Χρονια Πολλα

ψαλμός 50ός

Ελένη Ντόβα-Χατζή
Κύριε Λιναρδάκη
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σας εύχομαι για την Αγ. Βαρβάρα σήμερα
εύχομαι από καρδιάς, γρήγορα να σας χαρίσει ο Θεός την πολυπόθητη υγεία σας.
Χρόνια Πολλά
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Πολλες ευχες για χρονους πολλους και καλους για τα μελη του φορουμ που εορταζουν αυτες τις μερες (4 - 5 - 6 Δεκεμβριου) .
Μικρο ''δωρακι'' οι επισυναψεις στο μηνυμα :
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=56006&postcount=6
Νά εἶστε καλά κυρ-Βαγγέλη πού ὅλους τούς θυμᾶστε!

Γιά τίς 4 ὅλο καί κάποιος Σεραφείμ ὑπάρχει ἄν δέν κάνω λάθος. Γιά τίς 5 ἔγιναν ἀναφορές ἐδῶ. Ἀλλά καί γιά τοῦ ἁγίου Νικολάου, ἐσεῖς καί ἄλλοι ἀναφερθήκατε καί ὀνομαστικῶς σέ πολλά ἑορτάζοντα μέλη τοῦ Ψαλτολογίου σ᾿ αὐτό τό θέμα.

Προσθέτω στούς ἀναφερθέντες καί τόν ἀγαπητό μας Νῖκο Παπαδημητρίου. Σίγουρα θά ὑπάρχουν κι ἄλλοι, ὅπως ὁ Nikos L. καί Νικόλαος Ἀμανατίδης.

Σέ ὅλους χρόνια πολλά καί εὐλογημένα!!!

ΥΓ. Χρόνια πολλά καί στό παλαιό μέλος, ἀλλά συνδεόμενο θεματολογικῶς εἰσέτι καί ἀναμιμνησκόμενο πολλάκις, π. Νικόλαο Μέζη.

 
Last edited:

Λάτρης Β.Μ.

Παράφωνος ερασιτέχνης!
Μια και ξημέρωσε η 6η Δεκεμβρίου,
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥΣ του φορουμ.
Ο Άγιος Νικόλαος βοηθός σας!!!
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
π. Μάξιμος;56393 said:
Νά εἶστε καλά κυρ-Βαγγέλη πού ὅλους τούς θυμᾶστε!

Γιά τίς 4 ὅλο καί κάποιος Σεραφείμ ὑπάρχει ἄν δέν κάνω λάθος. Γιά τίς 5 ἔγιναν ἀναφορές ἐδῶ. Ἀλλά καί γιά τοῦ ἁγίου Νικολάου, ἐσεῖς καί ἄλλοι ἀναφερθήκατε καί ὀνομαστικῶς σέ πολλά ἑορτάζοντα μέλη τοῦ Ψαλτολογίου σ᾿ αὐτό τό θέμα.

Προσθέτω στούς ἀναφερθέντες καί τόν ἀγαπητό μας Νῖκο Παπαδημητρίου. Σίγουρα θά ὑπάρχουν κι ἄλλοι, ὅπως ὁ Nikos L. καί Νικόλαος Ἀμανατίδης.

Σέ ὅλους χρόνια πολλά καί εὐλογημένα!!!

ΥΓ. Χρόνια πολλά καί στό παλαιό μέλος, ἀλλά συνδεόμενο θεματολογικῶς εἰσέτι καί ἀναμιμνησκόμενο πολλάκις, π. Νικόλαο Μέζη.


Στις ευχές προσθετέες κι αυτές για τον αγαπητό Νικόλαο Λαμπρινάκο ( tum15189) που μας προσφέρει σημαντικότατες ηχογραφήσεις και όχι μόνο στο ψαλτολόγιο.


Δ.
 
Last edited:

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Στις ευχές προσθετέες κι αυτές για τον αγαπητό Νικόλαο Λαμπρινάκο ( tum15189) που μας προσφέρει σημαντικότατες ηχογραφήσεις και όχι μόνο στο ψαλτολόγιο.


Δ.
Ὁπωσδήποτε! Μεγάλη παράλειψις!

Χρόνια πολλά Νικόλαε Λαμπρινάκο (ἐκ Μονάχου)!!!

Συμπλήρωση: Καί στόν μικρό ἀδελφό τοῦ Διαχειριστῆ!!!​
 
Last edited:

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Χρόνια Πολλά και από μένα σε όλους τους Νικολάους του φόρουμ! Ιδιαίτερες ευχές απευθύνω στον φίλο τον κ. Νικόλαο Γιάννου.

Εύχομαι εκ βάθους καρδίας όπως ο Χριστός, δια πρεσβειών του προστάτου σας Αγ. Νικολάου, να σας ευλογεί πάντοτε και να σας χαρίζει υγεία, αγάπη και ειρήνη.

