Δασκαλουδης Κυριαζης=Πατερων-Αος

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Αγαπητοι Φιλοι

Επισυναπτω αποσπασματα απο Κυριακη των Πατερων . Ψαλλει ο πρωτοψαλτης
Κυριαζης Δασκαλουδης .
Παραθετω τα τρακ οπως υπαρχουν σε σχετικο σιντι που μου εχει στειλλει το εκλεκτο μελος του ''Ψαλτολογιον'' και αγαπητος φιλος Γιωργος Παλιουρας (Λαμια) τον οποιο και Θερμα Ευχαριστω . Προσθεσα μονο τους χρονους .
Το τρακ 00 ειναι απο αλλη ηχογραφηση .

Καλη Ακροαση .

Attachments

dimskrekas

Δημήτρης Σκρέκας
Αγαπητοι Φιλοι

Επισυναπτω αποσπασματα απο Κυριακη των Πατερων . Ψαλλει ο πρωτοψαλτης
Κυριαζης Δασκαλουδης .
Παραθετω τα τρακ οπως υπαρχουν σε σχετικο σιντι που μου εχει στειλλει το εκλεκτο μελος του ''Ψαλτολογιον'' και αγαπητος φιλος Γιωργος Παλιουρας (Λαμια) τον οποιο και Θερμα Ευχαριστω . Προσθεσα μονο τους χρονους .
Το τρακ 00 ειναι απο αλλη ηχογραφηση .

Καλη Ακροαση .

Θερμές ευχαριστίες. Μικρή επισήμανση: το Δύναμις δεν είναι του Στανίτσα, αλλά προσαρμογή από του Ν. Καμαράδου, σε πλ. δ, από τον Γ. Καρακάση ή τον Δ. Μήτρου.

Δ.

vagelis

Antonia Xristoforaki Linardaki.
Θερμές ευχαριστίες. Μικρή επισήμανση: το Δύναμις δεν είναι του Στανίτσα, αλλά προσαρμογή από του Ν. Καμαράδου, σε πλ. δ, από τον Γ. Καρακάση ή τον Δ. Μήτρου. Δ.
Σωστος . Αλλα δεν αλλαξα καθολου τους τιτλους απο το πρωτοτυπο . Βεβαια δεν τα ακουσα ολα για να ειμαι ειλικρινης .
Ευχαριστω .

Ειναι μοναδικος εκτελεστης ανεπαναληπτος...Οταν μιλαμε για τον Κυριαζη τετοια θα ακουμε...καθε φορα ''γεννα'' καινουργιες θεσεις...Οσες φορες κι αν το πει θα ακουσουμε και αλλα πραγματα...''Αυτα ειναι''....:)