Δοξαστικό Αγίου Ραφαήλ

της εύρεσης των Λειψάνων, σε ήχο πλάγιο του δευτέρου.
 

Attachments

  • Δόξα Εσπερίων εορτής της εύρεσης των λειψάνων των Αγίων Ραφαήλ Νικολάου και Ειρήνης.pdf
    240 KB · Views: 72
Ξανα ανεβάζω το Δοξαστικό της Ευρέσεως των λειψάνων του αγίου Ραφαήλ, συμπληρωμένο με τις φθορές που εκ παραδρομής έλειπαν (καθ υπόδειξιν του Νικολάου Γιάννου, τον οποίο και ευχαριστώ). Ο παρατονισμός στην λέξη "εύρεσιν" δεν μπορεί να διορθωθεί άμεσα διότι δεν έχω αποθηκευμένο το δοξαστικό παρά μόνο σε pdf. εν καιρώ...
 

Attachments

  • το δοξαστικό των εσπερίων τησ εορτήσ τησ εύρεσησ των λειψάνων των αγίων ραφαήλ.pdf
    247.7 KB · Views: 38

ΓΙΑΝΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Παλαιό Μέλος
Ξανα ανεβάζω το Δοξαστικό της Ευρέσεως των λειψάνων του αγίου Ραφαήλ, συμπληρωμένο με τις φθορές που εκ παραδρομής έλειπαν (καθ υπόδειξιν του Νικολάου Γιάννου, τον οποίο και ευχαριστώ). Ο παρατονισμός στην λέξη "εύρεσιν" δεν μπορεί να διορθωθεί άμεσα διότι δεν έχω αποθηκευμένο το δοξαστικό παρά μόνο σε pdf. εν καιρώ...

Ζωγραφική, αντιγραφή - επικόλληση!:D Μιας και ... ανακατεύτηκα:D! Έχασε βέβαια στην εκτύπωση και έπειτα σκανάρισμα αλλά .... δεν γίνεται αλλιώς, εκτός και ξαναγραφεί.
 

Attachments

  • Doxastiko I.P..pdf
    128.9 KB · Views: 58
Θα ήθελα να σημειώσω ότι εκ παραδρομής δεν ανέφερα ότι το δοξαστικό είναι τρόπον τινά διασκευή από την σύνθεση του π. Ραφαήλ Γκουρβέλου, του πρώτου μου δασκάλου και προσφάτως μέλους του φόρουμ. Ο π. Ραφαήλ είναι ένας εξαίρετος μουσικός με σπάνια φωνή και εξαίσια ερμηνευτική δεινότητα.
 
Top