Χρόνια Πολλά (29 Ιουνίου)

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Χρόνια Πολλά σε όλα τα αγαπητά μέλη του φόρουμ για την εορτή των πρωτοκορυφαίων Αποστόλων Πέτρου και Παύλου.

Χρόνια Πολλά ειδικά σε όσους ψάλλουν ή διακονούν σε ναό τους και σε όσους έψαλαν ή λειτούργησαν σήμερα.
Χρόνια Πολλά στον φίλο Πέτρο Γαλάνη (petrosgr) εκλεκτό ψάλτη και φιλόλογο. Πολύχρονος!!
Και σε όποιον γιορτάζει από το φόρουμ. (Εἱναι και ο Πέτρος Πάτρας, λαμπαδάριος του Ι.Ν. Αγίου Θωμά Αμπελοκήπων, βλ. εδώ).
Χρόνια Πολλά και στο κ. Παύλο Φορτωμά και σε όλους τους διακόνους αυτής της τέχνης.

ΥΓ Μήπως γιορτάζει κι ο simos (Σίμων); Του μεταφέρω τα χρόνια πολλά του Αποστόλου και θα μεταφέρω, αν θέλει, και τα του Σίμου στον Απόστολο αύριο. Εκτός και το κάνετε δημόσια...:):):)

Οι άγιοι Απόστολοι βοήθειά μας!​
 
Last edited:

παναγιωτης1

Galanis.K.Panagiotis
...βεβαίως και θα ευχηθούμε χρόνια πολλά στον αγαπητό και συνεπώνυμο...
Πέτρο Γαλάνη αλλά και σε όσους έχουν στενούς ...(η΄και όχι ...)..συγγενείς...όπως έχω κ΄εγώ την μητέρα μου (Πετρούλα)......
 

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Μην ξεχασουμε και τον Λαμπαδαριο του Ι.Ν. Αγιου Θωμα (Γουδι Αθηνας) Πετρο Πατρα . Χρονια του Πολλα .
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Έχετε δίκιο, πώς το ξέχασα και είναι μέλος του φόρουμ. Το προσθέτω στον αρχικό χαιρετισμό.
 

kostantim

Μέλος
Μην ξεχασουμε και τον Λαμπαδαριο του Ι.Ν. Αγιου Θωμα (Γουδι Αθηνας) Πετρο Πατρα . Χρονια του Πολλα .

χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντας και ξεχοριστα σημερα των αγιων αναργυρων στον καλο μου φιλο και δασκαλο αργυρη ΚΟΝΙΔΗ που κοσμει με την παρουσια του το αναλογιο του αγιου Νικολαου στον Πειραια.
 
Μην ξεχασουμε και τον Λαμπαδαριο του Ι.Ν. Αγιου Θωμα (Γουδι Αθηνας) Πετρο Πατρα . Χρονια του Πολλα .

Ευχαριστώ πολύ για τίς ευχές σας και εύχομαι στον καθένα ιδιαιτέρως προσωπική και οικογενειακή ευτυχία.Επίσης ομοίως σέ όλους τους εορτάζοντες.
Πέτρος Πάτρας
 
Top