ΤΣΑΜΚΙΡΑΝΗΣ Ματθαίος [Όρθρος]

apostolis

παλαιο μελος
Όρθρος πλ.α μέρος 1. Απο Αναστασηματάριο Α. Καραμάνη
 

Attachments

  • Ορθρος πλ.α'-01.mp3
    9 MB · Views: 427

apostolis

παλαιο μελος
ΤΣΑΜΚΙΡΑΝΗΣ Ματθαίος ΟΡΘΡΟΣ ΠΛ Β
 

Attachments

  • ορθρος πλ β-01.mp3
    8.7 MB · Views: 414
  • ορθρος πλ β-02.mp3
    5.5 MB · Views: 355
Αυτά έχω την εντύπωση πως τα εμπορεύονται παιδιά του τώρα. Κάπου δε μου φαίνεται πως είχα δει πως τα εμπορεύεται κάποιος στο διαδίκτυο κατόπιν αδείας του μ. Τσαμκιράνη. Νομίζω πως είναι καλύτερα να ανεβαίνουν μικρά κομμάτια. Άλλο, φυσικά, οι ζωντανές ηχογραφήσεις.
 

Costas Draminos

Πρεσβείαις των Αγ. Τριών Ιεραρχών
Πριν απο καιρό είχα βρει στο internet στοιχεία για την σειρά από κασέττες που είχε βγάλει ο Τσαμκιράνης (όπου ουσιαστικά ηχογράφησε όλα τα βιβλία του Καραμάνη) και οι οποίες είχαν μεταφερθεί σε αρχεία mp3. Ο 'πωλητής' ισχυριζόταν ότι του τις είχε δώσει η χήρα του Τσαμκιράνη για να διασωθεί το έργο του. Δυστυχώς τότε δίστασα να παραγείλω τα CD και τώρα που τα θέλω δεν τα βρίσκω.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτά;
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Πριν απο καιρό είχα βρει στο internet στοιχεία για την σειρά από κασέττες που είχε βγάλει ο Τσαμκιράνης (όπου ουσιαστικά ηχογράφησε όλα τα βιβλία του Καραμάνη) και οι οποίες είχαν μεταφερθεί σε αρχεία mp3. Ο 'πωλητής' ισχυριζόταν ότι του τις είχε δώσει η χήρα του Τσαμκιράνη για να διασωθεί το έργο του. Δυστυχώς τότε δίστασα να παραγείλω τα CD και τώρα που τα θέλω δεν τα βρίσκω.

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτά;

Ζώντος ήδη του Ματθαίου Τσαμκιράνη παραχωρήθηκαν οι ηχογραφήσεις να ψηφιοποιηθούν και πωλούνταν από τον Δ. Αγγελόπουλο. Βλ. σχετικά εδώ κ εδώ
 
Top