[Ερώτηση] Ηχογραφήσεις Χαραλάμπους Κουτσονικολή, Νέστορος Παπαλεξίου, Δημητρίου Βούλγαρη.

Papassss

Παλαιό Μέλος
Υπαρχουν ηχογραφισεις του Χαραλαμπους Κουτονικολη που ηταν μουσικοδιδασκαλος στην σχολη της Αγιας Αναστασιας Βασιλικων? Ή του Νεστορος Παπαλεξιου ή του Δημητριου Βουλγαρη. Εδω στην Θεσσαλονικη υπηρξαν αυτοι πολυ καταξιωμενοι.
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
Υπαρχουν ηχογραφισεις του Χαραλαμπους Κουτονικολη που ηταν μουσικοδιδασκαλος στην σχολη της Αγιας Αναστασιας Βασιλικων? Ή του Νεστορος Παπαλεξιου ή του Δημητριου Βουλγαρη. Εδω στην Θεσσαλονικη υπηρξαν αυτοι πολυ καταξιωμενοι.

Απο οτι φαινετε κανεις δεν γνωριζει ττιποτα!!!!
 
Απο οτι φαινετε κανεις δεν γνωριζει ττιποτα!!!!

Έχουμε κάνει παλαιότερα εκτενή αναφορά και συμμετείχες και εσύ .
Ψάξε καλύτερα

Υ.Γ. έχω υποσχεθεί , ότι κάτι θα ανεβάσω από Παπαλεξίου (παρτιτούρες χειρόγραφες ) αλλά ηχογραφήσεις -πλεον- δεν έχω . (δανεικές και αγύριστες)
.... εν καιρώ , μόλις θα έχω πρόσβαση στο υλικό μου
 
Last edited:

Nikos

Member
Έχουμε κάνει παλαιότερα εκτενή αναφορά και συμμετείχες και εσύ .
Ψάξε καλύτερα

Υ.Γ. έχω υποσχεθεί , ότι κάτι θα ανεβάσω από Παπαλεξίου (παρτιτούρες χειρόγραφες ) αλλά ηχογραφήσεις -πλεον- δεν έχω . (δανεικές και αγύριστες)
.... εν καιρώ , μόλις θα έχω πρόσβαση στο υλικό μου

κ.Καλπακίδη καλησπέρα,

υπάρχει ενδιαφέρον για παρτιτούρες του παπαλεξίου;;;; Αν ναι έχω κάμποσες.... πείτε μου να ανεβάσω ή να στείλω προσωπικά σε όποιον θέλει για να δει το συγγραφικό του έργο τουλάχιστον...!!!!
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
κ.Καλπακίδη καλησπέρα,

υπάρχει ενδιαφέρον για παρτιτούρες του παπαλεξίου;;;; Αν ναι έχω κάμποσες.... πείτε μου να ανεβάσω ή να στείλω προσωπικά σε όποιον θέλει για να δει το συγγραφικό του έργο τουλάχιστον...!!!!

ΕΓΩ ΤΙΣ ΘΕΛΩ
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
Έχουμε κάνει παλαιότερα εκτενή αναφορά και συμμετείχες και εσύ .
Ψάξε καλύτερα

Υ.Γ. έχω υποσχεθεί , ότι κάτι θα ανεβάσω από Παπαλεξίου (παρτιτούρες χειρόγραφες ) αλλά ηχογραφήσεις -πλεον- δεν έχω . (δανεικές και αγύριστες)
.... εν καιρώ , μόλις θα έχω πρόσβαση στο υλικό μου

ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΥΟ ΨΑΛΤΕΣ
 

Papassss

Παλαιό Μέλος
τελικα πηγα του ζητησα κασετες και δεν μου εδωσε γιατι θελει να τις κανει cd
 

takis852

Νέο μέλος
Υπαρχουν ηχογραφισεις του Χαραλαμπους Κουτονικολη που ηταν μουσικοδιδασκαλος στην σχολη της Αγιας Αναστασιας Βασιλικων? Ή του Νεστορος Παπαλεξιου ή του Δημητριου Βουλγαρη. Εδω στην Θεσσαλονικη υπηρξαν αυτοι πολυ καταξιωμενοι.

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ , ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΝΕΣΤΟΡΑ ΠΑΠΑΛΕΞΙΟΥ
 

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Υπαρχουν ηχογραφισεις του Χαραλαμπους Κουτονικολη που ηταν μουσικοδιδασκαλος στην σχολη της Αγιας Αναστασιας Βασιλικων? Ή του Νεστορος Παπαλεξιου ή του Δημητριου Βουλγαρη. Εδω στην Θεσσαλονικη υπηρξαν αυτοι πολυ καταξιωμενοι.

Το όνομα του Θεολόγου Καθηγητή της Βυζαντινής και Ευρωπαϊκής Μουσικής εν τη Ανωτέρα Εκκλησιαστική Σχολή Θεσσαλονίκης είναι Χαράλαμπος Κουτσονικολής, τη δεκαετία του 70, κ μάλλον διαδέχθηκε τον Δ. Σουρλαντζή εκεί. Καλό είναι να διορθωθεί. Δυστυχώς δε διαθέτω ηχογραφήσεις του.


Δ.
 

takis852

Νέο μέλος
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 18ης ΚΥΡΙΑΚΗΣ
 

Attachments

  • ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 18ης ΚΥΡΙΑΚΗΣ.mp3
    4.5 MB · Views: 52

takis852

Νέο μέλος
ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ...
 

Attachments

  • ΘΕΟΤΟΚΕ ΠΑΡΘΕΝΕ.mp3
    4.3 MB · Views: 61

Papassss

Παλαιό Μέλος
δεν εχετε τιποτα αλλο??? παρακαλω (αν εχετε χρονο βεβαια):)
 
Top