Σωτήριος Βογιατζόγλου πρωτοψάλτης ιερού προσκυνήματος Αγίου Σπυρίδωνος Κερκύρας

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΟΓΛΟΥ
ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗΣ ΙΕΡΟΥ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑΤΟΣ
ΑΓΙΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΥΜΝΟΙ ΕΙΣΟΔΙΩΝ
Ηχογραφήσεις Σωτηρίου Βογιατζόγλου με μέλη του Συλλόγου Ιεροψαλτών Κερκύρας Άγιος Ιωάννης ο Δαμασκηνός.

Attachments

spyridon

Ηχογραφήσεις Σωτηρίου Βογιατζόγλου με μέλη του Συλλόγου Ιεροψαλτών Κερκύρας Άγιος Ιωάννης ο Δαμασκηνός.

ΥΜΝΟΙ ΠΡΟΕΟΡΤΙΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ

Attachments

gkotsis

Νέο μέλος

ΥΜΝΟΙ ΠΡΟΕΟΡΤΙΟΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ
Την ευχή σας πατέρα Σπυρίδωνα!
Ήταν θαυμάσια έκλπηξη, το γεγονός οτι είδα ανεβασμένες εκτελέσεις του κ. Βογιατζόγλου, τον οποίο θαυμάζω και εκτιμώ πάρα πολύ αφού ήταν ο Δάσκαλός μου (δεν διδάσκει μόνο στην Κέρκυρα. Για μερικά χρόνια έκανε τον κόπο και μας επισκέπτονταν απέναντι). Σας παρακαλώ αν μπορείτε ανεβάστε και άλλα.

spyridon

ΥΜΝΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΑ ΤΗΣ ΕΟΡΤΗΣ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ

Ηχογραφήσεις του πρωτοψάλτου του Ιερού προσκυνήματος Αγίου Σπυρίδωνος Κερκύρας κ. Σωτηρίου Βογιατζόγλου με μέλη του Συλλόγου Ιεροψαλτών Κερκύρας Άγιος Ιωάννης ο Δαμασκηνός.

Attachments

spyridon

Την ευχή σας πατέρα Σπυρίδωνα!
Ήταν θαυμάσια έκλπηξη, το γεγονός οτι είδα ανεβασμένες εκτελέσεις του κ. Βογιατζόγλου, τον οποίο θαυμάζω και εκτιμώ πάρα πολύ αφού ήταν ο Δάσκαλός μου (δεν διδάσκει μόνο στην Κέρκυρα. Για μερικά χρόνια έκανε τον κόπο και μας επισκέπτονταν απέναντι). Σας παρακαλώ αν μπορείτε ανεβάστε και άλλα.
κ. Κώτση σας ευχαριστώ! Ο κ. Βογιατζόγλου είναι ο πρώτος μου δάσκαλος στην μουσική και χρωστώ πολλά σε αυτόν , για την υπομονή και την αγάπη του. Επειδή δε είναι και άνθρωπος μετριοπαθής, δεν έχει τύχει καμιάς αναγνωρίσεως για την σπουδαιότατη ανιδιοτελή προσφορά του. Ας είναι η παράθεση αυτών των ηχογραφήσεων μία μικρή μνεία των όσων έχει προσφέρει στην Κέρκυρα αλλά και στην Θεσπρωτία.
Σας ευχαριστώ.

mousikos

Παλαιό Μέλος
Στην πίσω σειρά, δεύτερος απο αριστερά, δίπλα στον Κωνσταντίνο Μάρκο είναι ο Σωτήριος Βογιατζόγλου.

Attachments

Last edited by a moderator: