[Ερώτηση] Γραμματοσειρά Θ. Λειτουργίας Δ. Σουρλαντζή

Καλησπέρα σας , ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος με ποιά γραμματοσειρά είναι γραμμένη η Βυζαντινή Θεία Λειτουργία του Αειμνήστου Δ. Σουρλαντζή .

Ευχαριστώ
 
Ευχαριστώ που ρώτησες αδελφέ γιατί και εμένα με ενδιαφέρει αν γνωρίζει κανείς αδελφός να μας πήροφωρήσει θα του είμαι ευγνώμων.
Και επίσης αν μπορεί κάποιος να ανεβάσει την αναφερόμενη γραμματοσειρά προς λήψην των υπολοίπων (και αν έχει να προτείνει και κάποιες άλλες αξιόλογες)

Συνγνώμη αν βγήκα εκτός

Ευχαριστώ

Άγγελος Πάπας :)
 
Καλησπέρα. Δεν ξέρω να σας αναφέρω το όνομα ή αν υπάρχει κάποιο όνομα που χαρακτηρίζει την γραμματοσειρά.
Όμως γνωρίζω πολύ καλά πως του είχε δοθεί η γραμματοσειρά από την Ι.Μ. Γρηγορίου του Αγίου Όρους. Νομίζω πως την είχαν δημιουργήσει οι πατέρες για δική τους χρήση, και την έδωσαν στο δάσκαλό τον οποίον αγαπούσαν πολύ. Και τέλος δεν ξέρω αν κυκλοφορεί.
Να είστε καλά.
 
Καλησπέρα σας , ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος με ποιά γραμματοσειρά είναι γραμμένη η Βυζαντινή Θεία Λειτουργία του Αειμνήστου Δ. Σουρλαντζή .

Ευχαριστώ

Αδελφέ ψάχνοντας στο ψαλτολόγιο στο Θέμα περι γραμματοσειρων βρήκα αυτο το πολύ καλό πρόγραμμα γραφής εν ονόματι "πανδούρης" και το βρήσκω πολύ καλό δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει δές το αν θές :wink: :)
 
Το έχω υπόψιν μου και αυτό το πρόγραμμα απλά η Γραμματοσειρά της Θ.Λειτουργίας του Δ.Σουρλαντζή είναι πάρα πολύ καθαρή και ομολογουμένως πολύ όμορφη .

ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση που απαντήσατε
 
Top