ΕΠΕΙΓΟΝ: Εκδημία Ιωάννη Στρατάκη

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι
Με πολυ θλιψη γνωριζω στα μελη του φορουμ , τον θανατο του ΓΙΑΝΝΗ
ΣΤΡΑΤΑΚΗ , επι 26 χρονια Λαμπαδαριου μου (φιλου και κουμπαρου μου) εν
τω Ιερω Ναω Της Αγιας Βαρβαρας Ηρακλειου . Πεθανε σημερα , εορτη της Αγιας Μαρινας (στην ενορια εχουμε και δευτερο μικρο ναο επ'ονοματι της
Αγιας Μαρινας) , ημερα των γενεθλιων του (57 προς 58 ετων) .
Παρακαλω τους ιερεις-μελη του φορουμ , οπως σε πρωτη ευκαιρεια μνημονευσουν εν τω ναω , τον αποθανωντα δουλο του Θεου Γιαννη , γιο ιερεως και παιδιωθεν ψαλτη . Ευχαριστω .
 

petrosgrc

Πέτρος Γαλάνης
Ο Θεός να τον συγχωρέσει και να τον αξιώσει να ψάλλει στο επουράνιο θυσιαστήριο! Συλληπητήρια στην οικογένειά του και σε εσάς κ. Λιναρδάκη.
 

Χρῆστος Πανάγου

Χρῆστος Πανάγου
Τὰ θερμά μου συλλυπητήρια κ. Λιναρδάκη. Εὔχομαι ὁλόψυχα ὁ Πανάγαθος Θεὸς νὰ ἀναπαύσει τὸν κοιμηθέντα Ἰωάννη ἐν χῶρᾳ ζώντων καὶ μεταξὺ Δικαίων ἰστάμενος νὰ ψάλλει τὸν Τρισάγιο ὕμνο: Ἅγιος, ἅγιος, ἅγιος Κύριος Σαβαώθ, πλήρης ὁ οὐρανὸς καὶ ἡ γῆ τῆς δόξης Σου...
 

apostolos

Απόστολος Κομπίτσης
Βαγγέλη,

Θερμά συλλυπητήρια και ζωή σ' εσάς. Ο Θεός να αναπαύση την ψυχή του και να τον τάξη στην χορεία των δικαίων. Ας είναι μακαρία η οδός ην πορεύει προς τόπον αναπαύσεως.

Να είστε εσείς καλά να τον θυμάστε.

Απόστολος
 

Dionysios

Διονύσιος Ἀνατολικιώτης, «γηράσκω ἀεὶ διορθούμενο
᾿Εκφράζω καὶ ἐγὼ τὰ θερμά μου συλλυπητήρια. ὁ Θεὸς νὰ τὸν ἀναπαύσῃ καὶ νὰ τὸν ἔχῃ μαζὶ μὲ τὰ χερουβὶμ καὶ τὰ σεραφὶμ πρωτοψάλτην τοῦ οὐρανίου θυσιαστηρίου μεταξὺ τῶν ἀρχαγγέλων. στὴν οἰκογένειά του καὶ τοὺς λοιποὺς συγγενεῖς του κάθε παρηγορία ἀπὸ Θεοῦ, δύναμι καὶ νὰ ζήσετε νὰ τὸν θυμᾶστε.
 

stapaman

Εφησυχάζων & ενίοτε προξενών αλγεινάς εντυπώσεις δ
Θερμά συλλυπητήρια σε όλους σας, συγγενείς, φίλους του αειμνήστου. Ο Θεός να τον αναπαύσει.
 

Αθωνίτης

Παλαιό Μέλος
Ο Θεός να τον αναπαύει τον κ.Ιωάννη.
Απο σήμερα θα μνημονέυεται και στο μοναστήρι μας.
Είχε κάτι κ.Βαγγέλη ή ξαφνικό ήταν?
 

