Μπορω να μετατρέψω αρχεία pdf σε κάποια αλλη μορφή αρχείου, και πώς γίνεται;

pan

Νέο μέλος
Καλησπέρα σε ολους ολες.
Θα ήθελα να ρωτησω αν μπορω να μετατρέψω αρχεία pdf σε κάποια αλλη μορφή αρχείου, και πώς γίνεται.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Καλησπέρα σε ολους ολες.
Θα ήθελα να ρωτησω αν μπορω να μετατρέψω αρχεία pdf σε κάποια αλλη μορφή αρχείου, και πώς γίνεται.
Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Εξαρτάται για ποιο σκοπό θέλεις να το μετατρέψεις.
 

pan

Νέο μέλος
Καλημέρα.
Απλός στο ότι δεν μου το τρέχει ο υπολογιστής μου.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Καλημέρα.
Απλός στο ότι δεν μου το τρέχει ο υπολογιστής μου.

Εάν το αρχείο δεν ανοίγει :
1) Φταίει το αρχείο. Σ΄αυτή την περίπτωση δεν μπορείς και να το μετατρέψεις. Δοκίμασε να το ξανακατεβάσεις.
2) Φταίει ο υπολογιστής. Δες αν έχεις την τελευταία έκδοση του Adobe Reader (είναι δωρεάν). Αν την έχεις και πάλι δεν ανοίγει, τότε βρες κάποιον να κοιτάξει τον υπολογιστή.
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
Έχεις το Adobe Reader εγκατεστημένο;
Αν όχι, κατέβασέ το και ξαναδοκίμασε.
Αν ναι, κάνε δεξί κλικ στο αρχείο, και διάλεξε [άνοιγμα με/open with] και μετά επίλεξε το πρόγραμμα με το οποίο θέλεις να το ανοίξεις, δηλ. το Adobe Reader.
Αν και πάλι παρουσιάζει πρόβλημα, έλεγξε το μέγεθος του αρχείου που θέλεις να ανοίξεις, έχει το ίδιο μέγεθος με το αρχικό που προσπάθησες να κατεβάσεις;
Αν όχι, έχεις πρόβλημα με το κατέβασμα, προσπάθησε να το κατεβάσεις με άλλο πρόγραμμα.
Αν ναι, τότε :confused::confused::confused:
 

pan

Νέο μέλος
Τελικά το βρήκα, και μπορώ να δώ τα αρχεία, αλλά μόνο όταν κάνω αποθήκευση του αρχείου, ανοίγω το Adobe Reader και μετά μπορώ να το δω.
Τέλος πάντον, δεν τα πάω και τόσο καλά με το PC, αλλά θα το ψαξω καλήτερα. Κάθε γνώμη δεκτή!!!!!!!!! :) :) :)
 

e-socratis

Μέλος
εάν πάντως σου χρειαστεί να μετατρέψεις κάποιο pdf σε άλλη μορφή (πχ.word) μπορείς να το κάνεις δωρεάν online σε αυτή για παράδειγμα τη διεύθυνση : www.freepdfconvert.com :)
 

neoklis

Νεοκλής Λευκόπουλος, Γενικός Συντονιστής
εάν πάντως σου χρειαστεί να μετατρέψεις κάποιο pdf σε άλλη μορφή (πχ.word) μπορείς να το κάνεις δωρεάν online σε αυτή για παράδειγμα τη διεύθυνση : www.freepdfconvert.com :)

Η δωρεάν έκδοση επιτρέπει την μετατροπή μόνον των δύο πρώτων σελίδων του pdf σε word ή excel.
 
Top