[Ανακοίνωση] Εσπερινός Αγίου Αρσενίου

  • Thread starter ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  • Start date
Τ

ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Guest
Μετα ευλαβειας προς τον Αγιο αξιωθηκαμε χθες στον Ι.Ν.Εισοδιων Της Θεοτοκου στην μαρτυρικη κωμοπολη Χωριστης Δραμας να ψαλλουμε τον Εσπερινο.
Προσκεκλημενος ηταν ο αγαπημενος μου φιλος κ.Δημητριος Χριστοδουλου,Πρωτοψαλτης Προφητη Ηλια Πυλαιας,οπου και ελαβε χρεη Λαμπαδαριου καθως και την διευθυνση του αριστερου χορου.
Τον δεξιο χορο ανελαβε ο Πρωτοψαλτης του ναου...εγω δηλαδη,οπου με πληθος μαθητων και φιλων μα πανω απ'ολα με την βοηθεια Του Θεου και του Αγιου Αρσενιου τα καταφεραμε να τον Δοξασουμε οπως επρεπε.View attachment ανοιξανταρια.wma

View attachment τις μη μακαρισει σε.wma

View attachment δοξα...και νυν αποστιχων.wma
 

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ80

Νέο μέλος
Μετα ευλαβειας προς τον Αγιο αξιωθηκαμε χθες στον Ι.Ν.Εισοδιων Της Θεοτοκου στην μαρτυρικη κωμοπολη Χωριστης Δραμας να ψαλλουμε τον Εσπερινο.
Προσκεκλημενος ηταν ο αγαπημενος μου φιλος κ.Δημητριος Χριστοδουλου,Πρωτοψαλτης Προφητη Ηλια Πυλαιας,οπου και ελαβε χρεη Λαμπαδαριου καθως και την διευθυνση του αριστερου χορου.
Τον δεξιο χορο ανελαβε ο Πρωτοψαλτης του ναου...εγω δηλαδη,οπου με πληθος μαθητων και φιλων μα πανω απ'ολα με την βοηθεια Του Θεου και του Αγιου Αρσενιου τα καταφεραμε να τον Δοξασουμε οπως επρεπε.View attachment 20299

View attachment 20300

View attachment 20301

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Top