Απόστολος
 

Λεωνίδας

Λεωνίδας Γαρουφαλῆς
Εὔχομαι ὁλόψυχα κι ἐγώ μέ τήν σειρά μου "χρόνια πολλά κι εὐλογημένα στους ἑορτάζοντες". Ἰδιαίτερα στούς π. Νικόλαο Μέζη καί Νίκο Θεοτοκάτο πού ἔχω γνωρίσει κι ἀπό κοντά. Ὅμως καί γιά τούς ὑπολοίπους τρέφω τίς καλύτερες ἐντυπώσεις, καθ΄ ὅτι ἡ συναναστροφή τους ἐδῶ στό forum εἶναι λίαν ἐπωφελής γιά ὅλους μας.
Ἐπισυνάπτω ἕνα κήρυγμα περί Χριστουγέννων τοῦ ἑορτάζοντος σήμερα ἐπισκόπου Μεσογαίας π. Νικολάου Χατζηνικολάου, τοῦ ὁποίου παλαιότερα διετέλεσε καί διάκονος ὁ π. Νικόλαος Μέζης.

Χρόνια πολλά σέ ὅλους.
 

Attachments

  • προεόρτια Χριστουγέννων, 28.11.2009.mp3
    16.3 MB · Views: 47

MISTIS

Παλαιό Μέλος
Χρόνια πολλά σε όλους Νικολάους του forum.
Ο Θεός να σας χαρίζει έτη πολλά με υγεία.
 

en_elladi

Μέλος
Χρόνια πολλά και ευλογημένα σε όλους τους εορτάζοντες!!!
Ο Θεός να τους δίνει πλούσιες ευλογίες, υγεία, ευτυχία και έργα μετανοίας και αγάπης!

Ιδιαίτερες ευχές στους προαναφερθέντες: κ. Νικόλαο Γιάννου, κ. Nikolaos, κ. Νίκο Θεοτοκάτο, π. Νικόλαο Μέζη, κ. Νικόλαο Λαμπρινάκο, κ. Νικόλαο Κουμπαρούλη(ο μικρός αδερφός του Διαχειριστή μας), κ. Νίκο Παπαδημητρίου, κ. Νικόλαο Αμανατίδη, κ. Nikos L. και σε όλα τα μέλη!!!

Ο Άγιος Νικόλαος βοήθειά μας!!!
 

Nikos

Member
Σας ευχαριστώ όλους για τις ευχές σας και εύχομαι ό Άγιος Νικόλαος να σας τα ανταποδώσει στον διπλάσιο βαθμό σε εσάς και στις οικογένειές σας.

Χρόνια πολλά σε όλους!!!
Αμανατίδης Νικόλαος

Υ.Γ. Αφού επικρατεί η συνήθια του κεράσματος το δικό μου ταπεινό κέρασμα είναι εδώ
http://www.analogion.com/forum/showpost.php?p=56413&postcount=5.:)
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Σε όλους τους εορτάζοντες του αγίου Νικολάου εντός και εκτός του φόρουμ εύχομαι υγεία και ο άγιος βοήθεια.

Με τις καλύτερες μου ευχές!
 

Γιάννης Βενιέρης

Ο αποχωρήσας...
Χρόνια πολλά και από μένα σε όλους τους εορτάζοντες :) , ειδικά στα μέλη του Ψαλτολογίου :) και ακόμη πιο ειδικά στον κ.Νικόλαο Γιάννου και κ.Νικόλαο Θεοτοκάτο!

Εύχομαι σε όλους ότι καλύτερο σε σας και τις οικογένειές σας!!! :)

Πολλά πολλά Χρόνια Πολλά με υγεία, χαρές και πολλές ευχές για Καλά Χριστούγεννα!!!

Ό Άγιος Νικόλαος να σας σκέπει και να σας ευλογεί!!!
 

haris1963

παλαιότατο μέλος
Να στείλω κι εγώ τις θερμότερες ευχές μου σε όλους τους Νικόλαους του φόρουμ και ειδικότερα σε αυτούς που γνωρίζω, ήτοι στους: Νικόλαο Γιάννου, Νίκο Θεοτοκάτο, καθὠς και στον π. Νικόλαο Μέζη.

Ακόμα να υπενθυμίσω και να ευχηθώ θερμά, στα επίσης μέλη του φόρουμ:

στον καλλιφωνότατο Νίκο Στάθη (έως πρό τινος αριστερός του Γ. Χατζηχρόνογλου) και
στον μαθητή μου Νίκο Παπαδόπουλο (που τελευταία τον κέρδισε η δικηγορία).

Είθε ο Άγιος Νικόλαος να είναι προστάτης και βοηθός σας σε κάθε περίσταση, αγαπητοί εορτάζοντες! :)

Χαραλάμπης
 

ATHAN

Αθανάσιος Μπακαλούδης
Μέγα…Λινάριον
Τόν φίλτατον πάντων ἐκ τῶν μελῶν
τοῦ Ψαλτολογίου, καί δεινότατον μελουργόν,
Νικόλαον Γιάννου, τήν σήμερον ἡμέραν
ἐν ᾑ καί ἑορτάζει εὐχάς προσάξωμεν.

