Συνθέσεις Θρασυβούλου Στανίτσα

nektarios

Παλαιό Μέλος
Παρακαλώ όποιος μπορεί ας μετατρέψει σε pdf το Εσπέριο Δοξαστικό του Ευαγγελισμού το οποίο είναι στη σελίδα 1.!!
Σας Ευχαριστώ πολλύ!!!!
Eπίσης και το Δοξαστικό των Αίνων του Αγίου Δημητρίου!!!!Είναι στη σελίδα 4.Σας Ευχαριστώ και πάλι!!!!
 
Last edited:

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
(Στ' αλήθεια είναι πολύ εύκολη δουλειά η μετατροπή σε PDF).
 

Attachments

  • Δοξαστικό αίνων Αγ Δημητρίου Στανίτσα.pdf
    226.7 KB · Views: 585
  • Εσπέριο Δοξαστικό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου υπό Θρ. Στανίτσα.pdf
    1.2 MB · Views: 505

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Δοξαστικό αίνων Αγ Δημητρίου. Εδώ κολλάει το κάλιο αργά παρά ποτέ. Αλήθεια αυτό το θέμα το ξεχάσαμε. Για βάλτε ένα χεράκι.
Ανεβάζω το Δοξαστικό των αίνων γραμμένο στη Β. Κάλαμο.

Υ.Γ. Το δοξαστικό του εσπερινού το έχω ανεβάσει εδώ http://analogion.com/forum/showthread.php?t=19152

[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Νέο αρχείο στα επόμενα.
 
Last edited by a moderator:

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Εσπέριο Δοξαστικό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου... εδώ παρατίθεται σε αυτόγραφο του αειμνήστου. Ελπίζω να σας αρέσει...
Μια ακόμη υπέροχη σύνθεση από τον αείμνηστο. Μήπως υπάρχει και η αντίστοιχη ηχογραφηση?

Υ.Γ. Στο Δοξαστικό των αίνων του αγ. Δημητρίου που ανέβασα στο προηγούμενο μνμ, διόρθωσα ένα λάθος στο κείμενο (ήταν και στο χειρόγραφο) το οποίο πρόσεξα εκ των υστέρων. Όσοι το κατεβάσατε ελέγξτε το πάλι.

[Σημ. συντ. (π.Μ.)] Νέο αρχείο στα επόμενα.
 
Last edited by a moderator:

χριστοφόρος4

Παλαιό Μέλος
Καλημερα !!

Σημερα που ειχαμε πλ α ακουσα εκθαμβος το χερουβικο του πλ α το μελοποιημενο υπο του αειμνηστου του ΑΡΧΟΝΤΟΣ Θρασυβουλου Στανιτσα ...

Ηταν συγκλονιστικο ... Οσο ανεβαινε ο πρωτοψαλτης πιο ψηλα τοσο ανεβαινε και η αγαλλιαση που ενιωθα ...


Πραγματικα εσυγκλονισθην .....
:eek::eek:

Με αλλα λογια επαθα τη πλακα μου ...
:eek::eek::eek:

Φιλικα Παντα
Χριστοφόρος
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Ανεβάζω το Δοξαστικό των αίνων γραμμένο στη Β. Κάλαμο.

Υ.Γ. Το δοξαστικό του εσπερινού το έχω ανεβάσει εδώ http://analogion.com/forum/showthread.php?t=19152

Μια ακόμη υπέροχη σύνθεση από τον αείμνηστο. Μήπως υπάρχει και η αντίστοιχη ηχογραφηση?

Υ.Γ. Στο Δοξαστικό των αίνων του αγ. Δημητρίου που ανέβασα στο προηγούμενο μνμ, διόρθωσα ένα λάθος στο κείμενο (ήταν και στο χειρόγραφο) το οποίο πρόσεξα εκ των υστέρων. Όσοι το κατεβάσατε ελέγξτε το πάλι.
Ανεβάζω ξανα τα 2 υπέροχα αυτα Δοξαστικά του 'Αρχοντα διορθωμένα ως προς τη στοίχιση. Παρακαλώ οι συντονιστές ν'αντικαταστήσουν τα αρχικά. Ευχαριστώ.
 

Attachments

  • Δοξαστικό των Αίνων Εορτής Αγ. Δημητρίου Θρ.Στανίτσα.pdf
    62.2 KB · Views: 258
  • Εσπέριο Δοξαστικό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου υπό Θρ. Στανίτσα.pdf
    80.5 KB · Views: 145

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Μιας κ' πλησιαζει η εορτη του Ευαγγελισμου της Θεοτόκου θα παρακαλούσα όποιος έχει την αντίστοιχη ηχογράφηση του Δοξαστικού του εσπερινού να την μοιραστεί μαζί μας. Ευχαριστώ.
 

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Μιας κ' πλησιαζει η εορτη του Ευαγγελισμου της Θεοτόκου θα παρακαλούσα όποιος έχει την αντίστοιχη ηχογράφηση του Δοξαστικού του εσπερινού να την μοιραστεί μαζί μας. Ευχαριστώ.

Εδώ από την χορωδία του Παύλου Φορτωμά.
 

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Εσπέριο Δοξαστικό του Ευαγγελισμού της Θεοτόκου.

Για τους μη έχοντες, εδώ παρατίθεται σε αυτόγραφο του αειμνήστου. Ελπίζω να σας αρέσει...

Το ίδιο κείμενο σε "καθαρισμένο" PDF. Το είχε ανεβάσει σε PDF παλαιότερα και ο Νεοκλής (εδώ) χωρίς "καθάρισμα". Ελπίζω αυτό να φαίνεται λίγο καλύτερα. Υπάρχει επίσης και δακτυλογραφημένο εδώ.
 

Attachments

  • Ευαγγελισμός - Δοξαστικόν Εσπερινού - Θρασυβούλου Στανίτσα.pdf
    266 KB · Views: 127
Last edited:

lagoudakis

Μιχαήλ Γ. Λαγουδάκης
Δοξαστικό αίνων Αγ Δημητρίου. Εδώ κολλάει το κάλιο αργά παρά ποτέ. Αλήθεια αυτό το θέμα το ξεχάσαμε. Για βάλτε ένα χεράκι.

Το ίδιο κείμενο σε "καθαρισμένο" (όσο γίνεται) PDF. Το είχε ανεβάσει σε PDF παλαιότερα και ο Νεοκλής (εδώ), αλλά αυτό μάλλον φαίνεται λίγο καλύτερα. Υπάρχει επίσης και δακτυλογραφημένο εδώ.
 

Attachments

  • Αγίου Δημητρίου - Δοξαστικόν Αίνων - Θρασυβούλου Στανίτσα.pdf
    173.6 KB · Views: 142
Top