Τ01. Μουσικὰ Κυριακῆς Τελώνου καὶ Φαρισαίου

Stathis

Ευστάθιος Μεντζάς
Εχω και τα ιδιομελα του εσπερινου, για οποιον ενδιαφερεται.

Τα δοξαστικα του εσπερινου απο Πετρο Λαμπ (εκδ Εφεσιου)
τα ιδιομελα, απο του Μανουηλ, κατά ερμηνειαν (οπως λεει και ο Χριστος Τσακ). Εχω βαλει το χερακι μου..:p
Της Μετανοιας Πετρου Λαμπ (ταμειο ανθολογιας Θ. Φωκ)
καταβασιες Πετρου Εφεσιου, η αργη Π. Λαμπ. (εκδ Κουλτουρας)
εξαποστειλαρια κατα το προτυπο του Εφεσιου
και το δοξα των αινων Στεφανου.

Αυτα, και καλο ΤΡΙΩΔΙΟ!

ΥΓ. Καταβασιες, βεβαια ψαλλονται της υπαπαντης φετος, οπως κ κοντακιον. θα ειναι ετοιμα για του χρονου που θα ναι πιο αργα το Πασχα...

Τυπικό: http://www.analogion.com/forum/showthread.php?t=4014

Attachments

Last edited by a moderator:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Το δοξαστικό των αίνων της Κυριακής του Τελώνου και Φαρισαίου, από την Αθωνιάδα (τ.Β΄) του Πέτρου Φιλανθίδου, που αποδίδεται από αγιορείτες εδώ.

Attachments

Last edited:

Stathis

Ευστάθιος Μεντζάς
Καλημέρα, να υπενθυμίσω τα κείμενα της Κυριακής του Τελώνου και Φαρισαίου, τα οποία ανεβάζω πάλι, έχοντας διορθώσει κάποια μικρά ορθογραφικά και τυπογραφικά λάθη.

Καλό Τριώδιο!

Attachments

dimitris

Παλαιό Μέλος
Εύχομαι σε όλους καλό τριώδιο.

Σύνθεση Αντωνίου Σύρκα.

Τό αὐτό δοξαστικό καθαρογραμμένο μέ τό πρόγραμμα Πανδουρίς.

Attachments

Last edited by a moderator:
Ως ελάχιστο πρώτο δείγμα προσφοράς μου και ύστερα από την σημαντική βοήθεια του γιού μου ανεβάζω τα δύο ιδιόμελα των αίνων του γ΄ήχου της αυριανής Κυριακής του Τελώνου και Φαρισαίου από την Αθωνιάδα.
Παρακαλώ, επειδή δεν τα πάω και τόσο καλά με την διαχείριση αρχείων και επειδή διαθέτω μόνο ψηφιακή, βοηθείστε-υποδείξτε με σε οτιδήποτε βλέπετε άσχημο. Καλό Τριώδιο και καλή Σαρακοστή!

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω για Τάμπλετ τα μουσικά κείμενα του όρθρου για την ερχόμενη Κυριακή 01-02-2015 Του Τελώνου και Φαρισαίου Ηχος α΄ για Τάμπλετ τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.
Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013.
Υπενθυμίζω κυρίως για αυτούς που βλέπουν πρώτη φορά τα σχετικά που ανεβάζω, και ειδικότερα σχετικά με τον ήχο του ύμνου ''Τα πλήθη των πεπραγμένων μοι δεινών ....'' αναφέρομαι αναλυτικά εδώ
Καλόν μήνα και Ευλογημένο Τριώδιο στον κόσμο άπαντα
Βασίλης Κιαμηλίδης

Attachments

Last edited:

zisis51

Νέο μέλος
Κυριακή Τελώνου και Φαρισαίου αίνοι Ιδιόμελο ( Μή προσευξώμεθα )
Κυριακή Τελώνου και Φαρισαίου αίνων Δοξαστικό ( Ταις εξ εργων...)
υπο Θρασύβ. Στανίτσα

Επιμέλεια..... Ζήσης - Ζήνων Γώγας

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω για Τάμπλετ τα μουσικά κείμενα της 21-02-2016 Όρθρος Κυριακής του Τελώνου και Φαρισαίου Ήχος πλ. α΄. εωθ. ε΄ για τάμπλετ τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά
Επίσης Επισυνάπτω το αρχείο και σε αναβαθμισμένο Μελωδό, για τους έχοντας την 8η αναβάθμιση του Χρυσού Μελωδού 2013.
Καλή δύναμη στον Κόσμο άπαντα, και να έχουμε Ευλογημένο Τριώδιο.​

Attachments

Stayros

Παλαιό Μέλος
Παιδια μήπως μπορει ν ανεβάσει κανείς το δοξαστικό τον αίνων Τελώνου και Φαρισαιου του Αθ. Καραμανη?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Παιδια μήπως μπορει ν ανεβάσει κανείς το δοξαστικό τον αίνων Τελώνου και Φαρισαιου του Αθ. Καραμανη?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
...

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf & mel τα μουσικά κείμενα
της 05-02-2017 Εσπερινός και Όρθρος Κυριακής ΤΟΥ ΤΕΛΩΝΟΥ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΥ Ηχος πλ. δ΄ Εωθ. ια,
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες.
Ευλογημένο Τριώδιο να έχουμε και καλή δύναμη στον κόσμο άπαντα

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf & mel τα μουσικά κείμενα
της 17-02-2018 Εσπερινός, Όρθρος Κυρ. Τελ. & Φαρισαίου Ήχος Πλ. α Εωθ. Ε΄
τα οποία και έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.​

Attachments

Βασίλης Κιαμηλίδης

Βασίλης Κιαμηλίδης
Επισυνάπτω σε pdf & mel τα αρχεία
της 09-02-2020 Εσπερινός και Ορθρος Κυρ. Τελώνου & Φαρισαίου & Απόδοσης Υπαπαντής Ηχος Α΄
τα οποία έκανα για τις προσωπικές μου ανάγκες κατά τα γνωστά.

Attachments