[Ερώτηση] Καλώς σας βρήκα - Άγνωστο ηχητικό

Γεια σας
Χαίρομαι ιδιαιτέρως που παρευρίσκομαι στην ιστοσελίδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα αξιότιμα μέλη του φόρουμ γνωρίζει τον συγκεκριμένο ιεροψάλτη που άκουγεται στο ηχητικό που παραθέτω. Πρόκειται για μια εγγραφή που ήρθε στα χέρια μου, μαζί με μια ακόμη, από έναν σεβάσμιο γέροντα παλιό ψάλτη του χωριού μου, τον κυρ-Αντώνη Αργυρούδη στο Νέο Καρκαλέτσι Κομοτηνής, ο οποίος απεβίωσε λίγα χρόνια μετά, σε μια εποχή που εγώ μόλις ξεκινούσα τις σπουδές μου στην Μουσικολογία.

Υγιαίνετε και ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Attachments

  • Δοξαστικόν.MP3
    4 MB · Views: 76

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Γεια σας
Χαίρομαι ιδιαιτέρως που παρευρίσκομαι στην ιστοσελίδα και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο από τα αξιότιμα μέλη του φόρουμ γνωρίζει τον συγκεκριμένο ιεροψάλτη που άκουγεται στο ηχητικό που παραθέτω. Πρόκειται για μια εγγραφή που ήρθε στα χέρια μου, μαζί με μια ακόμη, από έναν σεβάσμιο γέροντα παλιό ψάλτη του χωριού μου, τον κυρ-Αντώνη Αργυρούδη στο Νέο Καρκαλέτσι Κομοτηνής, ο οποίος απεβίωσε λίγα χρόνια μετά, σε μια εποχή που εγώ μόλις ξεκινούσα τις σπουδές μου στην Μουσικολογία.

Υγιαίνετε και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Η φωνή ανήκει σε σύγχρονο πρωτοψάλτη και βοηθό ενίοτε στον Ι. Ν. Αγ. Ειρήνης της οδού Αιόλου. Θα λεγα ότι είναι είτε ο Πολίτης Π. Κουτράς ή ο Δ. Ζαϊτίδης ή κάποιος άλλος της ΕΛΒΥΧ..Μάλλον ο πρώτος..
 
Η φωνή ανήκει σε σύγχρονο πρωτοψάλτη και βοηθό ενίοτε στον Ι. Ν. Αγ. Ειρήνης της οδού Αιόλου. Θα λεγα ότι είναι είτε ο Πολίτης Π. Κουτράς ή ο Δ. Ζαϊτίδης ή κάποιος άλλος της ΕΛΒΥΧ..Μάλλον ο πρώτος..
Ευχαριστώ πολύ dimskrekas. Μοιάζει λίγο, αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι πρόκειται για τον κ.Κουτρά. Ευχαριστώ πάντως.
 
Παρακαλώ όποιος αδελφός έχει κάποια ιδεά περί του προσώπου ας μη διστάσει οποιαδήποτε στιγμή να μας βοηθήσει. Ευχαριστώ θερμά.
 

greek487

Tasos N.
Η φωνή ανήκει σε σύγχρονο πρωτοψάλτη και βοηθό ενίοτε στον Ι. Ν. Αγ. Ειρήνης της οδού Αιόλου. Θα λεγα ότι είναι είτε ο Πολίτης Π. Κουτράς ή ο Δ. Ζαϊτίδης ή κάποιος άλλος της ΕΛΒΥΧ..Μάλλον ο πρώτος..

Φωνή του φίλου Δ. Ζαϊτίδη αποκλείετε να είναι. Του Π. Κούτρα μάλλον όχι. Σκέφτηκα ίσως να είναι του κ. Ιωάννη Παπαχρόνη, αλλά δεν νομίζω. Μάλλον για πρώτη φορά την ακούω.

Πρόκειται για μια εγγραφή που ήρθε στα χέρια μου, μαζί με μια ακόμη ...

Ημερομηνία έχετε για την ηχογράφηση? Η άλλη εγγραφή την ανεβάσατε?

Πολλή ωραία! Ευχαριστούμε!

 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Η φωνή ανήκει σε σύγχρονο πρωτοψάλτη και βοηθό ενίοτε στον Ι. Ν. Αγ. Ειρήνης της οδού Αιόλου. Θα λεγα ότι είναι είτε ο Πολίτης Π. Κουτράς ή ο Δ. Ζαϊτίδης ή κάποιος άλλος της ΕΛΒΥΧ..Μάλλον ο πρώτος..

Ναι,μάλλον ο κος Πολίτης είναι.
 
Top