[Ψάχνω] Τριώδιον Λυκούργου Πετρίδη!

Τσούκαλας Λεωνίδας

Παλαιό μέλος
Χαίρετε! Χρόνια σας πολλά & καλή χρονιά!

Αναζητώ (απεγνωσμένα :eek::D:eek::p:eek:) το βιβλίο «Τριώδιον» του συγχωρεμένου άρχοντα Λυκούργου Πετρίδη.

Ξέρετε που μπορώ να το βρω?? Το Τριώδιο πλησιάζει ....:cool::cool::cool::cool::cool:
 

EIRYK EMNOSHELE

Qu'est-ce que je ferais sans toi?
Χαίρετε! Χρόνια σας πολλά & καλή χρονιά!

Αναζητώ (απεγνωσμένα :eek::D:eek::p:eek:) το βιβλίο «Τριώδιον» του συγχωρεμένου άρχοντα Λυκούργου Πετρίδη.

Ξέρετε που μπορώ να το βρω?? Το Τριώδιο πλησιάζει ....:cool::cool::cool::cool::cool:

Ο Συλλογος ιεροψαλτων Θεσ/κης ''ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ ΠΕΤΡΙΔΗΣ'' Ανακοινωνει την εκδοση ολων των βιβλιων και ακολουθιων του αειμνηστου αρχοντος πρωτοψαλτου και διδασκαλου μας κ. Λυκουργου Πετριδη σε νεες πολυ χαμηλες τιμες.Για καθε πληροφορια ή παραγγελια μπορειτε να απευθυνεσθε στον προεδρο του συλλογου κ.Αθανασιαδη Δημητριο στο τηλ 6972264042.

http://analogion.com/forum/showthread.php?t=32521
 
Last edited by a moderator:

Τσούκαλας Λεωνίδας

Παλαιό μέλος
Το έχω δει! Αλλά προσωπικά «ξενέρωσα» :(:( με το γεγονός της αφαίρεσης του σκληρού εξωφύλλου που είχαν τα βιβλία! Έχω όλα τα βιβλία του συγχωρεμένου δασκάλου εκτός του παραπάνω τόμου!

Σε βιβλιοπωλεία που μπορούμε να το βρούμε??? Υπάρχει περίπτωση να βρούμε κανένα αντίτυπο της παλιάς σειράς???
 

Τσούκαλας Λεωνίδας

Παλαιό μέλος
π.Μάξιμε ευλογείτε!

Προσπάθησα να επικοινωνήσω με τον κ.Κολοβό, αλλά δεν κατέστει δυνατή η επικοινωνία! Ύστερα επικοινώνησα με την σύζυγο του συγχωρεμένου του δασκάλου! Αυτό που μου είπε εκείνη, ήταν ότι από την εκδημία του μακαριστού δασκάλου και μετά, «...αυτοί οι δύο που συνεργάζονταν .... για την κυκλοφορία των βιβλίων μάλωσαν και σταμάτησε η κυκλοφορία και η πώληση των βιβλίων...» από τον πρώην λαμπαδάριο και μετέπειτα πρωτοψάλτη κ.Κολοβό..!!!

Τάδε έφη η σύζυγος του μακαριστού, πριν από ολίγες ώρες! :(:(:(:(:(

Γι' αυτό και εγώ στράφηκα στο ψαλτολόγιον για την εύρεση αυτού του βιβλίου!!!
 
Top