Αὐτά φίλτατε συνομίληκε, γιά νά μήν αἰτιᾶσαι ὅτι ὅλα σου τά ψάλαμε προεόρτια….Ὅμως γιά τό ὑποσχεθέν κέρασμα, ἔχουμε ἀπαίτησιν καί…ἀναμένωμεν . . .:)
Μέ ἀπέραντον ἐκτίμησιν
Ἀθανάσιος Μπακαλούδης
 

ATHAN

Αθανάσιος Μπακαλούδης
Δέν λησμονῶ τήν ὑποδοχή πού μου ἔκανε ὁ Νίκος Θεοτοκάτος, ὅταν πρωτομπήκα στό Ψαλτολόγιο.
Σήμερα φίλτατε Νίκο , πάρε τό οὔτι σου, πού πονῶ σάν τό βλέπω στό avatar σου ξαπλωμένο, καί παῖξε ἕνα μερακλήδικο ταξίμ γιά τήν γιορτή σου. Σου εὔχομαι ἐγκάρδια χρόνια πολλά καί εὐτυχισμένα.
Μέ μεγάλη ἐκτίμηση
Ἀθανάσιος Μπακαλούδης
 

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Και από μένα τις καλύτερες ευχές μου για Υγεία και κάθε Ευλογία σε όλα τα μέλη του φόρουμ που έχουν τα Ονομαστήρια τους, και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Νικόλαο Γιάννου
Νικόλαο Θεοτοκάτο
Νικόλαο Ξάφη-Στρεμπίνο
Νικόλαο L.
Νικόλαο παλαιό μέλος
Νικόλαο Λαμπρινάκο
Νικόλαο Αμανατίδη.



Βασίλης Κιαμηλίδης
 

Π. Δαβίδ

Γενικός συντονιστής
Kαι εγώ με τη σειρά μου να ευχηθώ σε όλα τα εορτάζοντα μέλη του φόρουμ και ιδιαιτέρως στους κ.κ.
Νικόλαο Γιάννου
Νικόλαο Θεοτοκάτο
Νικόλαο Ξάφη-Στρεμπίνο
Νικόλαο Λαμπρινάκο
Νικόλαο Αμανατίδη

ΥΓ Όσους εορτάζουν τον άγιο κάπως "ετεροχρονισμένα" θα τους ευχηθώ εκ Σερβίας (είτε από Βελιγράδι είτε από Σουμπότιτσα) την 19η τρέχοντος.

Χρόνια πολλά και καλά!
 

tum15189

Νικόλαος Λαμπρινάκος
Αγαπητοί μου φίλοι,

σας ευχαριστώ όλους εκ βάθους καρδίας για τις εόρτιες ευχές σας και προπαντός για τις όμορφες στιγμές που μοιράζομαι μαζί σας μέσα από αυτή την κοινότητα.

Ειλικρινείς ευχαριστίες αξίζουν σε όλους εσάς, επωνύμους και ανωνύμους, εγγεγραμμένα μέλη και μή, συμφωνούντες και διαφωνούντες που συμβάλλουν ο καθένας με τον τρόπο του στην εύρυθμη λειτουργία του Ψαλτολογίου.

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ προς όλους εσάς για τα ... καθημερινά πολυποίκιλα αντίδωρα.

Τί να πρωτοαριθμήσει κανείς;

Μήπως τις αναρτήσεις ύμνων, ηχογραφήσεων, μουσικών χειρογράφων, φυλλάδων, ακολουθιών, πληροφοριών, ειδήσεων, ανακοινώσεων; Ή μήπως την πληκτρολόγηση κειμένων, τις συζητήσεις που διεξάγονται, την ανταλλαγή ευχών και κοινωνικών, την καλή λειτουργία και διαχείρηση του Ιστολογίου; ... ...

Όπως είχα πει και άλλοτε, μετά την εξ' αποστάσεως έπεται η προσωπική επαφή. Ευελπιστώ Θεού θέλοντος να δοθεί η δυνατότητα και προσωπικής γνωριμίας μας με πολλούς από εσάς στο Δ' Διεθνές Συνέδριο Μουσικολογικό και Ψαλτικό στην Αθήνα.

Αντεύχομαι στους εορτάζοντες και μή τα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΑ με "Υγείαν σταθηράν κατ' άμφω επί έτη πολλά"!

Να είστε όλοι σας πάντοτε καλά!


Μετ' ευχών πολλών

Νικόλαος Λαμπρινάκος
εκ Μονάχου


ΥΓ: Τα μηνύματά σας (δημοσίως και προσωπικώς) μου δώσανε μεγάλη χαρά!
Πέραν τούτου έμαθα απόψε και ένα πολύ ευχάριστο νέο. Θα το μοιραστώ μαζί σας άμεσα στο επόμενο μήνυμά μου...
 
Last edited:
Και τα δικά μου χρόνια πολλά σε όλους τους χθεσινούς εορτάζοντες..Ο θεός να χαρίζει σε σας και στις οικογένειές σας υγεία..και καλή δύναμη στα αναλόγια :) εν όψει των εορτών..
 
Top