Επιλογές σε όλους τους ήχους

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Η αλήθεια είναι πως οι Αγιορείτες μου αρέσουν πάρα πολύ. Όμως υπήρξαν και υπάρχουν και άλλοι υπέροχοι ψάλτες. Πάρτε και κάτι από τον Μαιδανόγλου ελπίζω να μην έχουν ξανα ανέβει αυτά. (Αν δω ότι σας αρέσουν) θα ανεβάσω επιλογές του σε όλους τους ήχους.
Αρχίζουμε με Α ήχο.

Attachments

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Αφού βλέπω ότι τα θέλετε και μια και δεν έχω κλείσει ακόμη το pc θα σας δώσω και άλλους 2 ήχους. Πάμε γερά ........

Ακούστε ρε παιδιά εκτέλεση στα 2 προσόμοια των Αγίων Αθανασίου και Κυρίλλου.

Attachments

PavlosKouris

Pavlos Papadopaidi
Μεγάλη φωνή,ωραία χροιά κ έκταση.
ευχαριστούμε θερμά.
Οι ηχογραφήσεις από Τήνο;

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Ανεβάζω πολλά πράγματα και για να τα ακούτε αλλά και για να τα σώζω. Το σκεπτικό μου είναι ότι αν κάποιος π.χ έχει μια σπάνια ηχογράφηση και την ανεβάσει εδώ (ψαλτολόγιο), σε περίπτωση που την χάσει , μπαίνει και την ξαναβρίσκει.
Το έχω πάθει (είχα χάσει κασέτα) - αλλά επειδή την είχα ανεβάσει εδώ μπήκα χαλαρά και σε 5 λεπτά την ξανα-είχα στα χέρια μου.

Attachments

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Οι ηχογραφήσεις είναι ανάμικτες από Άγιο Μηνά Ηρακλείου Κρήτης και μερικές από την Ευαγγελίστρια Τήνου- κάπου στα 1973

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Συνεχίζουμε με πλ.β από τον μακαριστό Σπύρο Μαιδανόγλου - Οι ύμνοι είναι από ζωντανές ηχογραφήσεις του την περίοδο 1970-1974 στον Άγιο Μηνά Ηρακλείου Κρήτης και στην Παντάνασσα της Πάτρας.

Attachments

SINGEORGE

Παλαιό Μέλος
Συνεχίζω με επιλογές σε ήχο βαρύ.

Attachments