Εσπερινός, όρθρος, λειτουργία γ΄ ήχου.

kiltzanidis

Μέλος
Eιναι κριμα να χανονται τετοιες φωνες.Μια απ' τις πιο θεατρικες φωνες που εχω ακουσει,που σιγουρα σου βγαζει συναισθημα...
Το θεμα ειναι ομως να βελτοωνομαστε συνεχεια οχι να μενουμε στο γεγονος οτι ηρθε ο Στανιτσας να μας ακουσει...
Ωραιος και μπραβο του αλλα μονο αυτο ειναι;
Λιγο να λεγε μεσα απο τα βιβλια θα ηταν ενας εκ των κορυφαιων...
 

Attachments

  • aini tritou ihou.mp3
    7.2 MB · Views: 418
  • anavathmi tritou ihou.mp3
    3 MB · Views: 245
  • antifona k apol tritou ihou.mp3
    4.6 MB · Views: 203
  • apostiha tritou ihou.mp3
    3.8 MB · Views: 202
  • doxa eis to oros.mp3
    6.5 MB · Views: 264
  • doxa osiou ihos 2.mp3
    5.1 MB · Views: 177
  • doxa si kirie.mp3
    1.6 MB · Views: 171
  • epi ton potamon.mp3
    3.2 MB · Views: 243
  • kekragarion ihos 3 o toy paradoksou.mp3
    7.7 MB · Views: 231

kiltzanidis

Μέλος
Δ.Bαζα μερος β'...
 

Attachments

  • doxologia ihos pla.mp3
    8.9 MB · Views: 263
  • eulogitaria anastasima.mp3
    2.7 MB · Views: 219
  • herouvikon ihos 3.mp3
    10.9 MB · Views: 247
  • kanon.mp3
    1.5 MB · Views: 121
  • katavasies arges stauron haraxas.mp3
    9.2 MB · Views: 220
  • kathismata tritoy ixou.mp3
    1.8 MB · Views: 149
  • kirie eleison k parashou kirie.mp3
    5 MB · Views: 177
  • kirie eleison k parasxou kirie ihos 3.mp3
    4 MB · Views: 173

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Eιναι κριμα να χανονται τετοιες φωνες.Μια απ' τις πιο θεατρικες φωνες που εχω ακουσει,που σιγουρα σου βγαζει συναισθημα...
Το θεμα ειναι ομως να βελτοωνομαστε συνεχεια οχι να μενουμε στο γεγονος οτι ηρθε ο Στανιτσας να μας ακουσει...
Ωραιος και μπραβο του αλλα μονο αυτο ειναι;
Λιγο να λεγε μεσα απο τα βιβλια θα ηταν ενας εκ των κορυφαιων...

Καλε μου φιλε να'σαι καλα . Ειναι Ο κορυφαιος ! Δες λιγο τα σχολια μου στην Κυριακη του τυφλου . Οσο για το συναισθημα ειναι ο ΕΝΑΣ !
 

kiltzanidis

Μέλος
Δ.Bαζα μερος γ'...
 

Attachments

  • leitourgika k axion estin.mp3
    7.6 MB · Views: 255
  • o kirios evasileusen.mp3
    899.5 KB · Views: 116
  • pentikostos ihos pl a.mp3
    9.3 MB · Views: 233
  • simeron o tis noeris.mp3
    1.9 MB · Views: 126
  • theos kirios k apolitikia.mp3
    2.8 MB · Views: 151
  • timiotera k ennati.mp3
    4.8 MB · Views: 185

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Φιλε "kiltzanidis" αν εχεις κι'αλλες ηχογραφησεις του ΒΑΖΑ ανεβασε τες . Ευχαριστω !
 

basiliosn

βασιλης νικολοπουλος
Eιναι κριμα να χανονται τετοιες φωνες.Μια απ' τις πιο θεατρικες φωνες που εχω ακουσει,που σιγουρα σου βγαζει συναισθημα...
Το θεμα ειναι ομως να βελτοωνομαστε συνεχεια οχι να μενουμε στο γεγονος οτι ηρθε ο Στανιτσας να μας ακουσει...
Ωραιος και μπραβο του αλλα μονο αυτο ειναι;
Λιγο να λεγε μεσα απο τα βιβλια θα ηταν ενας εκ των κορυφαιων...

