ἔμπειρος ψάλτης εἶναι, κάτι θά ξέρει ...
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Ο ΑΡΧΩΝ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ κ. ΧΑΡΗΣ ΝΤΑΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ ΨΑΛΛΕΙ ΗΧΟ "ΑΓΙΑ" ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ κ. ΛΥΚΟΥΡΓΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

http://www.youtube.com/watch?v=0xlKl7oEX9M

Απο το Χαρη αυτο δεν το περιμενα!!! Δεν αλλαζει η εκτιμηση που του εχω, λυπαμαι ομως!!! παρα πολυ λυπαμαι!!!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Καμιά φορά (στο σινάφι μας πολλές) οι φιλίες μας ορίζονται από τους κοινούς αντιπάλους (βλ. συνέχθειν).
 
Last edited:

drigop

ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
Τί ἐννοεῖτε;



Στό βίντεο ποιός ἔχει γράψει: «ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ ΤΗΣ Μ.Τ.Χ.Ε.»;​

Σας ζητάω συγνώμη, ειναι δικό μου λάθος και θα διορθωθεί άμεσα...:(
 

Laosynaktis

Παλαιό Μέλος
Ο ΑΡΧΩΝ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ κ. ΧΑΡΗΣ ΝΤΑΡΑΒΑΝΟΓΛΟΥ ΨΑΛΛΕΙ ΗΧΟ "ΑΓΙΑ" ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΟΥ ΤΗΣ ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΕΩΣ κ. ΛΥΚΟΥΡΓΟΥ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ

http://www.youtube.com/watch?v=0xlKl7oEX9M[/Q




ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ........ΠΟΛΥ ΜΑΡΣΑΡΙΣΜΑ ΠΕΦΤΕΙ!

Όταν μαρσάρει ο ψαλταράς
εσύ δεν πρέπει να μιλάς.
Άκουσε καλά, βρε μάγκα
κάνε ωραία κριτική.
 

GAITANOS

Νέο μέλος
Όταν μαρσάρει ο ψαλταράς
εσύ δεν πρέπει να μιλάς.
Άκουσε καλά, βρε μάγκα
κάνε ωραία κριτική.



Χίλια συγνώμη κ.Laosyntakti έχετε απόλυτο δίκαιο εγω δεν ξέρω απο μαρσαρίσματα αλλα μόνο απο ψαλσίματα οπότε το αφήνω να το κρίνετε εσείς...
 
Απο το Χαρη αυτο δεν το περιμενα!!! Δεν αλλαζει η εκτιμηση που του εχω, λυπαμαι ομως!!! παρα πολυ λυπαμαι!!!

Άν κατάλαβα καλά αγαπητέ μου κύριε Ιωάννη δεν συμφωνείτε με το γεγονός ότι ο κ.Νταραβάνογλου έψαλε προς τιμήν του κ.Αγγελόπουλου ;
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Άν κατάλαβα καλά αγαπητέ μου κύριε Ιωάννη δεν συμφωνείτε με το γεγονός ότι ο κ.Νταραβάνογλου έψαλε προς τιμήν του κ.Αγγελόπουλου ;

Oxι απλα δεν συμφωνω αλλα φριττω και απορω και εξισταμαι!!! Και το λιβανισμα της προσφωνησης? Αυτο κι αν ειναι αισχος! Λυπαμαι και παλι! Οχι τετοια καταντια βρε παιδια!!!
 
Oxι απλα δεν συμφωνω αλλα φριττω και απορω και εξισταμαι!!! Και το λιβανισμα της προσφωνησης? Αυτο κι αν ειναι αισχος! Λυπαμαι και παλι! Οχι τετοια καταντια βρε παιδια!!!

Άχ αγαπητέ μου κύριε Ιωάννη! Ξέρω πολλά επί του θέματος αλλά δεν μπορώ να μιλήσω δημοσίως.
Μετά την εκδήλωση με πήρε ο δάσκαλος και πήγαμε κάπου να φάμε και εκεί είπαμε πολλά για αυτό το θέμα!
Να σας πω μόνο κάτι? Οι Αγγελοπουλικοί που το παίζουν φίλοι με όλους και ότι οι άλλοι είναι που τους πολεμούν λένε ότι θες στον κύκλο τους (διάβαζε μαθητές τους) για τους ψάλτες που δεν είναι της Σχολής τους...
Έχω ακούσει πολλά από μαθητές του ίδιου του κ.Αγγελόπουλου στο πανεπιστήμιο γιαυτό αφήστε το καλύτερα το θέμα μπορώ να πω πολλά!
Δικαιολογημένη η αγανακτησή σας και συμφωνώ, αλλά δεν ξέρετε τι παίζει από πίσω.
 

karastamatis ioannis

Ιωάννης Καρασταμάτης
Άχ αγαπητέ μου κύριε Ιωάννη! Ξέρω πολλά επί του θέματος αλλά δεν μπορώ να μιλήσω δημοσίως.
Μετά την εκδήλωση με πήρε ο δάσκαλος και πήγαμε κάπου να φάμε και εκεί είπαμε πολλά για αυτό το θέμα!
Να σας πω μόνο κάτι? Οι Αγγελοπουλικοί που το παίζουν φίλοι με όλους και ότι οι άλλοι είναι που τους πολεμούν λένε ότι θες στον κύκλο τους (διάβαζε μαθητές τους) για τους ψάλτες που δεν είναι της Σχολής τους...
Έχω ακούσει πολλά από μαθητές του ίδιου του κ.Αγγελόπουλου στο πανεπιστήμιο γιαυτό αφήστε το καλύτερα το θέμα μπορώ να πω πολλά!
Δικαιολογημένη η αγανακτησή σας και συμφωνώ, αλλά δεν ξέρετε τι παίζει από πίσω.

Αγαπητε μου συνονοματε γιαννη κατ αρχην σε συγχαιρω για την αγαπη που βλεπω οτι εχεις για τη μουσικη μας! Σου ζητω συγνωμη για το ισως τραβηγμενο υφος μου αλλα δεν μπορω να γραφω τιποτε αλλο παρα αυτο που αισθανομαι! Δεχομαι ανεπιφυλακτα οτι ειναι πολλα αυτα που δεν γνωριζω! Αν θελεις και νομιζεις οτι αξιζει στειλε μου προσωπικο μηνυμα! Σε χαιρετω με ολη μου την αγαπη!!!
 
Kαθόλου τραβηγμένο το ύφος σας αγαπητέ μου κ.Ιωάννη!
Σας κατανοώ απόλυτα και συμμερίζομαι την "ανησυχία" σας.
Ευχαριστώ πολύ για την συμπάθεια και την αγάπη που μου δείχνετε και ανταποδίδω!
Με την πρώτη ευκαιρία θα σας στείλω προσωπικό μνμ.
Μετα πολλής της εν Χριστώ Αγάπης
Γιάννης Αλεξ.
 

kostantim

Μέλος
Kαθόλου τραβηγμένο το ύφος σας αγαπητέ μου κ.Ιωάννη!
Σας κατανοώ απόλυτα και συμμερίζομαι την "ανησυχία" σας.
Ευχαριστώ πολύ για την συμπάθεια και την αγάπη που μου δείχνετε και ανταποδίδω!
Με την πρώτη ευκαιρία θα σας στείλω προσωπικό μνμ.
Μετα πολλής της εν Χριστώ Αγάπης
Γιάννης Αλεξ.

παιδια ο Χαρης ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο για την τεχνη της ψαλτικης και για ολους μας ενα;ς μεγαλος δασκαλος
 
Top