π. Μάξιμος

Γενικός Συντονιστής
Με πολυ θλιψη γνωριζω στα μελη του φορουμ , τον θανατο του ΓΙΑΝΝΗ ΣΤΡΑΤΑΚΗ .
Παρακαλω τους ιερεις-μελη του φορουμ.
Τά θερμά μου συλλυπητήρια κ. Λιναρδάκη. Μόλις ἐπέστρεψα. Θά τελέσω νεκρώσιμον τρισάγιον τό Σάββατο καί θά τόν μνημονεύσω στή λειτουργία τῆς Κυριακῆς.
Οἱ συμπτώσεις πού ἀναφέρετε μᾶς δίδουν μηνύματα παρηγοριᾶς. Θά ἐπρόκειτο περί ἀγαθοῦ ἀνθρώπου, πού ὁ Κύριος, ὅπως τόν χάρισε στήν πρόσκαιρο ζωή γιά νά τό ὑπηρετήσει, τήν αὐτή ἡμέρα τόν κάλεσε καί στό ὑπερουράνιον θυσιαστήριον διά νά τόν ὑμνεῖ ἀκαταπαύστως.
Θά τά εἴπωμεν καί τηλεφωνικῶς καί δι᾿ ἐπιστολῆς.
Κουράγιο...
 

teofilos3

Γεώργιος Παλιούρας
Βαγγέλη και εγώ εκφράζω τα συλληπητήριά μου για τον μακαρίτη το Γιάννη ,τον επι 30 χρόνια ηδυμελιφθογγο συνεργάτη σου στο αναλόγιο και λαμπαδάριό σου ,στον ιερό ναό της αγίας βαρβάρας,
ο θεός να τον αναπαύσει,και εύχομαι να ξαναγίνει ψάλτης στον κόσμο τον επάνω.
Γιώργος Παλιούρας
 

μάρκελλος

Μάρκελλος Πιράρ, Γενικός συντονιστής
Μακαρία αυτού. Και στους δικούς του και σε σάς καλή δύναμη και πολλές υπομονές.
 
Last edited:

georgiosben

Γιώργος Μπενέτσης
Ο Θεός να τον αναπαύσει και κάθε παρηγορία στους οικείους του.
 

koudounellis

Ευστράτιος Κουδουνέλλης
:(Ο Θεός να τον αναπαυσει . θα τον μνημονευσουμε σε θ. λειτουργία.
Καλή δύναμη σε σας και στην οικογένειά του.
 

Dimitri

Δημήτρης Κουμπαρούλης, Administrator
Staff member
Θεός 'χωρέστον. Συλλυπητήρια και από μένα κ. Βαγγέλη. Όταν χάνουμε ψάλτες (και μάλιστα νέους και εν ενεργεία) πονάει ακόμα πιό πολύ. Ο θεός να τον αναπαύσει και να δίνει κουράγιο σε συγγενείς και φίλους.
 

tb---

τσοπάνης
Ο Θεός να τον αναπαύσει. Συλλυπητήρια , κουράγιο και υπομονή σε όλους σας.
 

evangelos

Ευάγγελος Σολδάτος
Τα συλληπητήριά μου κύριε Βαγγέλη, ο θεός να τον καλοδεχτεί όπως και όλους μας στη Βασιλεία Του
 

Nikos L.

Παλαιό Μέλος
Ευάγγελε, ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του και να δώσει δύναμη στους οικείους του.
Κάθε φορά που "φεύγει"ένας ψάλτης, είναι σα να φεύγει ένα κομμάτι μας.
Πριν 3 μήνες έχασα κι εγώ τον μόνο άνθρωπο που γνώριζε μουσική κ μπορούσε να με βοηθήσει στην ενορία, οι άλλοι...τσατρα πατρα. επι 1 μήνα δεν είχα όρεξη να ψάλλω.
Συλλυπητήρια...
 

spyridon

Ἀρχιμ. Σπυρίδων Σκορδίλης
κ. Λιναρδάκη.

Δεχθείτε παρακαλώ τα θερμά μου συλλυπητήρια επί τη εκδημία του εκλεκτού συνεργάτη και Λαμπαδαρίου του Ιερού σας Ναού.

Προσεύχομαι στον Αναστάντα Κύριο να κατατάξει την ψυχή του εν χώρα ζώντων, ένθα οι δίκαιοι αναπαύονται.

Στους οικείους να δίνει ο Θεός δύναμη και παρηγορία.

Σ' εσάς να κρατήσετε τη μνήμη του ζωντανή, και την ελπίδα και προσμονή της κοινής Αναστάσεως.

Θα τον μνημονεύουμε στη Θ. Λειτουργία.

Ας είναι αιωνία η μνήμη του.

π. Σπυρίδων Σκορδίλης.
 
Top