Ο ΣΤΑΝΙΤΣΑΣ δεν τον ακουσε μονο αλλα ειπε και κατι γι'αυτον .....!
Οχι επειδη ο ανθρωπος αυτος με ωθησε στην μουσικη μας , αλλα επειδη αυτο μου λεει το μουσικο μου αισθητηριο λεω μετα παρρησιας εκφραζοντας σαφως προσωπικη αποψη , οτι ο ΒΑΖΑΣ ειναι ο πρωτος μετα τον ενα ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟ ΣΤΑΝΙΤΣΑ !!!
 

farlekas 1980

Παλαιό Μέλος
Eιναι κριμα να χανονται τετοιες φωνες.Μια απ' τις πιο θεατρικες φωνες που εχω ακουσει,που σιγουρα σου βγαζει συναισθημα...
Το θεμα ειναι ομως να βελτοωνομαστε συνεχεια οχι να μενουμε στο γεγονος οτι ηρθε ο Στανιτσας να μας ακουσει...
Ωραιος και μπραβο του αλλα μονο αυτο ειναι;
Λιγο να λεγε μεσα απο τα βιβλια
θα ηταν ενας εκ των κορυφαιων...

Εκπλησομαι :eek::eek::eek: ! Αυτος ο καλλιφωνοτατος ψαλτης ειναι εμπειρικος ;;;
 

Johnsteff

Στεφούλης Ιωάννης
Εκπλησομαι :eek::eek::eek: ! Αυτος ο καλλιφωνοτατος ψαλτης ειναι εμπειρικος ;;;

Δεν είναι εμπειρικός!
Τα ξέρει από μέσα και απ' έξω. Απλώς προτιμάει μονίμως τον αυτοσχεδιασμό. Σ' αυτό είναι ταλαντούχος όσο λίγοι. Αν κάποιος θέλει να τον κρίνει επ' αυτού, ας το πράξει.
 
ΦΙΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΑΛΤΗ ΜΟΥ ΘΥΜΗΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΙΜΙΑ [ΟΣΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ Η ΑΛΕΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΡΕΜΑΣΤΑΡΙΑ]
 

ΣΤΟΥΡΑΙΤΗΣ

Νέο μέλος
Eιναι κριμα να χανονται τετοιες φωνες.Μια απ' τις πιο θεατρικες φωνες που εχω ακουσει,που σιγουρα σου βγαζει συναισθημα...
Το θεμα ειναι ομως να βελτοωνομαστε συνεχεια οχι να μενουμε στο γεγονος οτι ηρθε ο Στανιτσας να μας ακουσει...
Ωραιος και μπραβο του αλλα μονο αυτο ειναι;
Λιγο να λεγε μεσα απο τα βιβλια θα ηταν ενας εκ των κορυφαιων...

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ . ΕΧΩ ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΙΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ 4 ΧΡΟΝΙΑ . ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΘΗΜΑ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΑΙΣΘΑΝΟΤΑΝ ΚΑΠΩΣ ΑΒΟΛΑ , ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΡΙΖΕ ΤΟ ΕΥΡΟΣ ΤΗΣ ΦΩΝΗΤΗΚΗΣ ΤΟΥ ΔΡΑΣΗΣ . ΟΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΑΘΗΜΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΗΤΑΝ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ
 

ΣΤΟΥΡΑΙΤΗΣ

Νέο μέλος
Δεν είναι εμπειρικός!
Τα ξέρει από μέσα και απ' έξω. Απλώς προτιμάει μονίμως τον αυτοσχεδιασμό. Σ' αυτό είναι ταλαντούχος όσο λίγοι. Αν κάποιος θέλει να τον κρίνει επ' αυτού, ας το πράξει.

ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΙΔΙΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΞΕΤΑΖΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΑΝΑΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΠΑΝΤΑΝΑΣΑΣ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΗΤΑΝ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΑΠ' ΕΞΩ . ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ
 

KOSMASOMELODOS

kosmas o melodos
Εκπλησομαι :eek::eek::eek: ! Αυτος ο καλλιφωνοτατος ψαλτης ειναι εμπειρικος ;;;
δεν ειναι εμπειρικος . ειναι μεγαλος γνωστης της β.μ ... το οτι δεν βγαζει βιβλιο στο αναλογιο ειναι αλλο θεμα .
 

Θανασακης

Παλαιό Μέλος
Κ εμενα ο καθηγητης μου σπανια ανοιγε βιβλια στο αναλογιο (ενω ειχε πτυχιο) κ ετσι εφτασα σε μισο χρονο να ψαλλω τα "στανταρ" κομματια της Θειας Λειτουργιας απ'εξω κ να αυτοσχεδιαζω κιολας....Στην αρχη βεβαια αυτο σαν μαθητευομενο με πελαγωνε...
 
Top