Χατζημάρκος στον Ψαθόπυργο της Πεντηκοστής 1975

dionusios roumeliotis κάνω μία δοκιμή αν μπορώ να ανεβάσω και εγώ στο αγαπητό forum κάποιες από τις ηχογραφήσεις της συλλογής μου αν σας αρέσουν να συνεχίσω, αν όχι σταματώ και θα συνεχίσω να
απολαμβάνω τις προσφορές των υπολοίπων μελών του forum. εκ των προτέρων ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία.
 

Attachments

  • 01 xatzimarkos-pentikostis-psathopyrgo 1975.rar
    19.2 MB · Views: 300

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
dionusios roumeliotis κάνω μία δοκιμή αν μπορώ να ανεβάσω και εγώ στο αγαπητό forum κάποιες από τις ηχογραφήσεις της συλλογής μου αν σας αρέσουν να συνεχίσω, αν όχι σταματώ και θα συνεχίσω να
απολαμβάνω τις προσφορές των υπολοίπων μελών του forum. εκ των προτέρων ευχαριστώ πολύ για την φιλοξενία.

Καλώς ήλθες!
Ευχαριστίες για την ανάρτηση. Συνέχισε να προσφέρεις ό,τι έχεις. Περισσότεροι ακούνε, και λιγότεροι σχολιάζουν, ποικιλοτρόπως.

Δ.
 
με πρώτη ευκαιρία θα ετοιμάσω όλη την ακολουθία μαζί εσπερινό όρθρο και λειτουργία και θα τ΄ανεβάσω
 
Δυστυχώς οι ηχογραφήσεις που έχω είναι πόλων ετών και πολλές μεταφορά από καρούλια με παλαιά μαγνητόφωνα, ή από κασετόφωνα μονοφωνικά και πολυπεγμένες ή αντιγραφή στην αντιγραφή και δεν μπορώ να πετύχω τέλειο ήχο,
αν κάποιος ποιο έμπειρος στην τέχνη του ήχου (γιατί είμαι και λίγο ως πολύ σκράπας
σ΄αυτά ) ας το κάνει, και πάλι ζήτω συγνώμη.
 
dionusios roumeliotis Κατάφερα να ξεκλέψω λίγο χρόνο και να ανεβάσω αυτό πού υποσχέθηκα όλη την
ακολουθία του Χατζημάρκου στον Ψαθόπυργο την Πεντηκοστή του 1975.
Έχω βάλει όλα τα track με σειρά. Καλημέρα και βοήθειά μας ο Άγιος Ιωάννης ο Χρυσόστομος.
Υ.Γ. στον όρθρο και στην Θ. Λειτουργία ακούγεται και ο Μακαριστός Μητροπολίτης
Πατρών κυρός Νικόδημος Βαλληνδράς.
 

Attachments

  • 01-ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ.MP3
    23 MB · Views: 207
  • 02-ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ.MP3
    8.9 MB · Views: 173
  • 03-ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ.MP3
    18 MB · Views: 191
  • 04-ΟΡΘΟΡΣ.MP3
    9.8 MB · Views: 187
  • 05-ΟΡΘΡΟΣ.MP3
    19.4 MB · Views: 204
  • 06-ΟΡΘΡΟΣ.MP3
    15.6 MB · Views: 198
  • 07-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.MP3
    14.5 MB · Views: 193
  • 08-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.MP3
    9.8 MB · Views: 181
  • 09-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.MP3
    33.4 MB · Views: 242

PanagiotisK

ως άνωθεν^
κ. Διονύσιε, ευχαριστείες πολλές για τις ηχογραφήσεις που μας προσφέρετε. Θησαυρός.

Μόνο που υπάρχει ένας συνεχής τριγμός. Αν δεν ακούγεται στις κασσέτες,

τότε αυτό οφείλεται στη ψηφιοποίηση. Δηλαδή η ένταση στην είσοδο του υπολογιστή,

είτε του κασσετοφώνου, είτε του Line in στον υπολογιστή, είναι αρκετά υψηλή.

Αν υπάρχουν μπάρες στον υπολογιστή, που δείχνουν τη στιγμιαία ένταση θα πρέπει αυτές,

να άπτονται του κίτρινου χρώματος και να μήν φτάνουν το κόκκινο.

Ανάλογα βέβαια με το πρόγραμμα που χρησιμοποιήτε.

Σας έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.

Και πάλι ευχαριστώ πολύ.
 
Αγαπητέ Παναγιώτη αυτό που μου προτείνεις το έχω κάνει μα είναι παλιά τα μηχανήματα και οι ταινίες όσο για το πρόγραμμα Ψηφιοποίησης είναι το cool edit pro 2.0 θα προσπαθήσω να κάνω κάποιες βελτιώσεις ευχαριστώ για την συμβουλή σου.
 
Top