Νάουσα Ημαθίας 26/5/1996 - Κυριακή των Αγίων Πατέρων

xristos.k

Κλωναρίδης-Τσαμκιράνης-Φωτόπουλος-Nίκου
Επιτελους μετα απο πολυ ψαξιμο με φερανε την κασετα που εψαλλε ο κυρ-Γιαννης εδω στη Ναουσα.
Ειναι την Κυριακη των Αγιων Πατερων του 1996 σε πλ.β ηχο.
Με ειχε κανει εκπληξη και ηρθε ξαφνικα χωρις να ξερω απο το Σαββατο και εκατσε μεχρι την Κυριακη.
Δυστηχως ο ορθρος δεν υπαρχει διοτι την δικη μου ηχογραφηση μου την εχουν εχουν παρει καποιοι...
Να ναι καλα ο Κωνσταντινος Καρβουνιαρης που ειχε γραψει και και μου την εδωσε προς ψηφιοποιηση.
Εψαλλε εκεινη την ημερα δεξια ο κ.Κλωναριδης,βοηθοι ο πρωτοψαλτης του Αγιου μηνα,Θωμας Τσουκαλας και πολλοι αλλοι ιεροψαλτες,ισοκρατημα μαζι με μενα 16 χρονων τοτε και αριστερα ο αειμνηστος Δημητριος Νικου με τον Κωστα Καρβουνιαρη και αλλους ιεροψαλτες.
Προσπαθω να κανω οσο πιο ποιοτικο τον ηχο αλλα ειναι δυσκολο ειναι απο κασετοφωνο της πλακας και δεν ακουγεε οπως πρεπει.Να με συγχωρειστε!

Attachments

Last edited:

xristos.k

Παμε στα πιο hard part τωρα..
Ο Κλωναριδης ελεγε για τον Δημητρη οταν τον ακουγε να ψελνει,ανεστησες σημερα τον Παναγιωτιδη....και ποτε ελεγε για σου Σωτηρακη(τον Φωτοπουλο)...
Ο νοων νοειτο..
Δυστηχως ο αποστολος δεν ειναι ολοκληρος..

Attachments

xristos.k

Αξιον εστιν..νομιζαμε θα φυγει το στασιδι απο τη θεση του..
Ακουστε και θα καταλαβετε..

Attachments

xristos.k

Μου εφεραν την κασετα που ειχα τραβηξει εγω την Κυριακη των αγιων πατερων
Η οποια ειναι πολυ καλυτερα γραμμενη αλλα δυστηχως ειναι μονο του ορθρου..
Και ο Δημητρης δεν ακουγετε πολυ δυνατα..το κασετοφωνακι δεν ηταν απο τα καλυτερα..
Αλλα παλι καλα να λεμε...
Οριστε και τα του ορθρου..

Attachments