Χιλιετηρίς Αγίου Όρους 1963

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Έχει βρει κανείς τρόπο να σώσει το βίντεο; Αν ναι, τον παρακαλώ να μου στείλει ΠΜ με αναλυτικές οδηγίες, όμως μόνο αν το έχει δοκιμάσει, γιατί κι εγώ ξέρω διάφορα κόλπα που δεν έπιασαν. Επίσης, θα άξιζε να συγκεντρωθούμε κάποια άτομα να αγοράσουμε το βίντεο υψηλής ποιότητας που δίνει επί χρήμασι το site. Οι ενδιαφερόμενοι, επικοινωνήστε μαζί μου. Παρακαλώ και για τα δύο να απευθυνθείτε στο e-mail μου ybulbu@yahoo.gr γιατί γεμίζει το όριο των μηνυμάτων του forum...
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
... γεμίζει το όριο των μηνυμάτων του forum...

Μπορείς να σβήσεις όσα θέλεις για να κάνεις χώρο για νέα.
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Μπορείς να σβήσεις όσα θέλεις για να κάνεις χώρο για νέα.
Ναι, το γνωρίζω. Έχω ήδη σβήσει πάμπολλα και έχω κρατήσει αρχείο 2 φορές απ' όλα σβήνοντας τα, και μια τρίτη και καλύτερη τα πρώτα μηνύματα που δυστυχώς χάθηκαν από λάθος μου, οπότε, για να μην μπαίνω στον κόπο της εκκαθάρισης, προτείνω το mail μου...
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Ευχαριστούμε πολύ για το βίντεο. Μακάρι να βρεθεί όλο μια μέρα. Ο διακο-Διονύσης περπατάει και δίπλα του ο π. Δανιήλ (;;;) νέος. Άλλοι γνωστοί ψάλτες;
 

Johnsteff

Στεφούλης Ιωάννης
Το ηχητικό μέρος (ασφαλώς μαζί με το Χερουβικό) είναι πια σβησμένο από το mediafire. Μήπως θα έπρεπε να υποβληθείτε στον κόπο να το ανεβάσετε κανονικά εδώ ώστε να διασωθεί;
 

ybulbu

Μπουλμπουτζής Ιωάννης
Το αρχείο ξανανέβηκε, αυτή τη φορά στο ftp, με αριθμημένους τίτλους. Στο zip περιέχεται και η ομιλία του Πατριάρχη που ανέβηκε αλλού, από το αρχείο των Θωμάδων. Θα το βρείτε στο αρχικό μήνυμα.

Αλήθεια, εκτός από την ηχογράφηση της Θ. Λειτουργίας, υπάρχουν άλλες ακολουθίες που να ψάλλουν και πάλι οι σημαντικότεροι αγιορείτες ψάλτες και να μπορεί να ανεβεί, πχ ο Όρθρος της ίδιας μέρας;
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής

Ευχαριστούμε πολύ για το βίντεο. Μακάρι να βρεθεί όλο μια μέρα. Ο διακο-Διονύσης περπατάει και δίπλα του ο π. Δανιήλ (;;;) νέος. Άλλοι γνωστοί ψάλτες;

Δυστυχῶς ὅμως χωρίς ἦχο.​

Βιντεοταινία από τον εορτασμό της Χιλιετηρίδος (1963)

 
Top