Κοινωνικόν Κυριακής του Θωμά, Πέτρου Λαμπαδαρίου -"Επαίνει Ιερουσαλήμ τον Κύριον"- ΠΕΤΡΟΥ [ερμην.: Καραμπάσης Δανιήλ]

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Από το ιστολόγιο του ΟΦΕΛΠ, εδώ, ο Δανιήλ ερμηνεύει το Κοινωνικόν της Κυριακής του Θωμά σε μέλος Πέτρου Λαμπαδαρίου.
 

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Από το ιστολόγιο του ΟΦΕΛΠ, εδώ, ο Δανιήλ ερμηνεύει το Κοινωνικόν της Κυριακής του Θωμά σε μέλος Πέτρου Λαμπαδαρίου.

Όπως έλεγα με ένα φίλο πριν από λιγες
ώρες αυτό είναι εξελισσόμενη ζώσα Παράδοση.
Άποψή μου ο Δανιήλ είναι φορέας της.
Ευχαριστούμε τον κ.Μανιάτη.
Μπράβο.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Οι ευχαριστίες ανήκουν στον Δανιήλ για την ερμηνεία αλλά και στον ακάματο κυρ-Παναγιώτη Τζανάκο για την καθημερινή εργασία του στη συλλογή, επεξεργασία και ανάρτηση ηχογραφήσεων των έργων του Πέτρου.

Υγεία και δύναμη και στους δυο!
 

Γιώργος Μ.

Γιώργος Μπάτζιος
Σπάνια οπτικοακουστική εμπερία, από τα πιο ωραία του Δανιήλ που έχουν ανέβει.
Ευχαριστούμε από καρδιάς, φίλε Δανιήλ. Νομίζω ταπεινά ότι η μακρά και ενδελεχής "παιδωμή" σου πάνω στο ύφος και την ψαλτική έφεραν και θα εξακολουθήσουν να φέρνουν θαυμάσιο καρπό προς δόξαν του Θεού και ωφέλεια των ανθρώπων.
 

ΚΑΡΑΜΠΑΣΗΣ ΔΑΝΙΗΛ

Παλαιό Μέλος
Ευχαριστω τον κ Μανιατη για την επισυναψη καθως και τα καλα λογια των συναδελφων!!!Και στον κ Τζανακο συγχαρητηρια βεβαια οπως ειπωθηκε για το σπουδαιο εργο που πραττει!!!
Ανεβαζω κειμενο και ηχητικο!!!!
 

Attachments

  • ΕΠΑΙΝΕΙ ....ΠΕΤΡΟΥ ΛΑΜΠ....ΔΑΝΙΗΛ.mp3
    9.9 MB · Views: 148
  • 01.Κοινωνικον Θωμά-ΠΕΤΡΟΥ.pdf
    547.6 KB · Views: 156

Αηδόνης

Παλαιό Μέλος
Πραγματικά, Δανιήλ, πολύ καλή η ερμηνεία σου.
Μάλλον όχι πολύ καλή, ΥΠΕΡΟΧΗ!!!

Συγχαρητήρια.
 
Γ

Γεώργιος Κ. Σιαπερόπουλος

Guest
Όπως έλεγα με ένα φίλο πριν από λιγες
ώρες αυτό είναι εξελισσόμενη ζώσα Παράδοση.
Άποψή μου ο Δανιήλ είναι φορέας της.
Μπράβο.

Για μία ακόμη φορά ο Δανιήλ "ξεδιπλώνει" το ταλέντο του με την υπέροχη αυτή ερμηνεία.
Φαντάζομαι ότι ο Πέτρος Λαμπαδάριος θα καμάρωνε ακούγοντας αυτή την αγγελική υμνωδία.
 
Top