Χρόνια πολλά, Αγίων Αποστόλων

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Χρόνια πολλά, καλὸ παράδεισο (καὶ πολλὲς ὑπομονὲς :rolleyes:) στὸν φίλτατο Ἀπόστολο Καλπακίδη καὶ ὅσους ἑορτάζουν σήμερα.
 

Nikos

Member
Εύχομαι χρόνια πολλά και ευλογημένα από τον Θεό σε όλα τα μέλη αυτής της διαδικτυακής κοινότητας τα οποία σήμερα άγουν τα ονομαστήρια τους ειδικότερα δε στον πολυσέβαστο κ.Απόστολο Καλπακίδη. Επίσης χρόνια πολλά και στον αξιόλογο Πρωτοψάλτη του Ιερού Καθεδρικού ναού των Αθηνών κ Απόστολο Παπαδόπουλο .

Χρόνια Πολλά!!!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
ειδικότερα δε στον πολυσέβαστο κ.Απόστολο Καλπακίδη.


..ο οποίος δεν έχει απαντήσει ακόμα, προφανώς γιατί έχουν λειτουργία. Θα το κάνει όμως σύντομα.

Και στον κ. Απόστολο Κομπίτση να ευχηθούμε καλή δύναμη στην ξενιτειά!

Υπάρχουν επίσης οι Απόστολος (karerwtis) και Απόστολος Αποστολόπουλος (aposapostolopoulos).

Σε όλους χρόνια πολλά κι ευλογημένα!

ΥΓ Ωραίο όνομα το Απόστολος! Ξέρω από φίλους ότι ο κ. Παπαδόπουλος της Μητροπόλεως δεν θέλει με κανένα τρόπο να τον φωνάζουν Αποστόλη. "Απόστολος είναι τ' όνομά μου" λέει. :)
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Χρόνια πολλά και από μένα σε όλους τους εορτάζοντες! Οι άγιοι Απόστολοι βοήθεια.
 
ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τα καλά λόγια , όλους σας
Υ.Γ.Γιώργο , δυστυχώς δεν εκκλησιάστηκα -πέρασαν οι εποχές που οι προιστάμενοι ήταν χριστιανοί ορθόδοξοι ! αν ήξερα ότι θα ερχόντουσαν εποχές που θα ορκίζαμε μονιμα στελέχη ετερόδοξα και αλόθρησκους και θα καταργήτω η 25 ετία , σου υπόσχομαι ότι δεν θα έμπαινα στο στρατό ...
 

christos_v

Παλαιό Μέλος
Χρόνια Πολλά και ευλογημένα και απο εμένα προς όλους! Ας ακολουθούμε το παράδειγμα των Αποστόλων (και με αφορμή τα όσα μόλις εχθές εγράφησαν ένθεν και ένθεν).

Ενώ ήσαν διαφορετικές προσωπικότητες με ελλατώματα και προσόντα όμως, ενώ αρκετές φορές είχαν ως άνθρωποι αψιμαχίες βλ. αποστολική σύνοδο, ενώ ήσαν διασκορπισμένοι προς πάντα τα έθνη, εν τούτοις σύσσωμοι και συστρατευμένοι μάθητεύσαν πάντα τα έθνη, με μαρτύρια εννίοτε, βαπτίζοντες εις το όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος.

Έτσι θα ξεπεράσουμε κάθε κρίση διαπροσωπική αλλά και εθνική. Εν ενί στόματι και μιά καρδίαν δοξάζειν το πάντιμον και μεγαλοπρεπές όνομα του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος.

υ.γ. ... Υπερ του φιλοχρίστου ημών στρατού κατα τα άλλα! Ανάβοντας, εγώ το φυτίλι για εκτός θέματος συζήτηση, ας μην το αναλύσουμε.
 
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Θερμά ευχαριστήρια σε όλους όσοι μου ευχηθήκανε τα "Χρόνια Πολλά" για την γιορτή μου. Εύχομαι εκ βαθέων πολλά τα δικά σας έτη, και ο Χριστός, δια πρεσβειών των Αγίων Αποστόλων, να σας ευλογή και να σας δίνη δύναμη. Να χαίρεστε τις οικογένειές σας.

Απόστολος
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλους τους Εορτάζοντες, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Απόστολο Καλπακίδη
Απόστολο Αποστολόπουλο
&
Απόστολο Κoμπίτση.
 
Last edited:

ΦΩΤΙΟΣ ΚΕΡΜΕΛΙΔΗΣ

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλους τους Εορτάζοντες, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Απόστολο Καλπακίδη
&
Απόστολο Κoμπίτση.

