Ηχογραφήσεις Ηλία Νεκτάριου 3

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Παραθετω αγαπητοι συναδελφοι καποιες ηχογραφησεις....
Οι τρεις ειναι σημερινες...Και επειδη ειναι live(και οι 4),παρακαλω,ενας ενας με τη σειρα να με φασκελωνει!...:D
Οι παρατηρησεις,εννοειται δεκτες...Καλη ακροαση!:)
 

Attachments

  • erxomenos o kyrios.MP3
    6 MB · Views: 52
  • twn agiwn paterwn o xoros.MP3
    9.1 MB · Views: 20
  • leitourgika-aksion estinAgia.MP3
    5.6 MB · Views: 19
  • koinwniko aineite Agia.MP3
    8.8 MB · Views: 19
Last edited:

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Πολύ ωραίες ηχογραφήσεις. Κατανυκτικό και σεμνό το ψάλσιμο. Ωραίος και ο άγια. Μπράβο συνονόματε.

Ευχαριστω πολυ Ηλια για τα καλα σου λογια!:)
Για πες μου ομως...ο χρονος στο Ερχομενος ο Κυριος,μηπως ειναι κατα τι,πιο συντομος,απ'οτι πρεπει;

Ευχαριστω!
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Ευχαριστω πολυ Ηλια για τα καλα σου λογια!:)
Για πες μου ομως...ο χρονος στο Ερχομενος ο Κυριος,μηπως ειναι κατα τι,πιο συντομος,απ'οτι πρεπει;

Ευχαριστω!

Μια χαρά είναι ο χρόνος. Το τέμπο είναι εκεί που πρέπει. Δεν είναι Χερουβικό. ;) Άλλο να το λες εκτός Ναού. Υποθέτοντας λοιπόν οτι είσαι σε Ναό είναι μια χαρά. Το κείμενο από ποιον ειναι?
 

ilias nektarios

Παλιο-μέλος... και μισό!
Μια χαρά είναι ο χρόνος. Το τέμπο είναι εκεί που πρέπει. Δεν είναι Χερουβικό. ;) Άλλο να το λες εκτός Ναού. Υποθέτοντας λοιπόν οτι είσαι σε Ναό είναι μια χαρά. Το κείμενο από ποιον ειναι?

Kαλημερα και ευχαριστω πολυ Μιχαλη!:)

Ειναι απο τη Μ. Εβδομαδα του Θεοδοσοπουλου. Την βρισκω,απο τις πολυ καλες!
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Kαλημερα και ευχαριστω πολυ Μιχαλη!:)

Ειναι απο τη Μ. Εβδομαδα του Θεοδοσοπουλου. Την βρισκω,απο τις πολυ καλες!

Καλημέρα! Να σε καλά. Σίγουρα πολύ καλή η Μ. Βδομάδα του Χρύσανθου. Αλλά οχι σαν του Πριγγου(γούστα είναι αυτά:D)
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Καλημέρα! Να σε καλά. Σίγουρα πολύ καλή η Μ. Βδομάδα του Χρύσανθου. Αλλά οχι σαν του Πριγγου(γούστα είναι αυτά:D)
Κοιτα να δεις, οι περισσοτεροι στηριχτηκαν στη Μ.Εβδομαδα του Πριγγου και την πηγαν ενα βημα παραπερα επομενως ειναι λαθος πιστευω να συγκρινουμε αυτα τα 2 εργα διοτι το ενα ειναι εξελιξη του αλλου οπως και αυτη του Καραμανη, κατα την αποψη μου.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Greekψαλτης;118725 said:
Κοιτα να δεις, οι περισσοτεροι στηριχτηκαν στη Μ.Εβδομαδα του Πριγγου και την πηγαν ενα βημα παραπερα επομενως ειναι λαθος πιστευω να συγκρινουμε αυτα τα 2 εργα διοτι το ενα ειναι εξελιξη του αλλου οπως και αυτη του Καραμανη, κατα την αποψη μου.

Χάθηκες εσύ! Καλά είσαι? :) Να πήραν βάση του Πριγγου ναι. Να την πήγαν ένα βημα παραπάνω λίγο δύσκολο. Βασικα δεν συγκρίνω τα 2 έργα. Απλά δηλώνω την προτίμηση μου!
 

Greekψαλτης

Ψαλῶ τῶ Θεῶ μου, ἕως ὑπάρχω.
Αρχων;118728 said:
Χάθηκες εσύ! Καλά είσαι? :) Να πήραν βάση του Πριγγου ναι. Να την πήγαν ένα βημα παραπάνω λίγο δύσκολο. Βασικα δεν συγκρίνω τα 2 έργα. Απλά δηλώνω την προτίμηση μου!
Καλα ειμαι Δοξα το Θεο! Τι λεει η ομορφη Ροδος? Ως προς το θεμα τωρα, την αποψη μου εκφραζω και εγω με καθε επιφυλαξη παντα, αλοιμονο δεν ειμαστε δα και αλλαθητοι σαν τον πάπα!:p
Υ.Γ. Μιας και ειναι η δουλεια σου οι Η/Υ δωσε μια απαντηση εδω http://analogion.com/forum/showthread.php?p=118722#post118722 σε παρακαλω αν μπορεις.
 

Μιχαήλ Τσαβαρής

Ιερός Καθεδρικός Ναός Ευαγγελισμού της Θεοτόκου
Καλα ειμαι Δοξα το Θεο! Τι λεει η ομορφη Ροδος? Ως προς το θεμα τωρα, την αποψη μου εκφραζω και εγω με καθε επιφυλαξη παντα, αλοιμονο δεν ειμαστε δα και αλλαθητοι σαν τον πάπα!:p
Υ.Γ. Μιας και ειναι η δουλεια σου οι Η/Υ δωσε μια απαντηση εδω http://analogion.com/forum/showthread.php?p=118722#post118722 σε παρακαλω αν μπορεις.

Μια χαρα και η Ροδος! Θα σου εδινα την απαντηση αλλα δεν ειναι το αντικειμενο μου!Δεν ασχολουμε και τοσο με προγραμματα. Αν ομως ποτε σου χαλασει το pc(χτυπα ξυλο) τοτε ναι! Να μου το πεις για να βρουμε την λυση!
 
Top