Εις πολλά τα έτη εύχομαι σε όλους τους εορτάζοντας ιδιαιτέρως στους κ.Καλπακίδη,κ.Κομπίτση,κ.Κουρή και apostolo.
Καλόν Παράδεισον.....:)
 

Γιώργος Πυργάκης

Γιώργος Πυργάκης
Χρόνια πολλά, γεμάτα υγεία και ευτυχία, να ευχηθώ και εγώ με τη σειρά μου, σε όλους τους σήμερα εορτάζοντες. Ιδιαιτέρως δε στους κ. Απόστολο Καλπακίδη και Απόστολο Κομπίτση.
 

Gilles

Νέο μέλος
Ως Απόστολος κι εγώ να σας ευχαριστήσω όλους και όλες για τις ευχές και να ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μου χρόνια πολλά και καλά με υγεία και ευτυχία σε όλο τον κόσμο!
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Βασίλης Κιαμηλίδης;117370 said:
Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλους τους Εορτάζοντες, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Απόστολο Καλπακίδη
&
Απόστολο Κoμπίτση.

Χρόνια πολλά, και κάθε καλό. Υγεία πάνω από όλα.

Ας προστεθεί στη λίστα και ο φίλτατος συμπατριώτης μου και ρέκτης της Ανατολικής Μουσικἠς, εκτός από τη Βυζαντινή, καλλιφωνότατος και πολλά υποσχόμενος, Απόστολος Αποστολόπουλος.

Πολύχρονοι
Δ.
 
Last edited:

aposapostolopoulos

Απόστολος Αποστολόπουλος
Ένα μεγάλο ευχαριστώ, μέσα από την καρδιά μου, σε όλους τους συναδέλφους και τα μέλη του forum για τις ευχές!
Εύχομαι κι εγώ σε όλους Χρόνια Πολλά με υγεία και κάθε επιτυχία!
 
Ευχαριστώ τους φίλους και τα μέλη του ψαλτολογίου για τις θερμές και εγκάρδιες ευχές τους , που απέστειλαν δημοσίως αλλά και με π.μ .
Αντεύχομαι σε όλους υγεία και ευτυχία προσωπική και οικογενειακή .
Ο Μεγαλοδύναμος και Ευσπλαχνικός Θεός να μας ενδυναμώνει όλους , ειδικά αυτές τις δύσκολες μέρες της κρίσης που διέρχεται η πατρίδα μας .
Μία κρίση , βασικά "αξιών " η οποία έχει πολλές εκφάνσεις : πολιτικές , οικονομικές , ταξικές και πολιτειακές .
Έτσι στην χώρα μας αυτόν τον καιρό , πέραν της οικονομικής κρίσεως ,υφίσταται και κρίση παραδόσεων , οντολογικών και ηθικών κριτηρίων , κριση προτύπων και αξιών και αυτά δημιουργούν και την οικονομική κρίση .
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Εὐχόμεθα καί φέτος «πᾶσαν εὐλογίαν πνευματικήν» σέ ὅλους τούς προαναφερθέντες καί τυχόν νέα μέλη!


 
Ευχαριστώ τους φίλους και τα μέλη του ψαλτολογίου για τις θερμές και εγκάρδιες ευχές τους , που απέστειλαν δημοσίως αλλά και με π.μ .
Αντεύχομαι σε όλους υγεία και ευτυχία προσωπική και οικογενειακή .
Ο Μεγαλοδύναμος και Ευσπλαχνικός Θεός να μας ενδυναμώνει όλους , ειδικά αυτές τις δύσκολες μέρες της κρίσης που διέρχεται η πατρίδα μας .
Μία κρίση , βασικά "αξιών " η οποία έχει πολλές εκφάνσεις : πολιτικές , οικονομικές , ταξικές και πολιτειακές .
Έτσι στην χώρα μας αυτόν τον καιρό , πέραν της οικονομικής κρίσεως ,υφίσταται και κρίση παραδόσεων , οντολογικών και ηθικών κριτηρίων , κριση προτύπων και αξιών και αυτά δημιουργούν και την οικονομική κρίση .
Το βρήκα επίκαιρο .
Ευχαριστώ και φέτος όλους τους φίλους που ευχήθηκαν με π.μ.
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Έτη πολλά στους εορτάζοντες κ να υμνούν το Θεό
από τα βάθη της καρδιάς τους.
 
Χρόνια πολλά και Υπερευλογημένα σε όλους τους Εορτάζοντες, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Απόστολο Καλπακίδη
Απόστολο Αποστολόπουλο
&
Απόστολο Κoμπίτση.


Σας εύχομαι υγεία, οικογενειακή και επαγγελματική ευτυχία και κάθε αγαθό από τον Πανάγαθο... και χρήσιμες αναρτήσεις στο Ψ. Χρόνια πολλά!

Υ.Γ. Και για όσους ακολουθούν το παλαιό ημερολόγιο, καλή τεσσαρακοστή για την εορτή των αγίων Αποστόλων (από αύριο).
 
Top